Přesný zákrok

Přesný zákrok https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41851/presny-zakrok-41851.jpg 4 13 2

Detektiv Willers vyšetřuje sérii bizarních vražd, k nimž v poslední době došlo v Cincinnati. Vrah po sobě nezanechal žádné stopy a všechny oběti byly zabity stejným způsobem-jejich vnitřní orgány někdo odstranil otvorem velikosti drobné mince. Mezitím doktor Kerry Nordstrom v Indianapolis vyvíjí novou chirurgickou techniku, která je převratná, zároveň však eticky pochybná. A když lékařka Liz Dannyová pátrá po příčinách sebevraždy svého manžela, vynikajícího chirurga, narazí na podivná fakta, která by mohla mít spojitost s nevyřešenými vraždami. Zdá se, že všechny nitky vedou do záhadné mexické laboratoře, kde se, jak Liz brzy pozná na vlastní kůži, provádějí zrůdné pokusy. A jakmile se Liz spojí s detektivem Willersem, vše začíná ukazovat na ctižádostivého, chladného doktora Nordstroma... Ten vynalezl způsob, jak uchovávat vnitřní orgány po dlouhou dobu. Tento svůj vynález chce prodat za obrovské peníze přes satelitní vysílání, čemuž se Liz snaží zabránit. ... celý text

milan.krimsky
23.04.2020 4 z 5

Thriller se točí o jednom výzkumném projektu k laparoskopii, při němž dojde k několika vraždám v rámci obchodu s lidskými orgány. Četlo se spíše jako pohádka, autor se spíše inspiroval nějakým filmem

čef
15.09.2018 4 z 5

Kniha psaná ve stylu 90.let, kdy James Bond na plátně kin proháněl padouchy ohrožující celou naši civilizaci. Zde je zrovna takový padouch a také má v zádech zločinnou organizaci vyvíjející různé bohulibé činnosti "malinko" nezákonně. Hrdinka tohoto románu však ve srovnání s Bondem nebo i s kýmkoliv jiným mnohem méně nadaným vypadá jako naprostý idiot a to je prosím lékařka. Vrcholem románu je několikanásobný horror s předpokládaným koncem, přesto bych knihu nezavrhoval. Je tu dobrodružství a vítězství morálky, je tu laparoskopie a pokrok v medicíně. A to mne baví.

2001  72%Vidina nesmrtelnosti
1999  74%Přesný zákrok