michimuller michimuller komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělá audio kniha, řekla bych že těm chodícím knížkám přicházím na chuť víc a víc. Povídky sice nepatří mezi mé preference, ale Sapkowskému se Geralt opravdu povedl, nejen v této knížce. Zopakovala jsem si ji po letech znovu. Líbila se mi tehdy i teď. Krásná pohádka.

11.02.2015 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Zopakovala jsem si knížku po téměř 20 letech....líbila se mi tehdy a líbí se mi i teď. Impulsem byla hra, kterou se doma baví syn. Geralt zůstává pořád úžasná ikona. Je to krásná pohádka ke které se dá vrátit i po letech.

11.02.2015 4 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Bestiální bestseller naprosto úžasně napsaný. Moje první knížka autorky, surové a naturální, žádný happyend. Člověku to dlouho zůstane pod kůží a hlavní protagonisté po přečtení tak nějak chybí. Zkrátka jak to bylo dál?

10.02.2015 5 z 5

Stigma Stigma Karin Slaughter

Zvláštní a tak nějak jiná knížka...Četla se mi hůře, naprosto mi nevyhovovaly dvě různé dějové linie minulosti a současnosti. V půlce už jsem byla vzteklá, že si napřed přečtu současný masakr na policejní stanici a pak se možná, ale opravdu jen možná vrátím k tomu zbytku. Ale byla jsem líná a nakonec to přečetla tak jak je. Ve finále mi z toho vyšly dvě povídky, asi nejslabší co jsem kdy od Slaughter přečetla, ale asi neměla svůj den. Rozhodně sáhnu po další její knížce a věřím že bude zase skvělá.

10.02.2015 4 z 5

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Super skvělé čtení ani stránku jsem se nenudila a i když bych řekla, že umím předvídat co bude dál a i to, kdo je vrah, u této autorky je to pro mě vždycky překvapení. Doporučuji!

10.02.2015 5 z 5

Delikátní Dexter Delikátní Dexter Jeff Lindsay (p)

Upírští kanibalové v Miami a rozněžnělý Dexter si vychutnává svoje první miminko. Hamlet řešil být či nebýt, Dexter zabít či nezabít..no proč ne, je tam patrný charakterový posun, jestli nový Dexter bude pro čtenáře stejně poutavý...nebude! Dexter a pocity, to je slon v porcelánu. Děj byl hodně napínavý a perfektně se to četlo a oblíbenému sociopatovi jako vždycky všechno projde, na můj vkus závěr byl takový ustřižený, chtělo to přidat aspoň 50 stránek, aby byl děj vyváženější. Skvělý doporučuju.

09.02.2015 5 z 5

Dvojí Dexter Dvojí Dexter Jeff Lindsay (p)

O něco něco slabší díl celé série, ale není se co divit po minulé knížce kde Dexter honil kanibaly a upíry po Miami a oni jeho se ten útlum projevit musel. Ale ani náhodou jsem neočekávala smrtelnou mužskou chorobu! Chudák Dexter chytil kašlík a rýmečku, tím mě autor doslova odboural :o) Na Ritě se vyřádil až až, počátky alkoholismu a posedlost bydlním, se divím, že se z toho dokázala jako mávnutím kouzelnýho proutku otřepat, jako by se nechumelilo. No jasně v Miami nechumelí! Deb se z tohoto dílu téměř vytratila a aspoň mě tam chyběla. Propadák to rozhodně nebyl, ale minulý díl mě bavil o moc víc. Každý kdo přečetl těch 5 dílů předtím, určitě přece číst dál nepřestane!

09.02.2015 4 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Knížku jsem přečetla s jistým sebezapřením. Po 15 knížkách s Temperance Brennanovou mi neteř Tory příjde jako nepovedená inovace. Shrnuto jedním slovem naivní. Jistě detektivka je určena pro naprosto jinou věkovou skupinu tak se není co divit. Prostředí ostrova s opicemi a polodivocí psi ano, ale vztahy mezi hlavními postavami to určitě ne. Tuhle dětskou řadu nechávám už ležet bez povšimnutí a věřím, že si najde své čtenáře, kterým se bude líbit.

15.01.2015 2 z 5

Mrtvá světice Mrtvá světice Kathy Reichs

Knížka z mrazivé kanadské zimy jako přesně napsaná pro chladné zimní večery. Identifikace ostatků sestry svatého řádu. Já si ho užívala od první stránky po poslední. Exhumace starého hrobu a vyzvednutí ostatků je zvláštní tématika na detektivku, ale tahle se povedla. Už se těším na další.

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Tempe jako lovná zvěř, sabotéři v pracovním kolektivu, obvinění z odfláknuté práce, jak lidské, že i taková uznávaná osobnost se setkává s běžnými problémy pracovních kolektivů. Lidská závist a umanutost zničit někomu život, jen pro svůj osobní prospěch a neschopnost bránit se nařčení. Už samotná tématika mě překvapila, děj byl čtivý, mělo to spád a hlavně logiku. Překvapuje mě, že se objevují v komentářích poznámky, že se čtenář ztrácí v postavách a ději, mě to naopak přijde zajímavé a logické. 206 kostí je super.

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Okultismus, woodoo temné mystické téma knížky mě naprosto nadchlo. Skvělá procházka kultového šílenství. Strhující děj plný zvířecích kostí a korálků. Kolegyně čarodějka kultu wicca, člověk až žasne, kolik lidí se zabývá rozličným náboženstvím. Autorka mě přesvědčila, že přečíst její knížku není ztráta času. Spojitost Tempe s její seriálovou podobou je naprosto zbytečné zmiňovat, nebo rozebírat. Už platforma seriálu je určena pro jiný cílový okruh diváků, který by se jen těžce prokousával stránkama. Seriálová Tempe mi nevadí, ale ta knižní je více lidská a je mi rozhodně sympatičtější.

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

Skvělá detektivka, kanadské prostředí, výlet do dětství a potrefená sestra Harry, ta se úžasně povedla, člověk až žasne, že mohou být sestry až tak moc rozdílné. Malé mínus, zase ta nešťastná krkolomná francouzština, už v jiných knížkách jsem z ní nebyla nadšená, ale tady mi vadila asi ještě o něco víc. Tématika "nalezení kostry kamarádky z dětství" mi přišla hodně osobní, a určitě bych tím procházet v reálném životě nechtěla. Čte se jedním dechem

Kosti v písku Kosti v písku Kathy Reichs

Po svatých kostech, které mě nebavily je zpátky skvělé čtení ze zajímavého prostředí archeologického semináře v terénu. Vykopávky indiánského pohřebiště, domek na pláži, nemocná kamarádka patoložka a dva životní chlapi hlavní hrdinky, bývalý a budoucí. Mě se tu vztahový trojúhelník doslova líbil a to zastávám názor, že tohle téma je ve skvělých knížkách jen vata. Tento román se moc povedl. Doporučuji.

Svaté kosti Svaté kosti Kathy Reichs

Izrael, konspirační teorie, teologické otázky, hrobka a kosti Ježíše Krista...Tématika, která mi nesedí, proto nebudu komentář nijak rozvádět. Knížka neskončila v nepřečtených a dobrala jsem se konce, ale neužívala jsem si ji jako jiné romány, více méně jsem vnímala spíš postavu Ryana, než že Tempe řeší "nejožehavější případ své kariéry".

15.01.2015 3 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Smutné pondělí nebylo ve skutečnosti vůbec smutné. Ve sklepě domu nalezené kostičky. Možná ve srovnání s jinými romány autorky mi prostředí přišlo příliš "jednoduché" a děj málo zamotaný, jako by si brilantní Tempe dala relaxační pauzu, nebo měla "špatný" den po škorpení s detektivem Claudelem. Knížka byla dobrá, trošku předvídatelná, ale spousta autorů nedosáhne poutavosti jako paní Reichs, ikdyž nemá zrovna svůj den. Hvězdičku beru jen subjektivně, protože jiné její romány mě bavili prostě víc.

15.01.2015 4 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Divoké kosti je dějově "divoké" čtení. Tři naprosto nesouvisející případy, kostra miminka v kamnech, medvědí ostatky a havárie malého letadla postupem času na sebe nabalují souvislosti a propojují se. Styl autorčina psaní má svůj nezaměnitelný rukopis v odbornosti a o to je děj zajímavější. Líbilo se mi otevření docela tvrdého tématu, ochrana životního prostředí co nutí i běžného čtenáře zamýšlet se nad tímto tématem, co knížka, to jiné prostředí. Super!

Vážná tajemství Vážná tajemství Kathy Reichs

Guatemala. Masový hrob ve staré studni, dějová linie na podkladech skutečných událostí. To nejsou jen detektivní romány vycucané z prstu, to je příběh vystavěný na historii. Moc povedený příběh, netradiční prostředí, světová spolupráce, popisy místního prostředí i poměrů, prostě dokonalá detektivka. Už se těším na další.

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Dějová zápletka zasazená na místo letecké havárie v lesích, kompletace lidských ostatků, krizové štáby, setkání s vlky, kojoty nebo která psovitá šelma tam děsí lidi. Autorčina odbornost je úžasně zakomponována do děje. Mě se knížka moc líbila a autorka mě přesvědčila, že sáhnout po jejím románu není ztráta času.

Smrtící rozhodnutí Smrtící rozhodnutí Kathy Reichs

Brilantní vyprávění soudní antropoložky, naprosto mi nevadí rozsah knížky, čte se jedním dechem, odborná terminologie a znalosti podávané normální čtenářské veřejnosti zaslouží i hvězdičku navíc.Já jsem se u této knížky dobře bavila.

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Pořídila jsem si čtečku a dostala k ní tuto knihu + 14 dalších dílů pokračování. Skvělé čtení přesně podle mých představ. Zápletka je precizní, všechny nitky někam vedou, každá otázka má svoji odpověď. Popisy místa činu mi přijdou jako z pera forenzní laboratoře kriminálky Las Vegas. Vyloženě jsem si užívala znalostí soudní antropoložky a autorky, knížce to přidává na autentičnosti. Nejen že se u knížky dobře bavím, ale obohatí mi rozhledy v mnoha oblastech. Není to jen taková "detektivka" se zajímavým příběhem, mě je Tempe Brennanová velice sympatická. Malinké mínus já nemusím zdvořilostní větičky ve francouzštině, ty mi tam příjdou zbytečné.