megizze megizze komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Konečně jsem se dostala k Haně a nezklamala. Vše už asi v komentářích bylo řečeno. Já bych ráda za sebe dodala, že druhá polovina knihy mě bavila znatelněji více, jako by se autorka konečně dostala do příběhu - ale možná to je mnou. Nakonec jsem četla až do rána, jen abych se dostala k závěru.

31.08.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

V dnešní době opět velmi aktuální, že?

09.03.2021 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tato kniha se mi natolik líbila, že jsem si pořídila i audioknihu. To dělám málokdy - vyberu si jednu z verzí. V tomto případě jsem si vychutnala obě dvě.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Znáte takový ten pocit, když nějakou knihu nechcete číst jen proto, že vám ji doporučuje řada lidí a vy máte pocit, že už jen z toho důvodu se vám nebude líbit? Tak to byl u mě přesně příklad knihy Smrt je mým řemeslem. Přesto jsem ji nakonec dala šanci, protože ležím doma se zlomenou nohou, a nakonec lituji, že jsem ji nečetla dříve. Je výborná!

Nůž Nůž Jo Nesbø

Velmi dobrá detektivka, po přečtení jsem jí koupila jako dárek k Vánocům i několika členům rodiny. Takhle má detektivka vypadat - resp. přesně takhle se máte při jejím čtením cítit. Nemůžete se odtrhnout a čtete klidně až do rána, i když musíte brzo vstávat :-).

05.01.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Opravdu dechberoucí kniha, ráda bych si ji přečetla ještou jednou, ale snad až za nějakou dobu, protože mě docela "vzala". Doporučuji!

13.05.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V dětství jsem tuhle knížku neměla moc ráda, zatímco moji spolužáci ji zbožňovali. Ani v dospělosti mě moc neoslnila. Ač nové české vydání má krásné ilustrace od Elišky Podzimkové.

05.01.2020 3 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Od autorky se mi líbily Devadesátky, které jsem dostala darem, tak jsem si pořídila i Hezký, ale narovnej se! - mimochodem, také mi to rodiče říkali. Je to jiný typ knihy - Devadesátky byly populárně naučné se spoustou fotek, nová kniha je normální beletrie, přesto jsem se začetla a kniha mě bavila. Nečekejte ale žádný 500stránkový román, je to takové 3denní čtení, možná i míň, když máte čas.

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Knihu jsem dostala k Vánocům od své kamarádky, kterou jsem poznala na ZŠ právě v 90. letech. Nevídáme se moc často, ale když už, tak rády vzpomínáme na společné zážitky z dětství. Když jsem knihu četla, měla jsem pocit, jako bych se do té doby úplně vrátila. Jak díky fotkám, tak díky textům. Některé kapitoly mě bavily více, některé méně, ale celkově to byl dost hezký nostalgický zážitek, tak i přes pár výtek dávám plné hodnocení.

05.01.2020 5 z 5

Kmeny Kmeny Vladimír Brož

Skvělá kniha plná zajímavých obrazových příloh, rozhovorů, příběhů. Občas jsem ale měla pocit, že k nějakému kmenu si nedokážu udělat vztah, protože mi je cizí a ani text a fotky mě nepřesvědčily, aby mě daný "kmen" zaujal. Za to hvězdu strhávám, ale jinak jde o báječnou záležitost.

07.07.2021 4 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Takové oddechové čtení, proč ne. Pokud vás cestování baví, pravděpodobně vás bude bavit i tato kniha.

01.03.2021 4 z 5

Kmeny 90 Kmeny 90 Vladimír Brož

A zase Devadesátky, se kterými se poslední roky roztrhl pytel! I v tomto případě ovšem super! A ta obálka? Nemá chybu :-).