milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

že by to na mne dělalo dojem, nemyslím si, otázku se to líbí

01.08.2023 3 z 5

Retrohraní Retrohraní Alice Kavková

Docela jsem si zavzpomínal na dětství kdy se tyto hry hrály na vesnici i ve městech, ti mladší si pamatovat nebudou, i když u nás na vsi se hrají dál

01.08.2023 5 z 5

Až se mě dcera zeptá Až se mě dcera zeptá Halina Pawlowská

Kniha, kde se střídají vtipné glosy s recepty, u některých jsem se i nasmál

17.03.2022 4 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Pěkně napsaná hra o dvou rozdílných sestrách a muži, jedné z nich, co si užívá života s kamarády

04.12.2021 5 z 5

Transplantát Transplantát Leonard S. Goldberg

Thriller popisuje transplantace a o tom, kam lze až zajít, pokud má někdo hodně tučné konto

25.03.2021 5 z 5

Sámova říše Sámova říše Michal Lutovský

Historický rozbor o osídlení Čech, franského kupce Sáma a některé úvahy, kde může ležet bájný hrad Wogastisburg ad.

25.03.2021

Motýlí kůže Motýlí kůže Sergej Kuzněcov

vraždy žen, sadomasochismus, sériový vrah a novinářka co si hraje na detektiva

24.02.2021 4 z 5

Doktoři nejsou andělé Doktoři nejsou andělé Pavel Jansa

První díl dynastie lékařského rodu Urbanů, kde nechybí kriminální zápletky, milostné avantýry i humor a slzy. Docela jsem se knihou zabavil,...

22.05.2020 5 z 5

Dobrodinec Dobrodinec Ridley Pearson

Thriller, který chytne a nepustí od začátku až do konce, četl jsem a nedočkavě čekal jak to všechno skončí. Příběh z amerického Seattlu je neuvěřitelný,...

13.05.2020 5 z 5

Přesný zákrok Přesný zákrok Howard Olgin

Thriller se točí o jednom výzkumném projektu k laparoskopii, při němž dojde k několika vraždám v rámci obchodu s lidskými orgány. Četlo se spíše jako pohádka, autor se spíše inspiroval nějakým filmem

23.04.2020 4 z 5

Domov pro Kathy Domov pro Kathy Henry Denker

Velmi smutný příběh o ženě, která zjistí, že se nakazila virem HIV, snažící se najít lepší rodinu pro svou dceru, když má málo života,...

12.04.2020 5 z 5

Zrůdy s lidskou tváří Zrůdy s lidskou tváří Carol Anne Davis

Nezvykle napsaná kniha o obyčejných lidech, kteří se nešťastnou náhodou staly vrahy

12.04.2020 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Kniha na jejímž základě byl natočen stejnojmenný seriál o rozmazlených a bohatých VIP osob plná humoru i nezapomenutelných zážitků

21.01.2020 4 z 5

Tři cesty k smrti Tři cesty k smrti Jaroslav Andrejs

Výsadky na území Protektorátu bylo mnoho, přesto některé jsou popsány i v literatuře jako v této knize

21.01.2020 4 z 5

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

vyprávění hlavního hrdiny o jednom domu naproti kostelu sv. Juliána na předměstí tehdejší Paříže koncem 19. st. a jeho tajemných obyvatel

15.01.2020 4 z 5

Daň z orgasmu Daň z orgasmu Lenka Teremová

V této knize sama autorka se pokouší sama sebe zde vylíčit boj s rakovinou děložního čípky, hlavní postavě zde navíc přidala intriky, nevěru a statečný boj s nemocí

10.01.2020 5 z 5

České moře České moře Jiří Žáček

Tento soubor veršů se mi četlo tak, jako kdyby se autor v ní snažil vylíčit svůj život, své osudy, co zažil za svůj život v předlistopadové éře a polistopadu,...

08.11.2019 4 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

O tom jak se zbavit manžela nebo jiných chlapů nárokujíc si bohatství hlavní hrdinky pomocí pokrmů,...

30.10.2019 4 z 5

Zumba Zumba Beto Pérez

Pro všechny kdo by chtěli zhubnout o pár kilo méně tancem a naučit se správně zdravějí jíst v podrobném popisu této knize. Navíc je přiloženo DVD.

09.07.2019 5 z 5

Jak se kalila ocel Jak se kalila ocel Nikolaj Alexejevič Ostrovskij

V době, kdy jí autor psal a prvně knižně vydal, musela značit obrovský úspěch u obyvatelstva v době občanské a Velké vlastenecké války. Popsán znatelně průběh některých bojišť a nástupu komunistů k moci.

15.06.2019 4 z 5