Ježibaby, Pacička a zajíci

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Ježibaby, Pacička a zajíci

ArwenAragorn
28. ledna

81%

Knížku jsem si koupila až jako dospělá. Senzační pohádky.
Doporučuji.

milkara
27.08.2021

Miluju Ježibaby,miluju pohádky, miluju čtení s dětmi..Super!


pista53
09.02.2019

Naprosto skvělá kniha pohádek. Četli jsme s devítiletým synem a např. pohádka o neprůstřelném jelenovi nás úplně odbourala. Mikulkova fantasie nemá hranic. Některé ty situace a příběhy jsou tak absurdní a střelené, že je to příjemná změna od klasických pohádek. A navíc je tam cítit ta jeho "brněnština" a to mě hladí na duši a krásně se mi to čte.

Dell
18.12.2014

Dobrodružné příběhy se odehrávají ve světě, kde je možné úplně cokoliv. Pohádkové bytosti se setkávají s obyčejnými lidmi, jsou zde fantastické stroje létající i prohánějící se po zemi, ježibaby i vědci.
Pohádky mají spád, jsou vtipné, kombinace reálného s fantastickým je originální a působí skoro samozřejmě.
Krásné a bohaté jsou pohádky i po jazykové stránce, což je vidět především v dialozích. Způsob vyjadřování je jedním z prostředků, kterými autor svoje postavy charakterizuje jasně a přirozeně.
Zdaleka ne všechny moderní pohádky jsou mi blízké, Alois Mikulka je ale obdivuhodný autor, jeho texty nepůsobí přehnaně, krkolomně ani pitvorně.
Dnes v těchto textech vidím propracovanost, kterou jsem si v dětství neuvědomovala, a i když se mi tehdy Mikulkovy pohádky líbily, dnes je ocením snad ještě víc.

Michla76
23.09.2013

Neotřelé příběhy, nečekané zápletky a rozuzlení. Bavila jsem se od začátku až dokonce. Ve třinácti, stejně jako teď, o třiadvacet let později :)

Aildrin
09.02.2011

Krásná a geniální pohádková knížka nejen pro děti.