MesLivres MesLivres komentáře u knih

Vlastním hlasem Vlastním hlasem Ema Součková

Výborná knížka o skvělých ženách, které byly kolikrát mimořádné "jen" tím, že si chtěly řídit svůj vlastní život.

25.08.2020 5 z 5

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Nepopírám, že se v knize člověk něco zajímavého nedozvěděl, ale dost často jsem měla pocit, že čtu spíš nějakou harlekýnku než historickou knihu...

17.06.2020 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Málokdy se stane, že se mi filmové nebo seriálové zpracování knihy líbí víc než předloha. Ale u této knihy to tak rozhodně je. Možná je to částečně překladem, ale nelíbil se mi způsob vyjadřování hlavní postavy. Nejde ani tak o sprosťárny (ty k tomu patří) ale o konkrétně použité výrazy. Knížka u mě bohužel nenaplnila očekávání.

20.05.2020 3 z 5

Schola alternativa Schola alternativa Natálie Kocábová

Knihu jsem četla jednou v pubertě a to jsem měla dojem, že je hustá a něco na ní bude. Teď jsem se k ní ve 30 letech při revizi knihovny vrátila a rovnou vyřazuji. Nedočetla jsem...

20.05.2020

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Knížka mě celkem bavila. Příběh byl sice trochu bizarní ale právě to se mi na něm líbilo.

14.01.2020 3 z 5

Konec Vládců nebes Konec Vládců nebes John Brosnan

Na rozdíl od druhého dílu, který mě spíš otravoval, mě závěrečná část trilogie bavila. Příběh měl spád a nové postavy naštěstí trochu upozadili Janu.

13.03.2019 4 z 5

Hlídka Hlídka Robert Crais

Pro mě taková nenáročná detektivka na dovolenou. Účel splnila :)

04.02.2019 3 z 5

SNUFF SNUFF Viktor Pelevin

Knížku jsem vybrala podle obalu a rozhodně jsem nelitovala. Postapokaliptické romány mne baví a tenhle byl správně ujetý. Žasnu, co dokáže někdo vymyslet. Určitě si od Pelevina přečtu i další knížky.

30.01.2019 4 z 5

Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Michael Connelly

Dva detektivní příběhy se mi moc líbily a přečetla jsem je jedním dechem. Ty povídky "pro ženy" mi přišly hodně jednoduché a naivní...ale jako nenáročná četba na dovolenou splní svůj účel.

29.10.2014 3 z 5

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

Knížku jsem četla v angličtině a nemohla jsem se odtrhnout. Detektivka s hororovými prvky je výborná kombinace.

05.08.2014 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Alespoň co se týče emocí a věcí k zamyšlení. O nějakém velkém příběhu kniha není, ale to vůbec není třeba.

22.01.2014 5 z 5

Pěšec proroctví Pěšec proroctví David Eddings

První díl série mne hned navnadil na pokračování. Jednu hvězdičku si přece jen musím nechat do zálohy, ale kniha je opravdu moc dobrá. Jsem zvědavá, jak to bude dál, přece jen je vidět, že první díl je spíš popisný a ne moc akční.

09.12.2013 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Oproti jiným "severským" detektivkách mi v Paganiniho smlouvě chybělo nějaké to tajemno a napětí. Ale za přečtení knížka určitě stála.

22.10.2013 3 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Jedna z mála knih od Agathy Christie, u které jsem byla schopná identifikovat vraha, což mi udělalo radost :) Příběh se mi moc líbil a hlavní postava, kterou jsem zatím neznala, také, i když na mého oblíbence Poirota Luke nemá.

05.09.2013 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Musím přiznat, že mi dělalo problém se do knihy začíst. Asi jsem v ní nenašla všechno to, co ostatní čtenáři. Samozřejmě ale i pro mne obsahuje kniha nezapomenutelné postavy a situace - můj oblíbenec je zásobovač Milo a jeho systém přínosný pro všechny nebo Major Major, který byl v kanceláři, jen když tam nebyl :) Za přečtení určitě stojí, ale kultovní válečná kniha to pro mne není.

05.09.2013 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kniha je opravdu hodně dětská a napsaná až příliš jednoduchým stylem. Připomněla mi ale dětství, kdy byly příběhy z Narnie mým oblíbeným seriálem. Před dalším dílem si ale musím dál pauzu, během které přečtu něco "dospělejšího".

05.09.2013 3 z 5

Vzestup Endymionu 1 Vzestup Endymionu 1 Dan Simmons

Ve srovnání s Hyperionem jde o hodně složité čtení. Alespoň pro mne nebylo jednoduché prokousávat se některými pasážemi. Každopádně jde o kvalitní knihu a nepřestávám obdivovat autora za jeho fantazii.

12.06.2013 3 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Ender vystihl mé pocity z knihy naprosto dokonale. Podobně jako v první knize Hyperionského cyklu jde o dobrodružné putování, ale Endymion má ještě něco navíc.

12.04.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Je pravda, že jsem se do knihy okamžitě začetla a přečetla jsem jí téměř jedním dechem. Ale po přečtení mi v hlavě zůstalo spousta otázek. Také mám pocit, že autor do jedné knihy namontoval minimálně tři příběhy, které nešly moc dohromady. Méně je někdy více, pro tuto knihu to platí dvojnásob.

21.03.2013 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Knihu jsem četla jen proto, abych měla splněno a věděla, jak to dopadne. Oproti minulých dílům byla méně přeslazená, ale zase mě iritovalo to nesmyslné "početí". Každopádně se teď můžu pustit do něčeho lepšího.

14.02.2013 2 z 5