MilkyA MilkyA komentáře u knih

Nadace Nadace Isaac Asimov

Klasiky Scifi skutocne nebyvaju akcne jazdy, ale skor filozoficke diela a preto ich milujem :)

21.02.2021 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Utrpenie mladostarého Louisa, plus všetkých naokolo, vampírska soap opera PG -13? :D Nekonečné temné slzavé údolie .. ešte, že sa s upírmi empaticky nestotožňujem, ešte by ma z toho popadol jeden alebo dva zlé pocity XD

25.01.2021 5 z 5

Syn člověka Syn člověka Garth Ennis

vulgárne a nie príliš originálne...kresba sa mi tak isto nepáčila.. zrejme Ennis nebude pre mňa

24.01.2021 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

(SPOILER) Za mna obrovske nie.. Tak slabu klasiku som este necitala.. Neskutocne dlhe opisy, ktore som prelietavala ocami, dokonca nezaujem o samotny dej a postavy.. Po tom ako zomrela Charlotte sa dej vytratil do neznama a inym sposobom ma kniha nezaujala.

11.10.2020 1 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Pre mna je to jednoducho velmi zabavna kniha :D :D .. Som preto uchyl? Trosilililinku? :D Ja vlastne chcem len varovat prostrednictvom komentaru, ze skutocne je to neskutocne graficke a s filmom neporovnatelne...

07.10.2020 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

To bola velmi zaujimava zmeska od komunistickej kulturnej revolucie, cez imaginativnu VR hru a dokonca miestami hororove prvky? A nakoniec je to este uplne o niecom inom? XD A ono to aj funguje dokopy? XD hahhah mee likeee :) som zvedava na dalsie diely.. Vlastne vazne to bola dost strasidelna kniha, ked sa to tak vezme 0.0 :3

07.10.2020 5 z 5

Rebeka Rebeka Daphne du Maurier

No to je teda blba husa ani meno jej radsej nedali :D nic lepsie k tomu asi neviem napisat, ale v konecnom dosledku ma to bavilo stale som cakala, ako sa zapletka bude vyvijat. Poslednych 150 stran sa to aj rozbehlo.
Najviac sa mi paci ako aj nas ako citatelov Rebeka sprevadza uz od obalky knihy a skarede kacatko skutocne ani meno nedostalo. :D Ako to podporuje posobnost tiena, ktory Rebeka zanechala.

10.07.2020 3 z 5

Domofón Domofón Zygmunt Miłoszewski

Kniha sa cita lahko a je aj celkom zazivna, ale nemozem si pomoct od myslienky, ze je to vlastne zlepenec Shiningu, Tych druhych, House of leaves a este kopec inych znamych hororovych nametov vsunutych do prostredia panelaku a to je jedine zaujimave. Inak posobi kniha velmi nesurodo, bez nejakej silnejsej linie, myslienky ci postavy. Ocenila by som keby polovicu nametov proste autor vyhodil a zameral sa len na jeden napriklad neschopnost opustit panelak a rozvinul ho do hlbky. Jednoducho neskutocna kolomaz kultovych hororov az do miery, ze mi to pripomina viac fun fiction ako samostatne dielo.

21.06.2020 3 z 5

Súmrak dňa Súmrak dňa Kazuo Ishiguro

Genialne? Mozno.. Zabavne? Ani nahodou.
Strata casu to urcite nie je, Kazuo velmi dobre vykresluje ludsku psychiku, ale teda nalepia na to vsade nobelova cena za literaturu a clovek si povie na konci meeeh, skoro jak oskari, nobody cares.. Co su to vlastne za ludia, co to udeluju tie ceny vobec?
A celkom ma zaraza vysoke hodnotenie u knihy ako je tato, lebo si myslim, ze si to vyzaduje urcity typ cloveka, co si dokaze uzit nulovy nudny zivotny pribeh toporneho stareho anglickeho komornika, v ktorom citatel ako chirurg musi vypiplavat schovany zmysel a jemne nuansy. (hej kazuo! Knihy nie su krizovky!) Ahh nevadi, aspon to malo pointu. XD

19.06.2020 4 z 5

Sága 9 Sága 9 Brian K. Vaughan

R.I.P všetkým dobrým tatínkom a hlavne debilným idealistickým romantikom! :´(
No to som zvedavá ako budú dejovo pokračovať, ale hej netreba zúfať ešte sa môžu dať dokopy Alana s Petrichor. :D Našťastie už máme Game of thrones za sebou a trvalé následky nám už nehrozia...

13.05.2020 5 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Nepochopim, netusim, ani zdaleka co sa v tomto diele dialo...

11.04.2020 2 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Takto krásne symbolicky som na Veľký piatok za pomoci corona vírusu dočítala Quo Vadis a pripomenula si vo veľmi živom opise ukrižovanie a iné muky kresťanov hádzaných do arén pre všeobecné potešenie Rimanov. To bola tá zábavnejšia časť... Inak to mohlo byť trošku kratšie (aj o 200 strán s prehľadom :D), skoro som to nestihla dnes dočítať. Nevadili mi ani tak siahodlhe historické opisy ako niekedy už vážne po miliónty raz spomínaná láska Vinícia k Lýdií a jeho súženie, lebo to nielenže už 300 strán dávno vie ja, Peter, Pavol, Ježíš a Boh, ale aj chudera moja mama, ktorá ma sledovala ako sa snažím v horúčkovitom záchvate dočítať ku koncu. Takmer človek kričí na knihu, nech ich už pre lásku božiu hodia tým levom, tak to ujo Henryk nekresťansky napínal ... Inak pekná knižka. Páčil sa mi rozpor medzi kresťanským učením a gréckou filozofiou a musím teda priznať, že Peter ma nepresvedčil tak ako Petronius. :D

10.04.2020 4 z 5

Ovocie hnevu Ovocie hnevu John Steinbeck

Matka v ovoci hnevu je jedna z najsilnejsich zenskych postav, o ktorych som kde citala. Najsilnejsi a najrozumnejsi clovek v celej knihe. Prekvapive. Rodinne vztahy a hodnoty Joadovcov ma neustale dojimali a posuvali v knihe dalej. Zboznujem klasiky, sice si to asi len tak niekto neprecitala, ked mu poviem, ze je to o zberacoch bavlny, ale taketo knihy sa mam pocit uz moc nepisu. :) Je to skoda.

06.04.2020 5 z 5

Míň než nula Míň než nula Bret Easton Ellis

Podla mna majster hororu nie je King ani Barker ale Ellis. Priserne knihy pise.

21.01.2020 5 z 5

Zóna Zóna Daniel Majling

Je to super. Treba si precitat trosku narodnej literatury. :D

12.09.2019 5 z 5

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

Od pohorsenia k vybuchom smiechu.. Su to strasne kecy, presne tak ako autor pise, vhodne k sraniu, kedze inokedy uz sa necita. :D

11.09.2019 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tá radosť, keď postava, s ktorou sa stotožňujem končí v mentálnych inštitúciach....

12.05.2019 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Polamal si mi srdce Kazuo.. by ma zaujimalo ci len zenske maju take sprosto komplikovane priatelstva.. mozno dystopia malo vysvetnena to ano , mozno ze nakoniec ani tak nezalezalo na prostredi, ale vztahoch medzi nimi troma a tie boli vykreslene podla mna dokonale. Mne taketo very soft scifi vyhovuje...

11.05.2019 5 z 5

Biely tiger Biely tiger Aravind Adiga

Pan autor sa postaral o to, ze absolutne netuzim ist do Indie

22.01.2019 4 z 5

Úsvit Úsvit Octavia Estelle Butler

Len pár slov na spopulárnenie tejto knižky v dnešných dobách: Je to soft hentai porn !!! :D
Ale skutočne by ľudia mali v tomto prípade taký problém vzdať sa svojej ľudskosti? Skutočne by muži mali taký problém s trojkou?
Podľa mňa po odoznení prvotného šoku a zvyknutí si na Oankali ani nie.

14.05.2018 5 z 5