milkara

Živá minulostŽivá minulostJohn Haywood

Nádherně zpracovaná a poučná kniha. DOPORUČUJI!

Nesmrtelná tetaNesmrtelná tetaZdeněk Zelenka

Krásná pohádka, krásná kniha, hezké filmové zpracování se skvělým obsazením...co dodat. Snad jen velmi příjemný zážitek letošních vánoc...

29.12.2021

Víš, co jíš?Víš, co jíš?kolektiv autorů

Skvěle udělaná kniha! Pravda špaget už nám taky dost ubylo :-) ale i když už děti docela odrostly, pořád se ke knize rády vrací.

07.11.2021

Ambra Černá jde do čtvrté třídy & Ambra Černá si chce vylepšit známkyAmbra Černá jde do čtvrté třídy & Ambra Černá si chce vylepšit známkyPaula Danziger

(+ SPOILER) Začali jsme tímto dílem když šla dcerka také do čtvrté třídy. Ambra si zvyká na matčina nového přítele, protože rodiče se rozvedli, zároveň přichází o nejlepšího kamaráda, který se odstěhoval. Cítí se osamocená i proto, že její tatínek je daleko a spojují je jen občasné telefonáty. Kniha i společné čtení se nám moc líbilo a chystáme se i na další dva díly.

Horoskop vašeho dítěte - VodnářHoroskop vašeho dítěte - VodnářDagmar Kludská

Jednoho takového mám už téměř 27let, je to můj prvorozený syn a musím se spoustou věcí absolutně souhlasit. Něco do sebe ty znamení mají. Krásná knížečka, nádherné ilustrace.

Elsyino tajemstvíElsyino tajemstvíCamilla Läckberg

Hodně o historii Švédska a Norska za druhé světové války, zároveń vysvětlen chladný postoj Eričiny a Anniny matky k dcerám. Smutné, ale pro ně částečně osvobozující. Líbila se mi moc.

Bílá královnaBílá královnaPhilippa Gregory

Historická kniha ze série Války růží. Četla jsem po shlédnutí seriálu Bílá královna a nelituji. Skvěle a čtivě napsáno,čte se jedním dechem proto jsem si sehnala téměř všechny díla této autorky a postupně čtu další příběhy. Škoda jen, že už knihy nebyly znovu vydány a pokud je člověk chce vlastnit, musí někdy sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Holt za kvalitu se platí!

31.10.2021

Slovník abstraktních pojmůSlovník abstraktních pojmůAdéla Bilíková

Poklad. Zajímavý způsob jak menším dětem vysvětlit pojmy jako ctižádostivý, bystrý, ohleduplný, ješitný, cílevědomý..Navíc se dají obrázky krásně vymalovat.

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Těžko říct co se mi líbilo víc, jestli kniha nebo film. Každopádně zajímavé téma, a i když malá knížečka přečtená za jeden den, hodně mě pobavila. A když si vzpomenu na autorův specifický smích, směju se i ted´. Patriku Hartle dávám 5hvězdiček!

Deník Anne FrankovéDeník Anne FrankovéAnne Frank

Krásný a strašně smutný příběh. Četla jsem poprvé teprve nedávno ve svých skoro padesáti letech, protože dříve bych to asi přes slzy nedočetla. Važme si, že je mír a že naše děti mají tak bezstarostné a hezké dětství.

Simona MonyováSimona MonyováJiřina Veselá

Zajímavý životopis mé oblíbené autorky. Škoda její tragické smrti.

Ledová princeznaLedová princeznaCamilla Läckberg

První díl povedené severské série, kterou s přestávkami čtu od začátku. Zatím jsem u 6.dílu s názvem Strážce majáku a těším se na další osudy Eriky a Patrika. Vzhledem k velkému počtu postav, které procházejí jednotlivýma knihama doporučuji číst od tohoto počátečního dílu. Na rozdíl od Pavla...(viz níže) se mi líbí, že postavy řeší mimo kriminální zápletky také své osobní životy a vztahy.

31.10.2021

Tchyně a uzený...Tchyně a uzený...S. Monyová (pseudonym)

Mám ráda knihy Simony Monyové, vlastním její kompletní sbírku. Postupně ji čtu a tato knížka byla jedna z prvních, hlavně díky zfilmované předloze, která byla velmi povedená. Sama tchyni nemám a nikdy jsem ji už nemohla poznat, protože jako mladá zemřela, ale myslím, že by byla moc fajn. Každopádně zajímavý příběh fixace na syna a toho, čeho všeho je matka schopna.

Havířov 1955-2005Havířov 1955-2005Radim Prokop

I když nejsem rozená Havířovačka a žiju tady jen 30 let, jsem ráda že knihu mám. Je moc hezky udělaná...obsahuje nejen krásné fotografie ale i celou historii tohoto nejmladšího města v České republice.

30.10.2021

Pozdrav z Frýdecko-MísteckaPozdrav z Frýdecko-MísteckaVáclav Peter

Velmi pěkně udělaná kniha, obsahuje zajímavé informace o vesničkách i městech tohoto regionu plus dobové fotky a pohlednice. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, jsem ráda, že tento poklad v knihotéce mám.

30.10.2021

Zázraky a divyZázraky a divyJulian Tuwim

Vtipné, milé čtení...navíc nádherné ilustrace. Vzala jsem ji jako vyřazenou z knihovny a velmi nás s dětmi pobavila. At´žijou dětské básničky a pěkně a vesele strávené chvíle s dětma.

30.09.2021

Má cesta za štěstímMá cesta za štěstímKarel Gott

Souhlasím s Denčou, krásná. Obrovská, těžká (váží přes tři kila), ale jedinečná. Koupila jsem jako dárek, ale určitě si ji jednou také přečtu. Karel Gott bude navždy legenda. Jeho hlas a životní postoj je nenahraditelný!

27.08.2021

Encyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hráchEncyklopedie olympioniků: Čeští a českoslovenští sportovci na olympijských hráchFrantišek Kolář

Od dětsví patří sport mezi mé největší záliby, a také ráda sport sleduji. Olympijské hry jsem si nenechala nikdy ujít a protože si člověk nemůže všechno pamatovat a občas rád zavzpomíná koupila jsem si ji a nelituji. Hezky udělaná kniha.

Vévodkyně lucemburskáVévodkyně lucemburskáPhilippa Gregory

Moc se mi líbí knihy této autorky. Taky mne k jejich čtení nalákal seriál Bílá královna. Spisovatelka píše fakt skvěle, těším se na všechny další knihy, které jsem ještě nečetla. Škoda jen, že jsou v prodeji už takřka nesehnatelné. Nějaké se mi podařilo koupit, zbytek jedině knihovna ;-)

Lumpárny darebáka DavidaLumpárny darebáka DavidaFrancesca Simon

Sháníme všechny díly! Ten kluk nemá chybu :-)

27.08.2021

Můj život mezi slzami a smíchemMůj život mezi slzami a smíchemJiřina Bohdalová

Bohdalka je prostě fenomén!! Super ;-)

27.08.2021

Olga Šípková - Láska jménem aerobikOlga Šípková - Láska jménem aerobikOlga Šípková

Byla dlouho mým vzorem. Narozdíl ode mě neměla lehké dětství, navíc přišla o oba rodiče.. a dokázala toho hodně! Obdivuhodná holka.

Simona StašováSimona StašováPetr Čermák

Moje oblíbená herečka! Navíc taky Ryba :-) Hezky napsáno.

Zákulisí velkoměstaZákulisí velkoměstaEduard Škoda

Skvělá kniha! Stejně jako první dva díly Už vím proč.

27.08.2021

Víš, jak věci fungují?Víš, jak věci fungují?Clément Lebeaume

Doporučuji! Zvídavost je krásná vlastnost..Naštěstí ji mají všechny mé děti. I ten dospělý.

Diamantová sekeraDiamantová sekeraJaroslav Tichý

Přesně jak říká Karel...Krásné vzpomínky z dětství! Stejně jako na knihu pohádek Krása nesmírná nebo Český Honza. Pohádky musí být i když už dávno nejsme děti ;-)

Píseň slonůPíseň slonůWilbur Smith

Skvělá kniha, ale poplakala jsem si. Hodně smutné téma.

RodinkaRodinkaKlára Gočárová

Neskutečná dvojka! Smála jsem se od začátku do konce u včech tří dílů :-)

27.08.2021

Kronika mého životaKronika mého životaJosef Lada

Můj oblíbený spisovatel už od dětství..Znám všechny jeho knihy a vlastně po přečtení tohoto obsáhlého díla i celý jeho veselý i smutný život včetně ztráty druhé dcery. Ještě se chystám číst knihu jeho první dcery Aleny s názvem Můj táta Josef Lada. Těším se.

27.08.2021

Poznávej věci kolem sebePoznávej věci kolem sebeEmanuela Bussolati

Moc zajímavá kniha pro zvídavé děti i rodiče. Navíc vevnitř hezky udělaná, rozkládací stránky, krásné ilustrace. Doporučuji!