micha-ella micha-ella komentáře u knih

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Tyto dva příběhy se mi líbily už jenom proto, že klasický autor nepoužívá současný protivný způsob psaní v přítomném času. Mistr spisovatel!

08.11.2017 5 z 5

O farmě O farmě John Updike

Napsáno nádherným poetickým stylem.

25.10.2017 4 z 5

Karneval a Velký pátek Karneval a Velký pátek Gudrun Pausewang (p)

Četla jsem dvakrát, v rozmezí dvaceti let a pokaždé skládám poctu! Velmi dobře napsané.

17.10.2017 5 z 5

Ztracený a znovu navrácený svět Ztracený a znovu navrácený svět Alexandr Romanovič Lurija

Četla jsem vydání v češtině. Úžasná knížka o síle vůle.

13.10.2017 5 z 5

Vzory dětství Vzory dětství Christa Wolf

To je knížka, od které jsem utíkala a zase se k ní vracela, něco přeskočila a pak k tomu listovala zpátky a nakonec po dokonalém přečtení jsem smekla klobouk.

10.10.2017 4 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Od Fabera jsem četla Pod kůží a to SF nemělo chybu! Ale Kniha zvláštních nových věcí, sic velmi dobře napsaná, mě prostě nudila. Asi jsem čekala něco podobného jako v první zmíněné knížce a to tedy nepřišlo ani náhodou. Dokonce jsem se domnívala, že cesta do jiné galaxie je jen zkouška a posádka je stále na zemi. Přiznám se, že jsem pak pasáže ba i kapitoly začala přeskakovat. Celkový dojem za mne vyjádřila čtenářka Chris146 nebo antuka.

09.10.2017 3 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Péter Bogáti

Vynikající!!

08.10.2017 5 z 5

Soumrak kouzelníků Soumrak kouzelníků Jaroslav Malina

Do Jitra kouzelníků se soumrak strefuje s velkou chutí, ale myslím, že mnohokrát vedle.

05.10.2017 2 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Napínavé, přestože je takový velký projekt vyloučený. Bavilo mě to až do konce, který ovšem byl tuctovým východiskem z nouze a hlavní postava mi šla občas hodně na nervy, to nebylo jehňátko, to byl s prominutím blbec. Nevím, jestli šlo jen o špatný překlad, ale některá místa byla prapodivná. Přes všechny tyto výhrady to je knížka, od které se nechtělo odejít a po každém přerušení čtení jsem se těšila na pokračování.

05.10.2017 4 z 5

Šílenství I Šílenství I Jerzy Krzysztoń

Velmi zajímavé. A bylo toho moc. První druhý i třetí díl.

03.10.2017 4 z 5

Alternativní léčba I. Alternativní léčba I. V. Vrtílek

V prvním díle se autor utajuje a ve druhém se odhalí, co je zač. Ani to nečtěte! A to zplodil ještě i třetí knížku s tímto názvem, pane jo!

29.09.2017 odpad!

Večerníčky pro Cassia Večerníčky pro Cassia Bohumil Hrabal

Hrabala mám odedávna moc ráda. Jednak pro jeho českost (kterou možná Moraváci nemohou ocenit), jednak pro vypravěčský styl a humor a jednak, a to hlavně, pro jeho vyslovování mých myšlenek. Ale, co si budeme povídat, chlapi v přechodu jsou prostě ubožáci. Vyhasínání mužství je dohání k extrémům a spisovatelé to řeší hozením svých pocitů na papír. Večerníčky pro Cassia jsou bohužel na mnoha místech chlípným úpadkem, ač předchozí Hrabalovy knížky tak úžasně jiskřily. Kouzelná flétna. Domácí úkoly z pilnosti. Kluby poezie. Listopadový uragan. Kličky na kapesníku. Harlekýnovy milióny. Ponorné říčky. U něho se všechno prolíná a proplétá jak ty ponorné říčky s perličkami na dně. Takže škoda, velká škoda, že muži ke stáru zblbnou z nedostatku sexu. Každopádně ani kvůli tomu na Hrabala nedám dopustit a on si to vyřídil sám se sebou, když na tom nemocničním balkónu zamával holubům...

26.09.2017 2 z 5

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Ať děláte co děláte, mládí, zdraví a vitalitu neudržíte! Vyzkoušeno.

25.09.2017 3 z 5

Život před životem - návraty do minulých životů Život před životem - návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Život před životem i Život po životě jsou lákavé možnosti.

25.09.2017 3 z 5

Nebojte se egoismu Nebojte se egoismu Josef Kirschner

Tohle mohou pochválit pouze sobci.

25.09.2017 2 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Já jsem tuto knížku četla v době, kdy se o ní ještě nemluvilo, nebyly zvukové záznamy, nehrál se ten příběh v divadle atd. A moc se mi líbila. Co se týče názvu, mám podobnou zkušenost s písničkou deBesky, deBesky. Svět z dětské pozice.

20.09.2017 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Christine McGuire

Strašný příběh.

12.09.2017 5 z 5

Zběsilost Zběsilost Joyce Carol Oates

Jedna z nejlepších knih této autorky.

12.09.2017 5 z 5