MesLivres MesLivres komentáře u knih

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Už dlouho jsem nečetla žádné sci-fi, ale tahle knížka mě dostala! Sice příběhy některých postav byly slabší, ale celkově nemám nic závažného, co vytknout.

11.10.2012 4 z 5

Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Arthur Conan Doyle

Pěkné, oddechové čtení. Prostě klasika.

11.10.2012 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Knihu jsem sice četla v angličtině, ale přesto jsem se od ní nemohla odtrhnout. Úžasný příběh (podobný jako můj oblíbený film Battle Royale), perfektní postavy a mrazivý stav společnosti. Dramatický závěr mě nutil číst do noci, dokud nebylo po všem.

11.10.2012 5 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem!

06.10.2012 4 z 5

Mezi vodou slanou a svěcenou: Dějiny jižní Itálie Mezi vodou slanou a svěcenou: Dějiny jižní Itálie Tommaso Astarita

Zajímavé čtení, ale určené spíše pro studenty historie a pro lidi, kteří již o této oblasti mají nějaké povědomí.

16.09.2012 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Mě se knížka moc líbila, příběh mě zaujal a rozhodně nenudil.

16.09.2012 4 z 5

Paní Jenny Treibelová Paní Jenny Treibelová Theodor Fontane

Abych pravdu řekla tato kniha mne trochu nudila. Oproti jiným podobným románům postrádala silný příběh ústřední postavy. Ale špatná kniha to zase není.

16.09.2012 3 z 5

Miliónová bankovka a jiné povídky / The £ 1,000,000 bank-note and other stories Miliónová bankovka a jiné povídky / The £ 1,000,000 bank-note and other stories Mark Twain (p)

Prostě příjemná povídka se zajímavým nápadem.

10.09.2012 4 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Takhle kniha od Agathy mi úplně nesedla. Příběh je samozřejmě zajímavý a dobře propracovaný, ale nenašla jsem sympatie u žádné z postav - prostě mi chyběl Poirot nebo slečna Marplová:)

10.09.2012 3 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Také sdílím nadšení z této knihy. Obsahuje vše co si přát - zločin, vášeň, silný příběh i postavy.

10.09.2012 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Také se mi kniha zdála docela neobvyklá, ale v pozitivním slova smyslu. Přečetla jsem jí s chutí také díky mému oblíbenci Poirotovi.

10.09.2012 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Knížka s novými postavami se mi moc líbila. Hlavně Esk a její boj za rovnoprávnost:) proč by nemohla být mágem dívka, když je to vlastně banda tupců:)

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Četla jsem hned po prvním díle a pořád jsem se dobře bavila. Dvoukvítek je správná postavička:)

Zvědavost zabité kočky Zvědavost zabité kočky Veronica Stallwood

Detektivka se vším všudy. Pěkné prostředí, sympatická ústřední postava a zajímavý příběh.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Zpočátku se mi kniha zdála trochu dětská, ale velmi rychle jsem se začetla a obě hlavní postavy jsem si oblíbila. Momentálně čtu už třetí díl série a budu číst dál.

01.08.2012 5 z 5

Poslední útočiště Poslední útočiště Patricia Cornwell

Z Patricie Cornwell se pomalu stává moje oblíbená autorka detektivek. Poslední útočiště jsem přečetla téměř jedním dechem, napínavý příběh, sympatické postavy atd. Prostě knížce nic nechybí.

01.08.2012 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Oproti jiným krimi příběhům, které jsem v poslední době četla, jsem nebyla příliš napnutá. Knížka mě sice nenutila číst dlouho do noci, ale rozhodně není špatná! Závěr mě už napnout dokázal a byl docela překvapivý.

21.07.2012 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Knize 120 dnů Sodomy jsem dala tři hvězdy, a tahle kniha si tu jednu navíc rozhodně zaslouží. Je to porno, ale aspoň ne příliš úchylné:)

12.07.2012 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Rozhodně to není erotická kniha, alespoň pro většinu normálních lidí představuje erotično něco dost odlišného (doufám:). Sled hromady úchyláren, kdy jedna je horší než druhá. Na knihu jsem byla hodně zvědavá, ale nečetla se mi zrovna nejlépe. Každopádně výzva splněna a podruhé si knihu nejspíš nepřectu...

10.07.2012 3 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Patricia Cornwell

Pro mě první kniha od této autorky. Udělala na mě dojem, kniha je velmi čtivá, přečetla jsem jí téměř jedním dechem:) Příběh zajímavý a napínavý až do konce!

09.07.2012 4 z 5