Mermaida Mermaida komentáře u knih

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Krásná kniha s poutavým a smutným příběhem, byla pro mne od autora první, kterou jsem četla... Hledání Alijašky aneb hledání velkého Možná sice nepatří do mých napínavých, nebo romantických žánrů, ale z jisté části vlastně romantická dá se říci kniha byla. Myslím, že teď budu nějakou dobu dumat nad tím: "Jak se kdy dostanu ze svého labyrintu utrpení".

09.06.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem četla až po filmu a četla se příjemně. Už jsem věděla co čekat, jak tento díl skončí, a semtam jsem se v příbehu Anou žila... Knihu jsem četla spíš ze zajímavosti, jak a čím se od filmu liší či neliší a jak "dobře" je napsaná... Teď si pokládám otázku, zda číst i zbývající díly, nebo zda si mám nechat příběh otevřený. Zatím jsem se nerozhodla.

19.05.2015 3 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

Lehce zdlouhavé dokončení a rozuzlení prvního dílu "Jen jeden den". Ale velmi krásný pooutavý příběh o míjení, náhodách a možná i osudu? :)

30.04.2015 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

K téhle knize jsem se dostala díky malé brožurce "upoutávce" přiložené v nějakém časopise. Upoutávka mě tak zaujala, že jsem si chtěla knihu přečíst.
Ale ke knize, příběh byl hezký, z knihy sálalo romantično a napětí, jak to dopadne a zdali Allyson uspěje.. Bohužel kniha se mi četla o něco hůře než bych čekala, nevím zdali jsem natrefila na nějaké "špatné a chybné vydání", ale přišlo mi, že v ní byly chyby, překlepy typu místo "je" - "ke" a podobně; nebo dokonce chybný překlad, neboť některé věty nedávaly smysl, většinou v předložkách nebo v použití "se" a "si". Což dost mátlo a odrazovalo. Ale knihou jsem se prokousala. Jen ten konec ... Byl, řekla bych, "nečekaný"
P.S. Díky knížce jsem dostala chuť a vysnila si cestu: "Praha - Londýn (let); Londýn - Paříž (vlak) a Paříž - Praha (let) :-) Třeba se povede jednou i uskutečnit :)

18.03.2015 4 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Kniha mne sice zaujala, byla velmi čtivá a velmi "svá", ale asi jsem od toho očekávala něco jiného... Ke konci mi to přišlo už takové zdlouhavé, že to jak se to ukončilo, se to mohlo urychlit a takhle ukončit o pár stránek dříve, kdy to bylo už všem jasné...

27.02.2015 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Skvělá kniha - dlouho jsem ji odkládala, ale nakonec předčila má očekávání. A ačkoliv, jsem ji četla až po té, co jsem viděla seriál, pohltila mě daleko víc...

24.01.2015 4 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Taková oddechovka s hezkým příběhem. Po dvou zrcadlech jsem si říkala, co autorka připravila, ale tohle jsem nečekala, mile mě překvapil děj a přišlo mi, že tento díl oproti prvnímu nebyl tak "sladký" víc děje, víc akce. Méně předvídatelný co se stane. Bude trojka? :)

11.12.2014

Jak se pečou skřítčí dorty - Vypečené pohádky a pohádkové recepty Jak se pečou skřítčí dorty - Vypečené pohádky a pohádkové recepty Judith Smola

Skvělá (nejen dětská) knížka s poutavým příběhěm - pohádkami, ze světa kuchyňských skřítků. Obohacený o dvanáct receptů na různé dorty - dva již vyzkoušené :-)

15.11.2014 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Po druhé čtená a podruhé jsem doufala, že k předem určenému konci se předejde ...

01.11.2014 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Moje první detektivka, a musím teda říct, že mě zaujala. Byla propracovaná a precizní. Vše krásně zapadalo. Tématika byla velice zajímavá až fascinující, nad kterou se místama tajil dech. U některých částí si čék mohl zkusit odhadnout, jestli se v tom či onom rozuzlení trefí.
Ráda zkusím od této autorky i jiný poutavý příběh.

28.10.2014 4 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Kniha mne nadchla, četla jsme ji jedním dechem. Přišlo mi, že se lehce v některých pasážích podobá Stmívání, a tak byla docela předvídatelná. Přesto si velmi ráda přečtu Dva meče :)

09.10.2014 4 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Tak tuhle knihu jsem četla jedním dechem! Prostě WoW!
Kniha mě čirou náhodou upoutala v knihkupectví, když neoluxor měl zrovna nějakou denní slevu a já popadla vpodstatě první knihu, kterou jsem potkala - hodně mě při volbě knihy oslovuje obálka, a zrovna jsem chtěla i něco lehkého do kabelky! Skvělá volba :) A rozhodně se vyplatila. Kniha je čtivá, s romantickým nádechem, plná lží, ale nakonec i pravdy. Emoce pochodovaly s tím, jak příbeh plynul a já se naprosto vžila do Marie :)

25.09.2014 5 z 5