Mikarda Mikarda komentáře u knih

Dům pýchy Dům pýchy Jack London

Jacka mám velmi ráda, ale toto mě mírně nudilo. A to jsem to četla během pobytu na Havajských ostrovech a dokázala jsem si o to více živěji představit vše, co popisoval. Jeho jiné knížky mi přijdou lepší, do techto povídek jsem se zkrátka nedokázala řádně začíst a splynout s nimi.

18.08.2023 2 z 5

Čierny dom Čierny dom Peter May

Velmi povedené, kompletní příběh se postupně po vrstvách odhaloval. Hezky vše propojeno, jen pozor, některé části až surově napsané. Dalšímu dílu se nebudu bránit, pokud mi přijde pod ruku.

10.04.2023 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělé a čtivé. Jen ten závěrečný plot mě lehce zklamal. Jinak krásné vykreslení postav, zápletka vedle zápletky, místy tak realistické, až brutálně děsivé. Bohužel mi na tom konci ale něco nesedělo. Určitě ale stojí za přečtení!

03.10.2022 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Inteligentních, zábavných, napínavých a zároveň vtipných knih je poměrně málo. Nesmírně jsem se bavila a za dva dny bylo hotovo. Všem tuto pozitivní čtivou knihu mohu doporučit! Nebudete litovat stráveného času!

26.08.2022 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Zajímavá pointa, ale spíš pro ještě mladší čtenáře. Vhodné jako čtivá oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

21.04.2018 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Přečteno v originále - jednoduše napsané, příběh skvělý, film skvělý. V každém případě musíte počítat se slzavým vodopádem.

21.04.2018 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Aboslutní skvost! Komplexní román, který se jen velmi těžce odkládá z rukou. Dokonalost prostě!

12.03.2017 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Jedinou nevýhodou této knihy je, že je až příliš rychle přečtená :) a upřímně, film se mi líbil trošičku více, přece jen odebírání DNA před vysíláním v televizi a blátivý festival byly příjemné oživení :) P.S. Marka miluje snad každá ♥♥♥♥♥

12.03.2017 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

I film byl fantastický !!!

04.03.2017 5 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

1. Milá čtivá oddechovka.
2. Přeslazené, ale únosně :)

13.05.2016 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Extrémně čtivé, zhltla jsem knihu během tří dnů. Některé pasáže značně odlišné od filmu, nemohu tvrdit, že kniha byla lepší ani naopak, protože obě verze mají své vlastní stříbrné lemování, které je činí jedinečnými a vůbec nejsem schopna se rozhodnout, co se mi vlastně líbilo víc. Ale kniha určitě parádní, vtipná, zajímavá, velmi příjemné počtení perfektní, když potřebujete po zkouškovém vypnout a trochu zklidnit mozek.

08.02.2015 4 z 5

"Alan Herberta pochválil za dobře vykonanou práci a skvělý herecký výkon. Herbert se ze samé chvály zapýřil a zároveň to odbyl mávnutím ruky a komentářem, že dělat ze sebe pitomce, když člověk pitomec je, není nic těžkého. Alan připustil, že neví, jak těžké to může být, poněvadž pitomci, s kterými se dosud v životě setkal, ze sebe zkoušeli dělat opak." Neskutečně zábavná a čtivá kniha :)

16.09.2014 4 z 5

Zóna 22 Zóna 22 Tig Hague

Knihu jsem četla v nemocnici, tak jsem si nakonec říkala, že jsem na to s pár píchanci, stehy a kapačkou v ruce přece jen dobře - podmínky ruského vězení jsou vážně drsné, odporné a hlavně špinavé, což já bych nedokázala snést. Rozhodně to nebyla špatná kniha, především na začátku jsem ji hltala jedním dechem, nicméně ke konci jsem se modlila asi už víc než samotný autor, aby ho kruciš konečně propustili, jak to bylo zdlouhavé. Ale 4* si tato kniha rozhodně zaslouží, protože oceňuji její ponaučení.

28.06.2014 4 z 5

V sedmém nebi V sedmém nebi Luanne Rice

Čtivě napsaná BLBOST

02.01.2014 3 z 5

Prozrazení Prozrazení Sam Hayes

Nemám ráda vyhrocené a (zbytečně!) dramatické závěry... nicméně jde o dílo zajímavé a velmi dobře čitelné, které jsem si až na na posledních pár stran vychutnávala plnými doušky.

06.06.2013 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Twilight reloaded... Ale ještě horší úroveň, žádné napětí, nuda, nuda, příšerný konec... Toto si nechte...

08.11.2012 1 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Přenádherná lovestory ♥♥♥

03.01.2012

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Jednu obrovskou výhodu tento šílený upíří blábol přece jen má - strašně dobře se čte. Až si zas budu potřebovat odpočinout od erytrocytů, karbonylových sloučenin, islámu, třicetileté války, apod., tak vím, po čem sáhnout. :-)

18.11.2011 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Musím se přiznat, že během četby se mi z očí koulely slzy jak hrachy... Jack London píše naprosto nadpozemsky přenádherně! Miluju jeho styl psaní a tato kniha... Prostě mi svojí dokonalostí a krásou vzala dech.

25.09.2011 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Vtipné, sarkastické, čtivé, zkrátka zábavné.

09.03.2011 3 z 5