Záležitost srdce

Lady Annabelle Ashtonovou a Reginalda Masona svede dohromady nehoda. Jejich rodiny za posledních třicet let neměly nic společného, od doby, co se obchodník s uhlím Mason přistěhoval do sousedství sídla hraběte z Havercroftu. Vysoce úspěšný podnikatel má společenské ambice a vzdělává svého syna jako gentlemana a současně se snaží ovládnout vznešené sousedy finančními půjčkami. A tak se zdá, že jediným řešením bude svatba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68256/zalezitost-srdce-HmR-68256.jpg 455
Vydáno, Baronet

A MATTER OF CLASS, 2009

Kniha Záležitost srdce

alekis

SPOILER :-)

Lady Anabelle prchá s otcovým pohledným kočím ke skotským hranicím... Kdo snad neví, hned za skotskou hranicí leží čtenářkám romancí všeobecně známá obec Gretna Green, kde vás oddá kovář za poplatek ve své kovárně, a souhlas rodičů, poručníků, nerudných strýčků, starších bratrů a dalších protivných opruzů není potřeba!
Lady je ale dopadena a vrácena zpět domů, kočí uprchl, aniž by se po ní ohlédl - prý asi do Ameriky dobývat Divoký západ... a tímto nepromyšleným krokem je bezúhonná pověst mladé šlechtičny zcela zničena.
Bohatý markýz, který se jí dvořil, a jehož peníze měly zachránit dívčina zchudlého papínka, nafoukaného hraběte, okamžitě odstoupil od svých svatebních úmyslů... Žádná škoda, jak říkáme po našem, tahlo mu totiž z kotla, měl shnilý chrup... Bohužel, nehrozilo, že by se dostavil nějaký jiný ženich s modrou krví. Zkažené zboží zkrátka nebrat!
Vypadalo to už, že mladá dívka zůstane zcela na ocet a bude z ní stará zapšklá... panna...
Takřka proti své vůli a se skřípěním zubů namyšleného hraběcího taťky se ovšem Anabelle nakonec provdá (jakožto Prodaná nevěsta...) pod svoji úroveň, za syna obchodníka s uhlím, sice královsky bohatého, ale původem plebejce s uhelným mourem za nehty... Hrabě sice dostane žádanou finanční injekci a obchodník s uhlím přižení syna do lepší rodiny, ale jinak je to... hrůza!
Tedy nevím, jak tohle může dopadnout? Jak to může šťastně skončit?!
Vlastně vím, poněvadž jsem si tuhle krátkou jednohubku přečetla. Konec je fakt pecka, a dopadne to samozřejmě jako vždycky dobře! :-)

petraj30

Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Komentáře pode mnou byly rozporuplné a anotace taky mnoho neprozradila. Ale byla jsem nadšená. Došla jsem ke správnému záměru ještě před půlkou, protože jsem si říkala, že to nebude tak, jak se může na první pohled zdát.
Mě se to moc líbilo. Bylo to milé, vtipné a hlavně originální. Ale jak už je to tu zmiňováno, bohužel i strašně krátké. Rozhodně bych se z toho snažila vytřískat víc.
Oba hrdinové se mi líbili, i jejich rodiče (pokud bych přimhouřila obě oči) byli skvělí.
Řekla bych, že tohle byla nejlepší kniha od Mary Balogh. Velká škoda, že je tak krátká:-).

biki
26.12.2020

Sice jen jednohubka akorát ke kafi, ale rozhodně mě nezklamala. Zápletka je naprosto originální, s podobnou jsem se ještě v tomto žánru nesetkala, a je skutečně škoda, že ji autorka nerozvedla do delšího formátu.

tittanie
17.07.2020

Klasická červená knihovna s překvapivým koncem. Možná že jak jsem nic nečekala, tak jsem byla překvapená.

LilianaFalcon
01.08.2017

Achjo! Ten pribeh by byl uplne uzasny, kdyby to autorka pojala trochu jinak, napsala ctiveji a tolik se tam nezaobirala prkotinami...
Tenhle pribeh by mohl mit i 5 hvezdicek, kdyby....

TaLu
14.07.2017

Autorka píše vtipné dialogy, nechává své hrdiny procházet zkouškami, aby posléze došli k romantickému "konci". Co víc si přát na odpočinkové letní dny?
Ocenila jsem jejich důvtip. Byla to neotřelé zápletka. Některé knihy autorky jsou propracovanější. Toto je taková jednohubka.

MinaHawke
08.03.2016

Lady Annabelle poté co uprchla s kočím svého otce má zničenou pověst a také všechny naděje na vdavky. A to se právě hodí panu Masonovi, který se snaží dostat do vyšší společnosti, tak se to alespoň povede jeho synovi Reginaldovi, který ji požádá o ruku po rozmluvě se svým otcem.
Líbilo se mi, jak si Reggie dobírá Annabelle a také rozuzlení :)

BlueIvy
24.10.2015

Zvláštne. Všetci tu plačú, že toto nie je pravá M. Balogh a ja som za to naopak vďačná, pretože ešte okrem Nezabudnuteľného leta (ktoré sa ako-tak dalo prečítať) je toto kniha, ktorá má celkom dobrú úroveň, na rozdiel od jej ostatných kníh - chýba jej totiž stupídny dej a ešte horšie postavy, tak typické pre Baloghovej knihy. A "rozuzlenie" bolo naopak skvelé - to najlepšie na celej knihe! :)