midloch midloch komentáře u knih

Technik Velkého Kyjeva Technik Velkého Kyjeva Vladimir Vasiljev

Hodně zajímavý svět a příběh, který mě bavil. Když jsem začal číst a zjistil jsem, že se v příběhu vyskytují i jiné rasy jako orkové, elfové atd, myslel jsem, že inspirací byl svět Shadowrunu, ale to jsem se pletl. Je to opravdu natolik unikátní, že neznám nic podobného. Příběh mě bavil a kniha se četla snadno a rychle. Souhrnem velmi příjemná kniha ze světa cyberpunku/sci-fi/fantasy.

19.07.2019 4 z 5

Evropští tesaříci Evropští tesaříci Jiří Zahradník

Krásně vyvedená kniha o tesařících. Všem milovníkům brouků lze jen doporučit.

10.07.2019 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

Knihy od Palahniuka mám rád. Přečteno mám šest kousků, vždy mě to dost bavilo a tak jsem v knihovně tedy sáhnul po jeho prvotině. Blíží se konec výpůjční lhůty po dvou předchozích prodlouženích a já jsem stále v polovině. Prostě tahle kniha mě nebaví a nemám chuť ji číst. Vůbec mi nesedí ani zmatené vyprávění, ani postavy, zkrátka nic. Nehodnotím hvězdami, neb jsem knihu nedočetl.

06.05.2019

Samuraj - Svět válečníka Samuraj - Svět válečníka Stephen Turnbull

Kniha je velmi hezky graficky vyvedená, bohužel text je psaný poměrně chaoticky a pokud ji bude číst někdo, kdo o japonských reáliích nemá nejmenší potuchy, pak si z ní odnese jen velmi málo.

14.01.2019 4 z 5

Chov sklípkanů Chov sklípkanů František Kovařík

Předchůdce Světa sklípkanů od stejného autora. Dávám o hvězdičku horší hodnocení, neb kniha není tak obsáhlá, leč elementární informace pro začátečníky obsahuje.

19.12.2017 4 z 5

Svět sklípkanů Svět sklípkanů František Kovařík

Naprosto jedinečná kniha o chovu sklípkanů na českém trhu. František Kovařík patří mezi české přední arachnology a tak se čtenář dozví vedle informací o chovu také mnoho informací o systematice, fyziologii a dalších věcech kolem pavouků konkrétně sklípkanů čeledi Theraphosidae. V soupisu chovaných druhů jsou použité názvy, z nichž některé jsou již dnes neaktuální ale to knize neubírá na důležitosti jak pro každého začínajícího chovatele tak pro každého nadšence do pavouků.

19.12.2017 5 z 5

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Jedna z těch lepších Verneovek - nejsem jejich zarytý fanda. Po polovině přichází trochu stereotyp - kdyby byla kniha o polovinu kratší bylo by to tak akorát...

19.12.2017 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

První kniha od autora. Styl psaní mi velmi vyhovoval a kniha je velmi dobře čitelná. Příběh postupně vtáhne a nutí k dalšímu čtení. Nehodnotím pěti hvězdami jen z toho důvodu, že ve výsledku se jedná o tak nereálný příběh, že se v něm ztratl chvílemi i sám autor. Jinak velmi dobré čtivo.

16.10.2017 4 z 5

Popmusic z Vittuly Popmusic z Vittuly Mikael Niemi

Naprosto unikátní kniha, kde se prolínají příběhy z autorova dětství ve švédsko-finském Tornedalenu s dětskou fantazií. Kniha nás provede od autorova dětství až do doby dospívaní a velmi humornou formou přiblíží život svérázných postav žijících za polárním kruhem. Dodnes dovedu některé pasáže citovat a jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších knih. Rozhodně doporučuji, i když už je problém ji někde sehnat.

26.09.2017 5 z 5

Keď som Ťa stretla Keď som Ťa stretla Cecelia Ahern

Knihu jsem dostal v anglickém originále jako dárek. Snad i z toho důvodu jsem se rozhodl ji přečíst, přestože podobný druh literatury není můj oblíbený. Avšak musím říct, že špatně se to nečetlo, nicméně příběh to je takový nijaký a hlavní postava mi přijde protivná, což ovšem vyvažují další postavy. Dvě hvězdy mi přijdou málo, tři moc, ale blíž to má asi k těm třem.

14.09.2017 3 z 5

Vybrané kapitoly z teoretické fyziky Vybrané kapitoly z teoretické fyziky Petr Kulhánek

Unikátní učebnice ve které je stručný úvod do různých kapitol teoretické fyziky. Spíš než o knihu pro širší veřejnost jde o učenici. Ovšem díky matematickým dodatkům je pochopitelná pro každého kdo má elematnární znalosti VŠ matematiky.

03.07.2017 5 z 5

Virus Virus Robert Liparulo

Těžký průměr. Vůbec mě to nebavilo a měl jsem co dělat, abych se donutil knihu dočíst. Námět by nemusel být špatný, ale provedení je opravdu nezáživné, plné klišé a člověk stejně tak nějak tuší, jak to celé dopadne. Že bych si knihu přečetl někdy znovu tedy nehrozí.

03.07.2017 2 z 5

Stín Xel'Nagů Stín Xel'Nagů Gabriel Mesta (p)

Stejně jako Křížovou cestu, jsem i tuto knihu četl před lety těsně po jejím vydání a s klidem mohu říct, že je ještě horší než Křížová cesta. Nelogičnost postav je tak do očí bijící, až si člověk říká, kolik toho autor vypil během psaní...

29.01.2017 2 z 5

Křížová cesta Křížová cesta Jeff Grubb

Tuhle knihu jsem četl kdysi těsně po jejím vydání, řekl jsem si že si ji znovu přečtu jako oddechovou četbu před spaním. Ač jsem fanoušek Starcraftu a tedy téma je pro mě dobré, tak kniha jako taková stojí za pendrek. Sice se to jednoduše čte, ale je to chabě nasané, hlavní postavy jsou dost mátožné, děj nesouvislý a určitě by šlo z tohoto tématu vytěžit daleko víc. Dvě hvězdy za knihu, třetí za téma.

24.11.2016 3 z 5

Hádův faktor Hádův faktor Robert Ludlum

Hodně divná kniha. Nereálně černobílé postavy, první půlka knihy se táhne, aby druhá půlka sprintovala do cíle. U mě to zachránilo jen téma a v zásadě slušná čitelnost. Každopádně se teď budu nějakou dobu rozmýšlet, zda dám šanci druhému dílu.

12.11.2016 3 z 5

Jupiter Jupiter Ivan Havlíček

Krásná kniha plná fotografií a ilustrací Jupiteru a jeho měsícu.

07.09.2016 5 z 5

Úvod do teorie plazmatu Úvod do teorie plazmatu Petr Kulhánek

Skvěle udělaná učebnice pokrývající základní oblasti teoretické fyziky plazmatu. Primárně vychází z učebních textů, které byly sepsány pro předmět Teorie plazmatu vyučovaný na FJFI. Svým záběrem nemá učebnice konkurenci jak v ČR, tak ve světě (nevím zatím o žádné jiné publikaci pokrývající takhle obšírně teorii plazmatu).

Mimochodem, lze ji zdarma ve formátu pdf stáhnout přímo z webových stránek autora a nakladatele - www.aldebaran.cz - sekce "Ke koupi"

06.09.2016 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další kniha o oddělení Q. Nový případ, týkající se takových ohavností jako jsou nucené sterilizace, je stejně strhující jako předchozí případ Vzkazu v lahvi. Co jediné bylo slabší a napsal to už někdo pode mnou, tak to, že vše vyřešil Asad s Rose a Carl jen tak přicmrndával. Na druhou stranu mě dostal naprosto nečekaný závěr. Jsem zvědav na další kousky ze série.

26.08.2016 5 z 5

Houby - Kapesní atlas Houby - Kapesní atlas Vladimír Antonín

Tenhle atlas jsem koupil synkovi, protože se letos začal zajímat o houby, kdykoliv jsme šli do lesa. Doma jsme měli jen starý atlas s kresbami, které jsou sice hezké, ale pro dítě jsem chtěl atlas s fotkami a tento mohu rozhodně doporučit. Jedná seo hezky vyvedenou knihu s krásnými fotografiemi a základním popisem jednotlivých hub. Samozřejmě, nelze čekat, že po přečtení z vás bude Smotlacha, ale pro základní orientaci v houbách dobrý atlas s uživatelsky příjemnou velikostí :-)

18.08.2016 4 z 5