Zázraky a divy

Vtipné a humorné příběhy ve verších se snaží především pobavit čtenáře, útočí na dětskou fantasii, zachycují veselé situace, ať skutečné (na př. mráz, Čtyři roční doby, Pták) nebo vymyšlené (přeházený svět v rozmarných verších Kdyby a Zázraky a divy). Nejobsáhlejší je skladba úvodní "Pan Malilínek a velryba";, v níž maličký človíček - obměna našeho Palečka, ale v dospělosti - putuje v ořechové skořápce vybavené vším komfortem po mořích, hledaje velrybu a nakonec se utáboří na jejím hřbetě. Zvukomalby nejvíce užívá báseň "Lokomotiva", popisující vlak a jeho četné pasažéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255152/big_zazraky-a-divy-255152.jpg 52
Literatura světová, Poezie, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Wiersze dla dzieci

Kniha Zázraky a divy

milkara

Vtipné, milé čtení...navíc nádherné ilustrace. Vzala jsem ji jako vyřazenou z knihovny a velmi nás s dětmi pobavila. At´žijou dětské básničky a pěkně a vesele strávené chvíle s dětma.

Jelitovna
12.12.2019

Úvodní popis vystihuje obsah dobře, verše jsou vtipné a přiměřené dětskému věku. V počtu 32 nejde u všech udržet stejnou úroveň, přesto se těším na opakované čtení většiny z nich.

HONZA JDE
Honza jde