milovnice_knih_ milovnice_knih_ komentáře u knih

Případ levoruké dámy Případ levoruké dámy Nancy Springer

Po přečtení prvního dílu jsem od této knížky neměla žádné očekávání a musím říct, že jsem mile překvapená.
Tím, že tato knížka je úplně odlišná od filmu tak se mi děj velmi líbil, možná to bylo tím, že jsem knížku nesrovnávala s filmem - byl to prostě příběh, který jsem neznala. Děj knížky mě chytl už po pár kapitolách a bavil mě až dokonce. Líbilo se mi, že se v knížce objevují problémy, které byly v Anglii asi v 19. stol. (sice nevím, jestli to opravdu tak bylo, ale pokud ano, tak jsem ráda, že jsem se o tom něco dozvěděla). Enola mi byla více sympatičtější než v předchozím díle a o dost více mi sedla.
V tomto díle mi více sedl i styl autorčina psaní a kniha se velmi dobře četla. Kapitoly mají ideální délku, nejsou ani moc dlouhé, ale ani moc krátké, prostě ideální. Bohužel knížce nemůžu dát 5 hvězdiček, protože mi přišlo pár popisných částí trochu nudnějších a navíc si chci 5 hvězdiček nechat pro jistotu na další díly.
Celkově můžu knížku určitě doporučit.

07.08.2023 4 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Knihu jsem si objednala už v předprodeji, protože jsem věděla, že tu knihu musím mít a hned jak mi přišla, tak jsem ji začala číst. Bohužel kvůli času, náladě a dalším problémům jsem knížku dočetla až teď (28. 7. 2023) a jsem nadšená, protože stejně jako předchozí knížky od Oly, tak ani tato mě nezklamala.
V tomto příběhu vystupují jako hlavní hrdinové Harper a Travis, postavy, které známe z předešlých dílů a oba jsou skvělí. Harper je prostě skvělá hlavní hrdinka se skvělými kamarádkami Charlee, kterou známe z Letní nocí a Izzy, kterou v této knížce poznáváme a je úplně úžasná. A Travis je dokonalý hlavní hrdina, který má dva skvělé kamarády Joshe a Shane a dvě skvělé kamarádky, které známe už z předešlých knih Mei a Avu.
Na rozdíl od předešlých knih jsou hlavní hrdinové na výšce a ne na střední, čehož jsem se ze začátku bála, ale nakonec jsem zjistila, že nemám čeho a že mi prostředí vysoké školy vlastně nevadí (protože tam ve výsledku nemělo ani tak velkou roli). Ale co jsem si moc užila bylo prostředí kapely a koncerty to bylo skvělé a samozřejmě vztah mezi hlavními hrdiny. No prostě děj, postavy i prostředí všechno bylo skvělé.
A co se týče stylu psaní autorky, tak je prostě stejný jako v předchozích dílech a stejně dobře se čte, kapitoly jsou tak akorát dlouhé. Stejně jako u ostatních knížek z této série musím i tady pochválit grafické zpracování, které miluju - chaty, fotky, stories a samozřejmě taky playlist, který je ke knize vytvořen. A i tady se vyskytují narážky na filmy a i když jsem ty filmy neviděla, tak mi tam nevadily, naopak mě na ty filmy nalákaly.
Hodnocení: 4,5*/5* stejné hodnocení jako mají předchozí knížky, protože všechny knížky jsou stejně skvělé

29.07.2023

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Po přečtení první pohádky jsem přemýšlela zda budu v knížce pokračovat, protože Červená Karkulka se mi moc nelíbila, ale nakonec jsem knížku dočetla a nejsem ani moc zklamaná. I když ne každá pohádka se mi líbila, ale našly se i takové, které byly opravdu úžasné. Autor do pohádek přidal i aktuální témata jako LGBT, rasismus nebo feminismus a i další.
Co se týče autorova stylu psaní, tak se kniha dobře četla, i když některé pohádky byly na mě trochu delší, ale to je logické, aby se dala vystihnout pointa pohádky a nějak ji ukončit. Co se mi na knize opravdu líbilo byly ty dokonalé ilustrace, které jsou opravdu nádherné.
Hodnocení této knížky bylo celkem složité, i když jsem měla nějaký názor, tak jsem si nebyla úplně jistá. Tak jsem si ohodnotila jednotlivé pohádky a zprůměrovala hodnocení a došla jsem k tomu, že výsledek je zhruba stejný jako počet hvězdiček, které jsem knížce chtěla dát.
Takže knížce dávám 3,5*/5* - některé pohádky se mi líbily, některé ne

28.07.2023

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Tak tohle bylo úžasné čtení.
Už když jsem viděla online merendu od humbooku, věděla jsem, že si knížku chci přečíst. Měla jsem strašně velké očekávání, které se zvětšilo, když jsem si četla recenze. A moje očekávání se naplnila, protože tohle je dokonalý příběh se skvělými postavami.
Příběh je po většinu čteni strašně krásný a ňuňatý , ale neskrývá v sobě jen lásku a pohodové čtení, ale také nám ukazuje, jak se postavy vypořádávají s nelehkými situacemi, které do jejich příběhu zasahují. Vztah, který vzniká mezi hlavními hrdiny je dokonalý, líbí se mi jak se ze začátku pošťuchují a sbližují.
Co se týče postav tak jsou skoro všechny dokonalé, teda až na dvě, ale když tak nad tím přemýšlím vlastně nebyly špatné - v tom smyslu, že kdyby neudělaly to co udělaly, tak by ten konec nebyl tak cute. Denis je úžasný hlavní hrdina, který má rád svůj klid a miluje čtení a Harryho Pottra (prostě dokonalý). Vincent taky úžasný hlavní hrdina, který rovněž miluje čtení a chce studovat psychologii. Prostě skvělí hlavní hrdinové. Vendy úžasná holka, líbilo se mi jak vzala tu situaci, i když pro ni nebyla jednoduchá a to co na konci udělala bylo skvělé. Filip je úžasný nejlepší kamarád, který je Denisovi velkou oporou. No a Laura milá vedlejší postava která lidi nesoudila.
No a co se týče autorčina stylu psaní, tak se knížka velmi dobře čte - má skvělý styl a kapitoly mají ideální délku.
Za mě je toto naprosto dokonalá knížka, kterou můžu všem moc moc doporučit jako dokonalé letní čtení. Věřím, pokud jste fanoušky Srdcerváčů, tak se vám kniha bude líbit a neměli byste ji minout.
Doporučuji!!!!

21.07.2023 5 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Velmi krásná knížka.
Když jsem si knížku půjčovala v knihovně nevěděla jsem do čeho jdu, protože knížku jsem tam našla náhodou a velmi mě zaujala, hlavně svými ilustracemi.
Jedná se o krásný příběh dvou kamarádů - Pandy a Dráčka, který v sobě skrývá zajímavé myšlenky, které vás nutí přemýšlet nad životem. Celý příběh je o to hezčí, že ho doplňují nádherné a hodně propracované ilustrace.
Knížku můžu doporučit všem věkovým kategoriím - mladší čtenáři v knížce objeví krásný příběh a ti starší navíc ještě krásné myšlenky. Pro ty starší doporučuji ještě spoustu lepíků.
Doporučuji!!!

02.07.2023 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Má první přečtená knížka od autorky a musím říct, že jsem si na seznámení s autorkou nemohla vybrat lepší knížku.
Příběh má velmi povedený děj a stránky vám mizí pod rukama. Hlavní hrdiny i ty vedlejší jsem si velmi rychle oblíbila, teda až na jednu zápornou hrdinku. Líbily se mi dopisy co si hlavní hrdinové posílali nebo spíš nechávali pod lavicí v učebně chemie a tím si hodiny chemie velmi zpříjemňovaly. Jak už to tak u takových knížek bývá, tak s kým si hlavní hrdinka dopisuje jsem poznala velmi brzy, ale i tak jsem si čtení užívala.
Byla jsem velmi zvědavá jak autorka píše a musím říct, že nejsme vůbec zklamaná. Autorka píše velmi čtivě, stránky mizí pod rukama a i délka kapitol je ideální. Autorku bych přirovnala k Jenny Han nebo Nofreeusernames, tak pokud máte rádi tyto dvě autorky, tak doporučuji i Kasie West.
Knížce musím odebrat 1 hvězdičku z toho důvodu, že ač se mi děj velmi líbil, tak v jeden moment byl trochu nudnější a taky z důvodu, že mě mrzí, že postava Lucase dostala, tak málo prostoru, protože jsem si jej oblíbila.
Knížku můžu určitě doporučit.

28.06.2023 4 z 5

Dítě s hvězdičkou Dítě s hvězdičkou Loïc Dauvillier

Krásný komiks jak obsahem, tak ilustracemi, který pojednává o velmi zajímavém tématu, kterým je holocaust. Příběh malé holčičky jménem Duňa dojme snad každého čtenáře - nezáleží na tom kolik mu je let.
V příběhu je nenásilným způsobem ukázáno jak to děti židovského původu měly těžké, např. ve škole, ale také je zde zobrazena i lidskost sousedů, kterým nebyl osud hlavní hrdinky lhostejný.
Je to krásný komiks, který byste neměli minout, i když jste třeba už dospělí. Komiks můžu doporučit jak dospělím, tak dětem - protože, díky této knížce lze dětem vysvětlit jednoduchou a nenásilnou formou období holocaustu. Zkrátka doporučuji všem věkovým kategoriím.

28.06.2023 5 z 5

Zasněžená červenka Zasněžená červenka Mary Kelly

Krásná knížka pro mladší čtenáře, ale věřím, že i starším se bude líbit.
Příběh červenky - ptáčka, kterého naleznou dvě děti a chtějí mu pomoc. Příběh je to opravdu krásný a i trochu vánoční, takže se hodí k předvánočnímu čtení. Hlavní hrdiny i vedlejší postavy si oblíbíte, já si nejvíce zamilovala Poppy. Knížka je čtivá a dobře napsaná. Příběh krásně doplňují velmi povedené ilustrace.
Na konci knížky najdete příběh, kterým byl tento inspirován a pár zajímavostí o červenkách.
Kdybych byla mladší určitě si knížku zamiluji.

02.05.2023 3 z 5

Země příběhů – speciální průvodce Země příběhů – speciální průvodce Chris Colfer

Krásné doplnění skvělé série.
V knížce se dozvíte další informace o Zemi příběhů, o postavách i o samotném autorovi. Přečtete si také dvě doplňující kapitoly a uvidíte návrhy/nákresy obálek a postav a nechybí fotky a obrázky od fanoušků.
Prostě krásná knížka s krásným grafickým zpracováním. Myslím si, že pro fanoušky je tahle knížka nutnost.
Doporučuji

01.05.2023 4 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Skvělé zakončení skvělé série.
Po dlouhé době jsem se vrátila k sérii Země příběhů, abych ji uzavřela a lepší konec jsem si přát nemohla. Jsem moc ráda, že jsem se opět setkala s mýma oblíbenýma postavama. I když se knížka už moc neodehrává v Zemi příběhů, tak je skvělá. Postavy jsou dokonalé, svět je boží, příběh skvělý a autorův styl psaní je úžasný - dobře se čte a stránky jen mizí pod rukama.
Určitě moc doporučuji !!!!!!

27.04.2023 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tohle je strašně krásná knížka, nevím jestli se to hodí napsat, když ta knížka končí tak jak končí, ale je to opravdu krásná knížka.
Je to příběh o lásce a válce. Příběh, který je velmi silný, krásný a smutný. Hlavní hrdinové jsou skvělí a sympatičtí. Knížka se dobře čte a rychle čte, i když tam bylo pár částí, které jsem si musela přečíst vícekrát, abych je pořádně pochopila.
4,5/5 doporučuji!!!

27.04.2023

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Od knížky jsem měla takové střední očekávání, ale zároveň také obavy, že mě zklame, což se taky stalo.
Myslím si, že hlavním důvodem, že mě knížka zklamala je, že jsem jako první viděla film a knížka je dost rozdílná. Kromě rozdílnosti mezi filmem a knihou mi přišlo, že se kniha trochu vleče - do půlky mě kniha celkem bavila, ale potom se něco zvrtlo a přišlo mi to strašně dlouhé, i když je knížka psaná větším písmem a krátká no a konec mě zas celkem bavil.
Ale co určitě musím pochválit je hlavní hrdinka, která je opravdu skvělá. A samozřejmě taky obálku, která je povedená a líbí se mi, že je na ní filmová Enola.
2,5/5 - ale do dalších dílů se určitě pustím.

27.04.2023

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Krásná novela, ve které sledujeme jak se Charlie vyrovnává s tím, že Nick půjde na výšku.
Jelikož miluju Srdcerváče, tak tuhle novelu jsem nemohla minout, jak už jsem psala je krásná, ale má i své chyby respektive jednu velkou chybu, za kterou knížce dávám dolů jednu hvězdičku. Chybou je to, že chování Charlieho mi přišlo trochu moc. Chápu, že má strach o jejich vztah, ale trošku to přehnal. Jinak to bylo celkem krásné čtení.
Můžu celkem doporučit.

06.02.2023 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Moje první přečtená knížka roku 2023.
Bohužel musím říct, že mě knížka zklamala.
Když jsme knížku probírali ve škole, tak mě zaujala svým příběhem. Knížku jsem začal číst a musím říct, že mě ze začátku celkem bavila, ale postupem čtení jsem se začala nudit. Děj mi přišel zdlouhavý a trochu nudný. Některé ty promluvy postav bych upravila tak, aby byly kratší. protože některé byly moc dlouhé a vůbec mě nebavily.
Postavy byly průměrné, k žádné jsem si nevytvořila extra velký vztah, byly takové nijaké. Co se týče stylu psaní autora tak se kniha četla velmi dobře, autor píše dobře a z textem jsem neměla žádný problém.
Pokud váháte zda si knížku přečíst, tak si ji přečtěte a vytvořte si názor sami.

23.01.2023 2 z 5