milan3696 milan3696 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Čím dál tím aktuálnější kniha.

03.03.2020 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Moje první setkání s Kingem. Ještě na střední. Od té doby si do dneška pamatuju povídku Římsa. Takový strach jsem snad u žádného jiného díla neměl. Kam se hrabou všechny krysy, upíři a šrotující mandly na obyčejného holuba.

28.02.2020 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Strašně mě to bavilo. Na severské detektivky to má trochu pomalejší tempo, ale hrdinka je pozoruhodná bytost. Je to o něco přemýšlivější, ale i tak nechybí napínavé a akční scény. Napětí plyne hlavně z toho, že hlavní postava nemá žádné bojové schopnosti, ani není extra silná či rychlá. Nemá konexe ve vysokých kruzích. Má jen svoji schopnost číst ve sněhu. Pocit nebezpečí je tak velmi reálný. Děkuji za tuto knihu.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Četl jsem jako svého prvního Nesbo. Úplně mě to dostalo. Má to spád a ani na chvíli mi to nedalo vydechnout. A když už si člověk myslí, že ví, tak neví... Později jsem zjistil, že to je pro autora signifikantní, ale poprvé to zkrátka nečekáte. Krásná rychlá kniha.

Kletba čachtické vražedkyně Kletba čachtické vražedkyně Vladimír Liška

Lze dát obrazu krvežíznivé bestie lidskou tvář? Autor se o to pokusil. Za mě je tento pokus platný.

25.02.2020 5 z 5

The Art of Kingdom Come: Deliverance The Art of Kingdom Come: Deliverance kolektiv autorů

Pro fanoušky hry povinnost. Nepředpokládám, že by si to někdo jiný koupil...

Muž pod vlastním dohledem Muž pod vlastním dohledem Ivan Kraus

Pohoda, oddychovka, roztomilé postřehy ze života.

24.02.2020 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Povinnost pro každého, kdo má na začátku rodného čísla sedmičku. Ostatní se budou ovšem též královsky bavit.

Nonstop Eufrat Nonstop Eufrat Veronika Bendová

Někdy se to v životě zlomí...

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Příliš nadpřirozené.

Belzec, Sobibor, Treblinka Belzec, Sobibor, Treblinka Jicchak Arad

Osvětim zná každý. A dál...? Belzec, Sobibor, Treblinka.

Chudí v Lodži Chudí v Lodži Steve Sem-Sandberg

Krystalická beznaděj.

Prašivý pes Prašivý pes Don DeLillo

Nějak se to nedalo dočíst, ale hecnul jsem se.

Hanba Hanba Salman Rushdie

Přečetl jsem, nepochopil jsem. Snad budu někdy dospělejší. Pak si vezmu Hanbu znovu a pokusím se s ní srovnat mentální krok...

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Hezky a čtivě napsaný pohled z venku na nás, jako na Čechy.

24.02.2020 4 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

O panu Vondruškovi (a kvalitě jeho historických románů) jsem slyšel spoustu dobrého. Takže jsem se na četbu těšil. Ale knihu jsem přečetl jen se sebezapřením, byl to dárek a darovanému koni... Místy mi to přišlo tak, jako by autor napsal první věc, která mu přišla na mysl, a teprve následně ji šrouboval a lepil do příběhu. Jako příběh to nefunguje, jako satira taky ne, pokusy o vtipy mi nepřipadaly vtipné. Chvílemi jsem měl pocit, že bych to snad napsal taky. A některé pasáže snad i lépe. Jenže já vím. To se mi to kritizuje... Asi jen špatná volba pro začátek. Zkusím od autora ještě něco jiného.

24.02.2020 1 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Jsem rád, že se autor ujal dokončení série. Když si představím variantu, že by Milénium zůstalo pouze trilogií, tak jsem vděčný, že to takto dopadlo. Kvalitativně v tom nevidím takový posun. Mnozí si zde stěžují na nepřehlednost a veliký počet postav. To se přesně slučuje s mými prvními pocity z prvního dílu série. Muži, kteří nenávidí ženy než se rozjedou, tak čtenář sto stran tápe a neví. To se mi však u této knihy nedělo... Pokud by původní trilogie měla pět hvězd, tak dokončení série si zaslouží alespoň čtyři a půl.