Zázraky a divy

Zázraky a divy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255152/bmid_zazraky-a-divy-255152.jpg 5 7 5

Vtipné a humorné příběhy ve verších se snaží především pobavit čtenáře, útočí na dětskou fantasii, zachycují veselé situace, ať skutečné (na př. mráz, Čtyři roční doby, Pták) nebo vymyšlené (přeházený svět v rozmarných verších Kdyby a Zázraky a divy). Nejobsáhlejší je skladba úvodní "Pan Malilínek a velryba", v níž maličký človíček - obměna našeho Palečka, ale v dospělosti - putuje v ořechové skořápce vybavené vším komfortem po mořích, hledaje velrybu a nakonec se utáboří na jejím hřbetě. Zvukomalby nejvíce užívá báseň "Lokomotiva", popisující vlak a jeho četné pasažéry.... celý text

Literatura světová , Poezie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Wiersze dla dzieci

milkara
30.09.2021 5 z 5

Vtipné, milé čtení...navíc nádherné ilustrace. Vzala jsem ji jako vyřazenou z knihovny a velmi nás s dětmi pobavila. At´žijou dětské básničky a pěkně a vesele strávené chvíle s dětma.

Jelitovna
12.12.2019 5 z 5

Úvodní popis vystihuje obsah dobře, verše jsou vtipné a přiměřené dětskému věku. V počtu 32 nejde u všech udržet stejnou úroveň, přesto se těším na opakované čtení většiny z nich.

HONZA JDE

sesbíral jich misku.
Honza jde...

achta9477
26.05.2018 5 z 5

Lokomotiva a jiné dětské básničky, maximální počet hvězdiček dávám hlavně za ilustrace.

broskev28
04.08.2017 4 z 5

Určitě jsem četla knížky podobně povedené - našeho Radka Malého, nebo Shela Silversteina. To nic nemění na tom, že napsat v roce 1958 takovou knihu dokázal jen Pan Spisovatel. Miluju jeho hlášku: žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali!

janakot
23.03.2017 5 z 5

Nádherná dětská kniha, nejlepší co jsem kdy četla. Chytré a humorné verše a nádherné ilustrace Vladimíra Fuky. Ještě po letech je mám v duši.

pro děti

Julian Tuwim
polská, 1894 - 1953
1975  94%Zázraky a divy
1966  96%Tančící Sokrates
1986  0%Lokomotiva
1930  0%Básně
2000  80%A znáte tenhle?

Kniha Zázraky a divy je v