Syn člověka

Smrt neoblafneš... ale když ti někdo přiloží bouchačku k hlavě, budeš se o to fakt hodně snažit. Což zjistil John Constantine ve chvíli, kdy potkal Harryho Coopera. Král londýnského podsvětí chtěl oživit mrtvého syna a teď - o šestnáct let a jeden antiexorcismus později - ovoce tehdejšího Constatinova zoufalého činu konečně dozrálo, puklo a zalilo Londýn shnilou šťávou. A Constantine, o něco starší a o nic moudřejší, se konečně musí postavit tváří v tvář noční můře, kterou vyvolal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6919/big_john-constantine-hellblazer-syn-clo-5rB-6919.jpg 4.284

John Constantine, Hellblazer 1.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Crew

Son of Man, 2004

Kniha Syn člověka

Wiedzmin

Syn člověka je bizardní jízdou, kde s každou kapitolou atmosféra jen houstne. Bohužel, pátá kapitola mi přišla po tak bytelném vystavování temné atmosféry uspěchaná a celý nádech apokalypsy se pomalu rozplynul, jak pára nad hrncem. Co se Ennisově Constantinovi, mimo atmosféry, upřít nedá jsou sympatické a chemicky fungující postavy, kdy každé věříte její motivace. Co se mi na téhle sérii (prozatím dva sešity) líbí, jsou přesahy u Constantinových závěrečných monologů. Takže byť může děj působit v závěru ukvapeně, tak myšlenkový přesah čtenáři Constantina nechá strašit ve věži ještě nějaký čas po přečtení. 8/10

MilkyA

vulgárne a nie príliš originálne...kresba sa mi tak isto nepáčila.. zrejme Ennis nebude pre mňa

Cimeřan
24.06.2020

Nejsem žádný ortodoxní fanoušek komiksu, ale tenhle mne celkem oslovil. Dostala se mi do rukou pětidílná sešitová verze, která je , bohužel, plná překlepů a hrubek.

Co celý příběh drží při životě je skvěle hláškující Constantine a precizní Higginsova kresba. Body dolů za celkem hloupý závěr, kdy se hlavní špatňák chová nelogicky jako v nějakém akčním céčku.

S přihmouřením jednoho oka 70%.

hroubek
09.12.2018

Nejlepší příběh s Constantinem, který u nás vyšel. Garth Ennis má hodně ujeté nápady, a jeho nekompromisnost nezná meze. A tohle se mě na komiksu hodně moc líbilo. Constantine je zde sarkastický, cynický, a s ničím se nemazlí. Před pár lety něco dost pokálel, a teď ten svinčík musí uklidit, bohužel mu přerostl pěkně přes hlavu, a bude se muset pořádně zašpinit, aby se z toho vůbec dostal. A Ennis v tom Johna pěkně vymáchá. Je to hodně zábavné, ujeté a plné černého humoru, a do toho to má skvělé dialogy, kde je jedna perla vedle druhé. Jediné co mě trochu nesedlo byl poslední sešit, který byl i na mě trochu moc ujetý. Nicméně, i tak jsem hodně spokojený.

FrankCastle
02.03.2018

Když John na začátku vypálí svojí teorii na téma rodičovství, měl jsem jasno, tohle je za plnej počet!

dexterman
24.02.2018

No čekal jsem že mé první setkání s Constantinem dopadne lépe.Kresba je fajn ale příběh mne popravdě moc neoslovil . Docela mne šokovalo jak vůlgárně je tohle dílo napsaný . Asi na to nejsem zvyklí . No hodnotím to celkově dobře ale má očekávání byla o dost větší . Doufám že další příběhy budou lepší

Atak
14.01.2018

Super příběh nádherně nakresleno, pořídil jsem si celou řadu, těším se jak si budu žívat další příběhy.

Khagrael
29.11.2017

Nechápu, že jsem se k tomuhle donutil až teď. Je to prostě úžasný Ennis, hovado a prase jak by řekl klasik :D