Paní Jenny Treibelová

Paní Jenny Treibelová https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65889/bmid_pani-jenny-treibelova-wMT-65889.jpg 3 9 9

Paní Treibelová navštěvuje své známé a zve Korinu na slavnost, kde bude hostem Angličan Nelson. Večeře probíhá v poklidu, Korina i paní Treibelová se snaží vést konverzaci. Poté se společnost přesouvá do salonu, kde Korina koketuje s Nelsonem a Leopoldem, to se nelíbí jejímu bratranci Marcelovi...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Frau Jenny Treibel , 1892

JointlieKat94
24.02.2024

Nedočteno.
Vytáhla jsem knihu ze své hromádky v práci a pustila se do ní, nekoukala jsem na hodnocení, na anotaci, nic.. teď když to čtu, že to měl být autorovo nejvtipnější román.. a já při tom trpěla s každým slovem, s každou stránkou, do které jsem se nutila.. už od začátku jsem si říkala, že jestli to zvládnu dočíst, tak po dlouhé době ohodnotím 2 hvězdičkama. No ale než to, tak to ukládám jako nedočtené. Vůbec jsem nevěděla o co tam jde, zbytečně moc postav, nudný děj.. NUDA.

Radši jsem i pracovala, než abych přečetla další stránku, a to je co říct.

Omlouvám se, víc než 70 stran jsem nezvládla. Půjde do knihobudky, ať se s tím trápí někdo jiný. :)

Jana Květoňov
21.06.2016

Dočteno, odloženo... Není to až zas tak špatné! A ani až zas tak zastaralé. I v dnešní době jsou takové paní, takové "měšťky". Docela se to v autobuse dalo! :-)

maryzka
27.11.2015 3 z 5

Asi začnu přemýšlet, který takové ,, měšťanství" bylo lepší, zda české nebo německé. Ale ,, myslím, že německé se lišilo podle příslušenství(pruské nebo bavorské). Ale tohle bych řekla, že byla směsice obou,zvláště ,, souboj mezi paní Treibelovou a její hamburskou snachou. Ale kniha byla docela i nudná v tom má pravdu předchozí komentář

zanzara
20.11.2014 3 z 5

Vtipné (měl by to být nejzábavnější román od Lessinga) a dobromyslné vypravování ze života berlínské buržoazie konce 19. století, když se některým zdálo, že svět je ještě úplně v pořádku.

MesLivres
16.09.2012 3 z 5

Abych pravdu řekla tato kniha mne trochu nudila. Oproti jiným podobným románům postrádala silný příběh ústřední postavy. Ale špatná kniha to zase není.

německá literatura

Theodor Fontane