mia.com mia.com komentáře u knih

Neohrožená - Rebel Neohrožená - Rebel Francine Pascal

Neohrožená - Žár Neohrožená - Žár Francine Pascal

Neohrožená - Zrůda Neohrožená - Zrůda Francine Pascal

Kletba slepého mága Kletba slepého mága Thomas Brezina

Muž s ledovýma očima Muž s ledovýma očima Thomas Brezina

Zrození dračího rytíře Zrození dračího rytíře Thomas Brezina

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ja historicke rodinne sagy miluju a jeste, kdyz vim, ze jsou fakt hodne podlozene realitou. Ale vlastne nevim proc, protoze se vzdycky u toho jenom rozciluju a nevericne kroutim hlavou, jak jsme my lidi odporna a zla stvoreni. Takze si vlastne vsechno spatne zaslouzime a dobre nam tak.

Nicmene kniha sama plyne tak jak plyne zivot a ani se nenadejete a je konec. Osudy byly fakt drsne a v doslovu jsem souhlasila s kazdym slovem. A samozrejme se tesim na zaverecny dil.

07.04.2024 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha me neskutecne bavila asi proto, ze si casto rikam, jak by vypadal muj zivot, kdybych se rozhodovala jinak. Tudiz mi tahle kniha hodne pomohla s tim, jak se da na zivot pohlizet a ze nikdy nic neni tak, jak se na prvni pohled zda. Pokud jste treba jako pani Smolikova, ktera spilala, proc si nevzala Pistu Hufnagla, je tato kniha urcite pro vas :).

30.03.2024 5 z 5

Cesta za tebou za 80 dní Cesta za tebou za 80 dní K. C. Dyer

Tak mne to teda moc nesedlo. Zacala jsem cist s nadsenim, ze to je zajimave tema, ale uz v Parizi me to preslo, protoze mi ty dobrodruzstvi prisly moc pritazene za vlasy. Neverila jsem vubec nicemu a navic to cele bylo taaaak zbytecne dlouhe! A jaky byl smysl toho cestovani, kdyz vlastne hrdinka nestihla nic poradne projit a zjistit pro klienta vice informaci, jenom zavodila s casem? Za me proste o nicem a proto me to i cele moc nebavilo. Jedine, co je fakt super napad, ze ma autorka na svem webu vsechny ty instagramove fotky tak, jak jsou v knize. Akorat by to chtelo do te knizky vepsat upozorneni. Me to jen tak napadlo a patrala jsem po tom sama. Ale dala jsem to pro ostatní aspon sem jako zajimavost.

25.03.2024 2 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Hezke pokracovani, asi jako vzdy. Jednotlive zivotni pribehy proste plynou asi jako zivot, ze jo. Me tyhle rodinne historicke sagy proste bavi.

23.03.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

(SPOILER) Me muj oblibeny autor opet nezklamal. Ja jsem proste cetla a cetla a cetla, az byl konec knihy. Jako vzdy se mi to cetlo samo a bavilo me to. Akorat Beata me fakt zarazela. S tim kralikem to bylo na me moc, to jsem nepochroupala.

12.03.2024 4 z 5

Doktore, to byla jízda! Doktore, to byla jízda! Patrick Taylor

Hrozne me zklamalo, ze kdyz je to zakonceni, posunuli jsme se v case zpet. Ja myslim, ze ty hlavni dejove linky (no co si budem, vic jich tam ani nebylo), se mohly napasovat hezky do soucasnosti pribehu. Velka skoda za me. Ale velika. A pak tu mame to, ze se tu vlastne resi pouze ztraceny bratr a jedna rozestvana rodinka. Jinak Fingal cte dopisy a hotovka. Je to proste strasna skoda a nevyuzity potencial krasne zakoncit celou serii.

06.03.2024 2 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Ja jsem si i tento dil uzila. Autorka vymyslela neco zase trochu jineho, takze to nekopirovalo prvni dil. Za me v ramci zanru spokojenost. Proste jednoducha oddechovka.

04.03.2024 4 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Ja musim Princi Ladikovi dat poprve jenom tri hvezdicky. Vsechny jeho ostatni knihy miluju, rada chodim na prednasky, ale prelouskat tuto knihu mi trvalo dost dlouho. Styl psani ma porad skvely a je vtipny, ale nejak tam na me bylo az moc filozofovani a uvah a myslenek. Ja vim, ze o tom zrovna tahle pout ma byt, ale me to nejak nenutilo cist dal a proste me to nebavilo. Nejzajimavejsi pro me ale byly urcite ty lidske pribehy z celeho sveta, to je opravdu fascinujici. Ilustrace opet nadherne.

27.02.2024 3 z 5

Zlatá vařečka Zlatá vařečka Jessa Maxwell

Ja ctu a sleduju jenom feel good detektivky ve stylu Agathy a tahle se, myslim, dost povedla. Jeste vhledem k tomu, ze je to prvotina. Neni to zadny extra slozity dej, ale to prostredi soutěže v peceni bylo okouzlujici. Ja jsem se tedy bavila, postavy byly super a atmoska taky. Jen, prosim vas, jdu zmenit zanr. Tohle je detektivka, ne thriller. Se nekdo kapku seknul.

24.02.2024 4 z 5

Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Ema Tintěrová

Jako malá jsem ráda četla a hlavně milovala ty ilustrace.

102 Dalmatinů 102 Dalmatinů Walt Disney

Toto byl jeden z mých oblíbených příběhů od Disney :).

Nezbedná štěňata Nezbedná štěňata Walt Disney

Hezký Disney příběh :).

21.02.2024 4 z 5

Chip a Dale v mateřské škole Chip a Dale v mateřské škole Walt Disney

Toto byl vždycky jeden z mých oblíbených Disney příběhů.

Žiju bez dětí Žiju bez dětí Martina Hynková Vrbová

Kniha je urcite velmi zajimava a mel by si ji precist kazdy tupec, ktery se nekoho vyptava na to, proc nema deti. A kazdy chudak, ktery rika, ze bez deti zivot nema smysl. Ja si zrovna prochazim IVF a presne proto jsem potrebovala neco takoveho cist. Nesmirne me kniha uklidnila v tom smyslu, ze kdyz to nevyjde, tak se svet nezbori. A diky bohu jsem si vybrala manzela, ktery sdili stejny nazor. A o tom to je. Ze je zivot bez deti prazdny muze rict pouze clovek, ktery se sebou neumi zit. To tam taky bylo receno. Skace ze vztahu do vztahu, protoze neumi byt sam. Tito lide jsou chudaci. Ne ti, kteri nemaji deti. Halven oblibeny argument, ze se o vas ve stari nikdo nepostara? Jakoze coze? Vy si myslite, ze kazde dite se stara o sveho stareho rodice? Tak to vazne ne, proberte se :).

Jinak je kniha literarne trosku slabsi, ale chapu, ze asi autorka chtela zachovat povidani tak, jak ho z ust zen slysela. Ale obcas mi to tahalo oci. Samozrejme jsou nektere pribehy zajimavejisi a jine mene. Me nejvic dostal ten posledni.

A rada na zaver: Nikdy se nikoho neptejte, proc nema deti! Kdo se o tom chce bavit, normalne vam to rekne sam. A kdo ne, je to pro nej moc citlive tema, takze ho tim zbytecne ranite. Ve vysledku vam hlavne do toho nic neni!

19.02.2024 4 z 5