milkara milkara komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Těžko říct co se mi líbilo víc, jestli kniha nebo film. Každopádně zajímavé téma, a i když malá knížečka přečtená za jeden den, hodně mě pobavila. A když si vzpomenu na autorův specifický smích, směju se i ted´. Patriku Hartle dávám 5hvězdiček!

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

První díl povedené severské série, kterou s přestávkami čtu od začátku. Zatím jsem u 6.dílu s názvem Strážce majáku a těším se na další osudy Eriky a Patrika. Vzhledem k velkému počtu postav, které procházejí jednotlivýma knihama doporučuji číst od tohoto počátečního dílu. Na rozdíl od Pavla...(viz níže) se mi líbí, že postavy řeší mimo kriminální zápletky také své osobní životy a vztahy.

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Můj oblíbený spisovatel už od dětství..Znám všechny jeho knihy a vlastně po přečtení tohoto obsáhlého díla i celý jeho veselý i smutný život včetně ztráty druhé dcery. Ještě se chystám číst knihu jeho první dcery Aleny s názvem Můj táta Josef Lada. Těším se.

27.08.2021 5 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Neskutečná kniha!!! Neskutečná odvaha!! Takoví lidé jako byla Miep Giesová a její manžel už se snad v dnešní.. ve srovnání s válečnými léty.. bezproblémové době asi nerodí. Četla jsem jedním dechem a dlouho měla o čem přemýšlet. Já, i když se snažím druhým pomáhat, bych to asi nedokázala. Obdivuhodní lidé, jako odměna jim byl nadělen požehnaný věk, Jan se dožil 87let a Miep 100let. Podobně jako Nicholas Winton, který zachránil spoustu židovských dětí a zemřel ve věku neuvěřitelných 106let. DOPORUČUJI!!

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Krásný a strašně smutný příběh. Četla jsem poprvé teprve nedávno ve svých skoro padesáti letech, protože dříve bych to asi přes slzy nedočetla. Važme si, že je mír a že naše děti mají tak bezstarostné a hezké dětství.

Diamantová sekera Diamantová sekera Jaroslav Tichý

Přesně jak říká Karel...Krásné vzpomínky z dětství! Stejně jako na knihu pohádek Krása nesmírná nebo Český Honza. Pohádky musí být i když už dávno nejsme děti ;-)

27.08.2021 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Mám ráda knihy Simony Monyové, vlastním její kompletní sbírku. Postupně ji čtu a tato knížka byla jedna z prvních, hlavně díky zfilmované předloze, která byla velmi povedená. Sama tchyni nemám a nikdy jsem ji už nemohla poznat, protože jako mladá zemřela, ale myslím, že by byla moc fajn. Každopádně zajímavý příběh fixace na syna a toho, čeho všeho je matka schopna.

31.10.2021 4 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Souhlasím s Denčou, krásná. Obrovská, těžká (váží přes tři kila), ale jedinečná. Koupila jsem jako dárek, ale určitě si ji jednou také přečtu. Karel Gott bude navždy legenda. Jeho hlas a životní postoj je nenahraditelný!

Anička u moře Anička u moře Ivana Peroutková

Četli jsme před cestou do Bulharska před dvěma lety. Děti poprvé v životě letěly letadlem a i když ne do Egypta kniha se jim moc líbila. Máme celou sérii a mohu všem jen doporučit. Ač už mi je téměř padesát let, knihy i ilustrace se mi moc líbí! ;-)

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Hodně o historii Švédska a Norska za druhé světové války, zároveń vysvětlen chladný postoj Eričiny a Anniny matky k dcerám. Smutné, ale pro ně částečně osvobozující. Líbila se mi moc.

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Další ze zajímavých knížek. Taktéž jako Lenka jsem přečetla několikrát a nevím jestli bych to vše byla schopna pro lásku obětovat. V mládí asi ano, protože když se člověk zamiluje teda spíš hlavně žena, je schopna spálit mosty a jít za svým srdcem jen s igelitkou atˇ to stojí co to stojí...Fakt hezký životní příběh, mnohem lepší než film.

Simona Monyová Simona Monyová Jiřina Veselá

Zajímavý životopis mé oblíbené autorky. Škoda její tragické smrti.

31.10.2021 5 z 5

Můj život mezi slzami a smíchem Můj život mezi slzami a smíchem Jiřina Bohdalová

Bohdalka je prostě fenomén!! Super ;-)

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Skvělá kniha, ale poplakala jsem si. Hodně smutné téma.

Vévodkyně lucemburská Vévodkyně lucemburská Philippa Gregory

Moc se mi líbí knihy této autorky. Taky mne k jejich čtení nalákal seriál Bílá královna. Spisovatelka píše fakt skvěle, těším se na všechny další knihy, které jsem ještě nečetla. Škoda jen, že jsou v prodeji už takřka nesehnatelné. Nějaké se mi podařilo koupit, zbytek jedině knihovna ;-)

27.08.2021

Nesmrtelná teta Nesmrtelná teta Zdeněk Zelenka

Krásná pohádka, krásná kniha, hezké filmové zpracování se skvělým obsazením...co dodat. Snad jen velmi příjemný zážitek letošních vánoc...

29.12.2021 5 z 5

Zázraky a divy Zázraky a divy Julian Tuwim

Vtipné, milé čtení...navíc nádherné ilustrace. Vzala jsem ji jako vyřazenou z knihovny a velmi nás s dětmi pobavila. At´žijou dětské básničky a pěkně a vesele strávené chvíle s dětma.

30.09.2021 5 z 5

Ježibaby, Pacička a zajíci Ježibaby, Pacička a zajíci Alois Mikulka

Miluju Ježibaby,miluju pohádky, miluju čtení s dětmi..Super!

Mirka s Jirkou sami doma Mirka s Jirkou sami doma Ilona Borská

Četli jsme s dětmi když byly menší, já i kdysi jako malá. Pořád zajímavá kniha i když už soudružky učitelky neexistují..A nudlepidlo s chroupákem máme taky oblíbené :-)

Živá minulost Živá minulost John Haywood

Nádherně zpracovaná a poučná kniha. DOPORUČUJI!

07.01.2022 5 z 5