Zajíček Hrdopýšek

Zajíček Hrdopýšek https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192746/bmid_zajicek-hrdopysek-a7Y-192746.jpg 4 3 2

Pohádka ve formě divadelní hry se spojovacími texty a množstvím živých ilustrací vypráví vtipně o nafoukaném, chlubivém a sobeckém zajíci Hrdopýškovi, který se náhodou zmocnil pušky myslivce Nemotory, získanou zbraní pohrozil lišce a vystěhoval ji z jejího doupěte, velkopansky se roztáhl ve snadno nabyté chalupě, odmítá přijmout své příbuzné a dokonce od nich vyžaduje služby, neboť se má za tak mocného, že se nemůže obtěžovat chodit si osobně pro zelí. Ale liška se spojí s vlkem a zajíce, který neumí s puškou zacházet, by i s jeho zaječicí, jež marně muži domlouvá, aby se umoudřil, sežrali, kdyby nebylo vyhnaných zaječích příbuzných, kteří Hrdopýška i zaječici zachrání a navíc zbaví les lišky i vlka. Nebezpečí vyléčilo zajíce z jeho sobectví a ukázalo mu, že proti nepříteli jedinec nezmůže nic, ale všichni napadení společně a ve svornosti vždycky zvítězí... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Zajka zaznajka , 1952

Miri363
09.03.2019

Velmi sháním knížku ze svého dětství Zajíček Hrdopýšek od Sergeje Vladimírov iče Michalkova, rok vydání 1956 , zaplatím i dvojnásobnou cenu

MinaHawke
24.02.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem četla už hodně dávno, když jsem byla ještě malá. To jsem štrachala babi v knihovně a tam jsem jí našla:) Moc už si jí sice nepamatuji, ale vím, že se mi líbila.

zvířátka lesní zvěř

2006  89%Moje štěně