Mickhesh Mickhesh komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Konečně po čase se mi do rukou dostala detektivka, která by to označení snesla. Postavy vypadají uvěřitelně, děj je dramatický až do konce, nikdo neví kdo je vrahem, není to přeplácané zvraty. Trochu mi to připomíná Bernarda Miniera (2015-2018) kde se možná nechala autorka inspirovat a popravdě se jí to povedlo. 100%

24.09.2022 5 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Čtvrtý díl serie a dost možná nejlepší dosavadní. Nechybí zápletka, charaktery a akce. Co je jiné oproti předchozím dílum je i humor- je ho více. 90%.

05.04.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Popravdě UFF! Detektivek i Thrillerů mám načteno docela dost, docela mi ani nevadí neuvěřitelné příběhy (my co čteme Baklyho serii víme své) ale prostě ta kniha do toho schématu musí být laděná. Tady si to hraje na ultra detektivní vyšetřování.. a nakonec asi takhle život funguje? Začátek super, před konec knihy fraška a konec to vytáhnul na krásných 80% z pohledu čtivosti. Co mě vadilo byl druhý kolega hlavního protagonisty, takovou vatu v podobě "sidekicku" jsem ještě neviděl :-D Jinak Hunter pohoda, sympaťák (pije whisky a hodně čte (tím že hodně čte vysvětluje autor pokaždé vše, když je moc chytrej, ale jak sem psal, je to trochu ze života ;-) ) Propadák to není a celou serii jsem koupil v Levných knihách co kniha 100kč. Snad jen ještě že to není pro trasořiťky, kterým vadí násilý a krev, to co je v knize popsáno se děje běžně v životě (alespoň z toho násilnického podsvětí) 80% je zcela adekvátních, nevím proč má kniha takový rating jaký má. Nebýt konce tak to má klidně 60-70% hodnocení.

10.01.2022 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Dnes již klasická dobrá literatura. 100%

01.03.2022 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Tato detektivka není tak ani detektivkou, ale spíše sonda do života smolného detektiva. S dost věcí se budete ztotožňovati a je to i sranda. Jsou tu i detektivní případy, nicméně ne žádné pitvání jako u jiných vážných detektivek. Čte se to rychle a je to osvěžující vítr na tomto poli literatury. Za mě ano a palec nahoru! 90% Jdu na druhý díl :-)

12.09.2021 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Má první kniha od tohoto autora a nezklamala. Přečteno za dva dny. Sice se najde pár nelogičností, avšak rádi prominete. 90%

21.01.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Opět trefa do černého. 90%

11.02.2021 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

4 nebo 5 hvězd.. těžké to rozhodnutí, nicméně jsem se přiklonil k 5ti, bo se mi kniha líbila. Tenhle typ detektivek, co se čtou jedním dechem disponujíc charismatickým hrdinou, trochou toho humoru, trochu té akce a vlastně trochu od všeho prostě pokud jsou napsány dobře, tak se neomrzí nikdy. Což je i tento případ. 90%. P.S.- Pátý díl ja na cestě ;-) (13.9.22)

23.08.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Nutno si přiznat, že do detektivky má i tento díl daleko. Je to spíše na půl detektivka a na půl thriller. Garcia opět nudná vata.. jinak dobré čtení. Za mě 80%.

05.02.2022 4 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Tak tohle bylo lepší než jednička! Jeden plus mínus ucelený případ, spoustu srandy a kriminality. Krom snad jedné za vlasy přitažené scény vše šlapalo jak po drátkách. Kdo čte Niedla dlouhodobě, tak ví co od autora čekat, že to není vždy to nej, ale prvek překvapení zvládá dokonale. 100%.

21.09.2021 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Asi nejlepší Larsovka s pořadovým číslem 3.. ještě jedna zbývá. 9z10ti.

31.07.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

Kingovská oddychovka o pár charakterech s promyšleným příběhem. Mistr nezklamal. 90%.

08.05.2022 5 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Ke dnešnímu datumu 35 let stará Post apo Sci-Fi která vás nezklame. 80%

31.07.2021 4 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

O chlup lepší jak první díl :-) 90%

09.03.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Nemůžu dát nic jiného než 100%.

29.01.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Pro mě osobně velké překvapení.. 100%

20.12.2020 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Kniha od pana Sapkowskeho je dobrá.. vlastně splňuje vše co má splňovat, děj, scénář, charaktery, prolínání reálného světa s tím bájným.. krom jednoho úletu dobrý.. moc latiny.. a vzádu nejsou žádné vysvětlivky, překlad.. 80%

24.03.2024 4 z 5

Bivoj běsobijce Bivoj běsobijce Juraj Červenák

Bivoj Běsobijce nabízí alternativní realitu k naším dějinám a musím říct, že ne špatnou. Charaktery a příběh je komplikovaný tak akorát, kniha kombinuje realitu s mystičnem tak akorát, i když záporáci jsou už spíše trochu overpowered :-D Za mě 80% zasloužených.

11.03.2023 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Říkat tomuhle detektivka je spíše odvážný počin, ale na obálce se to hezky vyjímá že? Nicméně říkat tomu dobré oddechové čtivo s dobrou zápletkou, spádem, sympaťákem v hlavní roli už zní jako přesně to, co tahle kniha je.. Chtě nechtě 80%. Lepší jak první díl, což se stává na této planetě.. asi nikdy!

30.06.2022 4 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Nová kniha od Štěpána Kopřivy je dobře napsané dílko, plné faktů, zajímavostí od fochu a thrillerového podání včetně autorova květnatého jazyka. Jenomže to je právě to co nikdo nechtěl, my jsme chtěli "svého" Kopřivu a toho se nám žel nedostalo. Mínusem jsou potom šedé charaktery, kdy vám je de facto jedno jak se kdo jmenuje. (Asi to tak funguje i podle reality ne?) a děj sledujete tak nějak kdy už to skončí. Rozhodně to není špatná kniha, ale mě se nikdy nelíbili filmy typu Skleněné peklo atd. Kniha je holdem pro záchranářské složky a dalo dost práce si sehnat všechny informace. Pro mě osobně 60% .. pro ostatní 70% a pro milovníky dobře zpracovaných katastrof 80%. P.S.- v kuolárech již proběhlo, že autor dopisuje další Rychlopalbu (třetí díl) takže naše obvyklá dávka se blíží :-)

24.04.2022 3 z 5