michimuller michimuller komentáře u knih

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Po letech jsem se vrátila k této knížce znovu, tentokrát v audio formátu. Taková dobře napsaná delší povídka s krásně propracovanými postavami a zvláštním koncem, ty hyeny mě tam opravdu překvapily.

11.02.2018 4 z 5

Úplněk vlka Úplněk vlka Lincoln Child

Moje první knížka tohoto roku, četla jsem ji zrovna v úplňku a svérázné vysvětlení agresivity v závislosti na lunárním cyklu je nápadité, trefné a opírá se o vědecká pozorování, které oživí každý fiktivní román. Knížka se četla jedním dechem, i když nic náročného, prostě oddechovka. A bonusem k tomu moc krásná obálka.

11.02.2018 4 z 5

Kronos Kronos Jeremy Robinson

Očekávala jsem něco odlišného. Děj na můj vkus příliš roztříštěný a chaotický, nesedla mi představa bájné božské bytosti, to si myslím bylo zcela zbytečné. Jinak se kniha velice dobře četla a bylo to poutavé čtení na dovolené u moře. Takové pohodové jednoduché odlehčení. Líbil se mi vztah otce s problémovou dcerou, bylo to dokonale vystižené.

28.07.2015 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Moderní žánr upírovské tématiky, uchopený tak trošku jinak, moderně a určený zřejmě pro náctileté....Není to žádný velký průser, ale ani mě to nenadchlo. Dám autorce šanci v dalším pokračování. Nejvíce sympatičtí mi byli plyšoví tučňáci. Hezké, milé, mazlivé...proč ne?

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Moje první knížka s B. J. není to prostě můj preferovaný žánr, ale zkusila jsem ji v audioverzi jako oddechovku na cesty do práce. Hodně dobře načtená paní Martinou Hudečkovou, tady odvedli kus poctivé práce a knížku to určitě zvedlo o level výš. Nepřeháním - zážitek! Hodnocení knížky z mé strany by stačilo vyjádřit jedním slovem prostě praštěná, ovšem kdo nic neočekává, nemůže být zklamán. Já se u tohodle bláznivého románku bavila a jen doufám, že ve věku B. J. budu mít jiné starosti a preference :o) doporučuji audioverzi.

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Na to že je to "Deaver" tak pro mě rozčarování...asi proto, že jsem nečetla hodináře. Na knížku jsem se těšila a pak už z ní tak natěšená nebyla. Nejsem příznivcem toho, když se autor neustále odkazuje na svůj starý úspěšný román, tady jednoznačně na sběratele kostí, tak nějak z něj vytěžuje zbytky až na dřeň, aby měl víc materiálu, více stránek, jednoznačně si myslím, že zrovna Deaver to nemá zapotřebí. Stačil jen malý odkaz, nápověda pro pozorného čtenáře, ale i tak to bylo jednoduše dobrý čtení.

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Bestiální bestseller naprosto úžasně napsaný. Moje první knížka autorky, surové a naturální, žádný happyend. Člověku to dlouho zůstane pod kůží a hlavní protagonisté po přečtení tak nějak chybí. Zkrátka jak to bylo dál?

10.02.2015 5 z 5

Delikátní Dexter Delikátní Dexter Jeff Lindsay (p)

Upírští kanibalové v Miami a rozněžnělý Dexter si vychutnává svoje první miminko. Hamlet řešil být či nebýt, Dexter zabít či nezabít..no proč ne, je tam patrný charakterový posun, jestli nový Dexter bude pro čtenáře stejně poutavý...nebude! Dexter a pocity, to je slon v porcelánu. Děj byl hodně napínavý a perfektně se to četlo a oblíbenému sociopatovi jako vždycky všechno projde, na můj vkus závěr byl takový ustřižený, chtělo to přidat aspoň 50 stránek, aby byl děj vyváženější. Skvělý doporučuju.

09.02.2015 5 z 5

Dexter v temnotách Dexter v temnotách Jeff Lindsay (p)

Trošku změna nebo pokus o inovaci posunout Dextera do trochu jiné polohy filozofického Dextera, který tak nějak více pitvá co by kdyby, než ho nechat v jeho temné surové přítomnosti. Vložení odbočení děje entity "TO" se mi líbilo u Kinga, zde mi to přišlo nadbytečné, stejně jako příliš velkého prostoru věnovanému přípravou svatby. Ale příběh kultu Molocha byl úžasný, temný a určitě nenudil a těším se na další knihu, kde by se mohl vrátit starý Dexter.

28.12.2014 4 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Po drasticky děsivém přišel drasticky dojemný Dexter o kus lepší jako první kniha. I když názvy knih tohoto autora jsou opravdu drastické na zapamatování, stojí za to přečíst další knihu. Velice napínavý a čtivý děj, naprosto skvěle jsem se bavila a doporučuji všem strávit s Dexterem pár večerů.

28.12.2014 5 z 5

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Tak jako u Proměny pohodová knížka v podstatě o ničem, možná tentokrát o malinko lepší. Nejsympatičtější postava jednoznačně děda. Jediné výhrady musím mít ke konci knížky, děj pomalinku 2 knihy graduje k vzájemnému boji obou rodin , rovnou k válce, která je sfouknuta se vším všudy na posledních cca 10 stránkách... Autorka si nechává prostor na další pokračování, určitě si ho přečtu, pokud se mi dostane do rukou třeba příští dovolenou, na cestování ideální počteníčko, no pokud ne, myslím že se bez toho obejdu. Tak jako první knížku zřejmě ocení mladší čtenářky.

11.12.2014 3 z 5

V pradávných vodách V pradávných vodách Steve Alten

Další napínavé pokračování série Meg s obrovským megalodonem. Děj posunutý o jednu generaci dopředu kde hlavního hrdinu Jonase Taylora doprovází jeho dospívající děti. Reality show "odvážlivci" na palubě repliky španělské galeony, Mariánský příkop a žraločí neukojitelný hlad. Stejně jako u předchozích dílů úžasný román s naprosto neokoukanou tématikou, strhující děj, čte se jedním dechem. Určitě doporučuji přečíst si celou sérii naráz.

27.11.2014 5 z 5