Transplantát přehled

Transplantát https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41837/transplantat-41837.jpg 4 43 43

V losangalské nemocnici Memorial se odehrává další drama. Mladý, ale velmi schopný lékař David Stone přijme pacientku s těžkou chorobou kostní dřeně. Její jedinou nadějí je transplantace – a jedinou příbuznou její neteř, mladá scenáristka Roberta. Ta ochotně svolí, že dřeň tetě daruje, při testech se však zjistí neuvěřitelná věc – Robertina matka byla v těhotenství vystavena radioaktivnímu záření při zkušením výbuchu v nevadské poušti a Roberta se narodila sice naprosto zdravá, ale její buňky mají zvláštní schopnosti. Ukazuje se, že Roberta je univerzální dárkyní, a tento fakt bohužel nezůstane utajen ani před těžce nemocným milionářem, který už dlouho čeká na transplantaci ledviny. Vymyslí tedy ďábelský plán - Robertu unese a ledvinu si jednoduše vezme.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Transplant , 1980

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Transplantát. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
02.04.2024 2 z 5

Napětí zcela chybí, postavy jsou téměř bezduché loutky, které odehrají svoji roli a zmizí ze scény, aniž by je kdokoliv postrádal. Děj je předvídatelný a místy připomíná parodii. Škoda že autora nenapadl efektní závěr - vrácení ledviny na původní místo.

bagel
25.09.2023 3 z 5

Velmi jednoduchý děj, černobílé postavy - čekala jsem víc.

milan.krimsky
25.03.2021 5 z 5

Thriller popisuje transplantace a o tom, kam lze až zajít, pokud má někdo hodně tučné konto

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Transplantát v seznamech

Leonard S. Goldberg