Milten Milten komentáře u knih

Sirotčinec v údolí Sirotčinec v údolí Philip Fracassi

Philip Fracassi postavy v tomto hororu rozhodně nešetří. V pensylvánském sirotčinci trápí místní chovance hlad a tvrdé výchovné metody některých katolických kněží. Jenže to není zdaleka to nejhorší, protože je brzy navštíví zlo, které nemá slitovaní. A tomu všemu musí čelit obyčejní kluci v čele s Petrem, který sám svádí vnitřní boj. Postavy jsou výborně napsané a musím říct, že mi jich bylo opravdu líto. Fracassi napsal napínavý příběh, který se četl opravdu skvěle, i když jsem měl trochu obavy, co si vlastně na dalších stránkách knihy přečtu. Také jsem rád, že příběh vyšel v pěkném provedení edice Horla, kdy je možné zakoupit i vázané vydání s podpisem autora. Tento příběh si to zaslouží.

14.04.2024 5 z 5

Historie bohnické psychiatrie v letech 1903-2005 Historie bohnické psychiatrie v letech 1903-2005 Josef Tichý

Informačně velice přínosná publikace, která popisuje počátky nemocnice, nelehké pracovní podmínky zaměstnanců, vlivy vládnoucích režimů na chod nemocnice a změny léčebných postupů. Trochu mi vadilo přeskakovaní mezi jednotlivými obdobími, ale to je asi jediná výtka, kterou bych měl. Jako zaměstnanec jsem se chtěl seznámit s historií instituce a v tomto ohledu jsem s knihou velmi spokojený.

04.11.2023 4 z 5

Crota Crota Owl Goingback

Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou podotknu, že to byla pořádná jízda od začátku do konce. Prastaré zlo se vyplíží ze svého kutlochu a rozpoutá masakr, který probudí jedno ospalé městečko ve státě Missouri z letargie. Šerif Harding má plné ruce práce, aby s pomocí svých indiánských přátel zastavil tvora, kterému jsou i brokovnice pro smích. Bylo to skvělé, napínavé a mám velkou radost, že tahle kniha u nás vyšla.

10.09.2023 5 z 5

Merlin Merlin Michel Rio

Trochu jiné pohled na artušovskou legendu, kde Merlin sní o dokonalém světě, jenže víme, jak takové vize dopadají. V knize je dostatek zajímavých myšlenek, ale hrozně mi vadila zkratkovitost děje, jak již zaznělo v komentáři níže. Přesto je to poutavé vyprávění, které navíc doplňovaly nádherné ilustrace od Filipa Vancla, takže i z tohoto důvodu doporučuji nové vydání.

03.09.2023 4 z 5

Děsivé důsledky Děsivé důsledky Ramsey Campbell

Prvních několik povídek mě příliš neoslovilo a na chvíli jsem knihu odložil. Ne, že by to byly špatné povídky, ale prostě jsem si musel zvyknout na autorův styl. A naprosto rozumím tomu, že tento styl nesedne každému. Nakonec jsem rád, že jsem se ke knize vrátil, protože autor má opravdu originální nápady a pointy v některých povídkách, tak opravdu stojí za to. Musím konkrétně zmínit povídky V pytli, Vzorec, Willy Anorak, Měsíce a Místo zjevení. Snad u nás vyjdou i jiná díla autora.

04.08.2023 4 z 5

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

Opravdu detailně zpracovaná publikace, která objektivně zpracovává konflikt mezi kmenem Komančů a postupující bílou civilizací, což velmi oceňuji. Autor připomíná události, při kterých obě strany páchaly zvěrstva a nesnaží se je opomenout, jako někteří jiní autoři. Přínosná je také, protože každý zná jména Custer, nebo Geronimo, ale zde se čtenář seznámí s ještě s významnějšími postavami, které zosobňují generál Ranald Slidell Mackenzie a poslední náčelník Komančů Quanah Parker. Skvěle napsaná kniha, vůbec bych se nezlobil, kdyby Argo vydalo i další knihy tohoto autora.

13.04.2023 5 z 5

Krvavá hostina Krvavá hostina Svatopluk Doseděl

Autora jsem poprvé zaregistroval díky povídkám v antologiích Jihočeský horor a České temno, které se obě odehrávaly v naší domovině. Krvavá hostina čtenáře zavede do USA a musím říct, že i tohle prostředí zvládá autor velice dobře, i když přece jenom ty dvě zmiňované domácí povídky jsou pro mě vrchol autorovi tvorby. Tedy prozatím. V této knize patří mezi moje oblíbené Bumerang, Světlo zasvěcených a Srdcový spodek, ale ani povídky s Hazardem nejsou špatné a rozhodně je to zajímavá postava. Hazard v povídce, která se odehrává v africké džungli, mi atmosférou připomenul Solomona Kane, jen v jiném století. Celkově sbírku hodnotím kladně a pomalu se začnu pohlížet po nějaké další autorově tvorbě.

14.03.2023 4 z 5

Hrůzy v Michiganu Hrůzy v Michiganu Pavel Bartáček

To tedy byla pořádně krvavá jízda. Z každé stránky v knize sálá beznaděj, která obklopuje oběti řádění vlkodlaků, ale i samotné krvelačné tvory, kteří jsou sužováni vzpomínkami na svoje lidství. Příběh rychle plyne a autor postavy svého příběhu rozhodně nešetří. Navíc prostředí Michiganu na konci 19. století, v jehož lesích se tyto hrůzy odehrávají, všemu patřičně přidává na skličující atmosféře. Tenhle žánr jsem měl v minulosti rád a pořád mám, takže mě to bavilo a vlastně dost.

07.09.2022 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Kniha plná nápaditých a pochmurných povídek, jejichž hrdinům není, co závidět. Příběhy jsou napínavé, plné zajímavých myšlenek, které ve mně zůstanou ještě dlouho. Pavel Fritz je autor, jehož budoucí díla si určitě nenechám ujít.

19.03.2022 5 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Jak už z názvu tohoto komiksu vyplývá, tak na postavy tohoto díla nečeká nic pěkného. Příběh je temný, brutální a trochu zkratkovitý, ale možná o to lépe funguje pocit beznaděje, který jsem z něj měl. Přežít, ale za jakou cenu?

05.02.2022 4 z 5

Kadet Hornblower Kadet Hornblower C.S. Forester (p)

V dětství seriál Hornblower patřil k mým nejoblíbenějším, takže opravdu oceňuji snahu vydat u nás jeho literární předlohu kompletně. Kniha je opravdu hezky zpracována. Kvalitní překlad, mapky k jednotlivým příběhům a velice zajímavý doslov o Královském námořnictvu. Zkrátka jsem rád, že jsem nakladatele mohl koupí knihy podpořit.

16.08.2021 5 z 5

Dům roztříštěných snů Dům roztříštěných snů Irena Moravcová

Irena Moravcová mě zaujala již povídkou Chtít nestačí, které byla publikována v Žoldnéřích fantasie. V tomto románu svoje kvality jenom potvrzuje. Autorka prokazuje výbornou znalost dobových reálií, které jsou okořeněné nadpřirozenem, sympatické postavy a jedno temné rodinné tajemství. Takové knihy je radost číst.

21.06.2021 5 z 5

George Armstrong Custer: 7. kavalerie George Armstrong Custer: 7. kavalerie Jiří Černík

Ač útlá, tak obsahově velmi bohatá kniha. Čtenář se dozví detaily z Custerova života, průběh osudové bitvy a její důsledky. Oceňuji i to, že pan Černík na konci popisuje, jak se měnil obraz Custera v důsledku politických vlivů. Skvělá publikace.

15.05.2021 5 z 5

Přístav Země / Zatmění Přístav Země / Zatmění Zack Kaplan

Přístav země má určitě zajímavý náměť, jen mám trochu pocit, že se z něho dalo vytěžit více. Zatmění dle mého funguje mnohem lépe. Postavy jsou lépe napsané a já s nimi soucítil. Zápletka je opravdu napínavá a styl kresby mi sedl. Kaplan je bezesporu talentovaný tvůrce a budu se těšit na jeho další projekty. Dále musím pochválil zpracování knihy a velké množství bonusů. Celkově mám pocit, že nakladatel odvedl opravdu dobrou práci.

08.05.2021 4 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Garth Ennis

(SPOILER) První část měla dobré tempo, ale pokračovaní je ještě více strhující. Nemohl jsem se od děje odtrhnout a způsoby, kterými Frank likviduje svoje oponenty jsou zábavné. Třeba vyřešení problému za pomocí pizzy a souseda určitě nezapomenu :) To byla jízda.

25.04.2021 5 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Garth Ennis

Punisher je bojovník se zlem a jeho sluhy, který řeší kriminalitu pomocí drsnějších metod. Vydal se na cestu, která je krvavá a nekompromisní. Slibný rozjezd, těším se na pokračovaní.

22.04.2021 4 z 5

Maska omnibus: Kniha první Maska omnibus: Kniha první John Arcudi

Film mám rád a teď jsem se konečně dostal ke komiksu. A ten mě nenudil. Děj rychle plyne, maska mění majitele, ale ať jsou záměry jejího nositele jakékoliv, každý jejímu vlivu podlehne. Pěkný komiks, za mě nejlepší je část Maska vrací úder.

14.04.2021 4 z 5

Až do posledního Až do posledního Jérôme Félix

Strhující, krutý, temný, drsný, tak bych charakterizoval tento western. Skvělá jednohubka s nádhernou kresbou.

09.04.2021 5 z 5

Solomon Kane Solomon Kane Robert Ervin Howard

Puritán Solomon Kane, bojovník se zlem přirozeným i nadpřirozeným, který se umí dobře ohánět rapírem i kouzelnou holí. Další ze zajímavých Howardových hrdinů, který čtenáři přiblíží taje a magii afrického kontinentu. Zdařilé a zajímavé.

07.04.2021 4 z 5

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

Musím se přiznat, že tahle sbírka mě bavila a to dost. Povídky jako Příšera z mohyly, Lid z temnot, Dotek smrti a další jsou prostě příběhy, ke kterým se budu hrozně rád vracet. Příběhy, které obstojí a budou bavit i další generace.

19.03.2021 5 z 5