metrolog Online metrolog komentáře u knih

Anna, Max a Upíří dýka Anna, Max a Upíří dýka Jack Henseleit

Pěkná knížka, kterou si myslím i jako oddechovku mohou přečíst všichni. Námět i děj je vcelku jednoduchý, ale příběh má spád a pěkně se čte. Možná, že by tento námět dovolil i více propracovaný příběh, ale... Popravdě nedovedu to posoudit, vždyť knížka je určena pro děti a těm se myslím líbit bude. Ačkoliv dospělák, dávám 4 hvězdičky :-)

26.12.2019 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Velmi dobrá kniha. Ale zdá se, že bez sériového vraha (čím víc mrtvých, tím líp), extrémní brutality (nejlépe detailně anatomicky popsané) a nějakého toho lesbického či homosexuálního vztahu, to dnes už asi ani nejde. Takže teď to asi pro změnu proložím Kájou Maříkem :-) Jinak ovšem dávám plný počet hvězdiček.

11.09.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kaihomielisyys, nezahazuj je, dej je raději někomu, kdo má větší smysl pro humor než ty. Což nebude nikterak těžké. :-)

17.01.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Určitě to není špatná kniha. Jen si musím postesknout nad tou délkou. Přiznávám se, že jsem si od ní odskočil ještě k dalším dvěma, nějak jsem to prostě najednou nedal. Také si nejsem jistý, jestli po závěrečném rozuzlení mám vůbec chuť na další ze série. Ale kniha i série si jistě své skalní čtenáře najde.

28.12.2018 3 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Kniha dobrá, možná ten střed se trochu moc natahoval. Četl jsem zakoupenou elektronickou knihu a ta byla opatřena trochu jinou obálkou. Pro mne byl zavádějící na ní uvedený velký nápis "Předloha pro kultovní seriál". Takže pozor, nejedná se o kultovní Městečko Twin Peaks, ale jiný seriál s názvem Městečko Pines.

16.12.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dlouho už jsem nečetl takhle výbornou humoristickou knihu od českého autora. Vřele doporučuji všem kdo mají rádi srandu, a škarohlídi ať se jí raději vyhnou obloukem, mohla by je totiž rozesmát. :-)

11.11.2018 5 z 5

Záhadná smrt na venkově Záhadná smrt na venkově T. E. Kinsey

Milá oddechová detektivka z anglického venkova počátku dvacátého století, s trochu humorným stylem vyprávění jedné, ne zcela standardní služebné. Pokud máte tento druh literatury rádi, určitě nebudete zklamaní.

20.09.2018 5 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Opět velmi kvalitní kniha. Co naplat, autorka prostě umí vytvořit kouzelnou atmosféru prostředí, řekl bych dokonce, že lépe než některých postav. Jak už jsem psal u předchozích dílů, je to až návykové. Knihu otvíráte nejenom pro rozřešení případu, ale hlavně jako relaxaci, únik do tohoto kouzelného imaginárního světa. Takže si řekne, "kdo je vrah?" a odpovíte si, "a není to vlastně jedno?" - Dávám plný počet hvězdiček.

28.07.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Velice dobrá kniha. A nejen jako detektivka. Popis prostředí je opravdu výborný. Atmosféra podobná jako v knihách Louise Pennyové, o inspektoru Gamacheovi a idylické vesničce Three Pines. V těch ale vystupuje více kladných a sympatických postav, kterých je v této knize jako šafránu. Takže přes nespornou krásu severu Evropy, pokud bych si měl vybrat, volil bych asi tu Kanadu :-)

19.07.2018 5 z 5

Jeden a dvacet detektivů Jeden a dvacet detektivů * antologie

Výborná sbírka detektivních povídek, včetně představení jednotlivých autorů. Nicméně zdá se mi, že Eva Outratová A. Christie ve velké oblibě zrovna neměla :-)

19.07.2018 5 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Kniha se mi líbila. Autor podle mého názoru má sice trochu problém ve spojení možného reálného děje s tou mysteriozní nadstavbou, takže to nepůsobí tak věrohodně jako knihy některých jiných autorů. Ale jak už jsem napsal, kniha se mi líbila a doporučuji ji všem, kteří se o tuto kategorii literatury zajímají.

29.03.2018 5 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

V úvodu knihy se píše: "V Nižním Tagilu bylo jen během dvou let 2004-2005 pohřešováno 1409 lidí. 947 z nich bylo nalezeno, avšak 462 zmizelo beze stopy." Více nebylo potřeba psát, natož číst. Nic zajímavého, nic objevného... Je to můj názor, ale doporučuji si přečíst pro srovnání dvoudílné Cesty na Sibiř od Martina Ryšavého.

23.03.2018 1 z 5

Případ jantarové komnaty Případ jantarové komnaty Ludvík Souček

Co dodat - prostě starý dobrý Souček. Možná je to i z nostalgie, ale za 5 hvězd. Mimochodem, knihu jsem dostal k vánocům v sedmdesátých letech, a obsahovala řadu technických chyb. Některé stránky byly celé bílé, některé části byly dvakrát, a ty co tam měly být chyběly. Snad také nějaká záhada tohoto mistra záhad. :-)

21.03.2018 5 z 5

Mokrá hrobka Mokrá hrobka Eduard Huth

Klasická komunistická detektivka edice Magnet. Vyšly v ní i lepší.

16.03.2018 2 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Three Pines je docela návykové. První v sérii se mi líbila, druhá o trochu víc a třetí jakbysmet. A jako správný závislák jsem si již koupil a začetl do další v sérii. Někomu se tento, trochu rozvláčný, styl nemusí zamlouvat, ale pokud si knihy vychutnáváte, jako byste se každý den vracel ke svým starým dobrým známým, budete se těšit na to, až zase knihu nebo čtečku, jako v mém případě, znovu otevřete. Dávám plný počet hvězdiček.

29.01.2018 5 z 5

Záhady brdských lesů Záhady brdských lesů Milan Syruček

Nečekejte záhady jako od Otomara Dvořáka a podobných autorů. Víceméně se kniha zaměřuje na utajené vojenské objekty, zvláště pak raketové základny. Jelikož jsem sloužil také u PVOS, i když na Hoře sv. Šebestiána, tak mne kniha velmi oslovila a líbila se mi.

29.12.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha se mi líbila. Myslím, že je v ní vše, co ke správné detektivce patří. Jen těch knih s vyšinutými jedinci, alkoholiky a zneužívání a znásilňování kde koho, včetně dětí od vychovatelů po frátery už jsem poslední dobou přečetl nějak moc. A tak asi na čas přejdu na oddechovější literaturu, třeba skripta pro patologii nebo něco podobného. :-)

22.12.2017 5 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

V rámci tvorby autorky snad jen mírně nadprůměrné. Avšak vzhledem k tomu, že celá její tvorba je silně nadprůměrná, na pět hvězdiček to v pohodě stačilo.

01.12.2017 5 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Velmi dobrá kniha. Zvláště pak námět. Ale nemyslím si, že se bude líbit úplně všem. Avšak ti, kterým sedne do noty, budou jistě velmi spokojeni. Dávám plný počet hvězdiček.

11.11.2017 5 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Už dlouho mě nechytla kniha tak jako tato. Dobrý námět, svižný děj a výborné zpracování. Nostalgicky jsem si vzpomněl na Verneho Honbu za meteorem. Takže milovníci napínavých příběhů neváhejte. Dávám plný počet hvězdiček.

11.11.2017 5 z 5