Megii Megii komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Pro mě je to úžasná kniha, která se zaměřuje na něco jiného než ostatní fantasy knihy. Náhodou upíří motorky poháněné pekelnými silami jsou super.

31.12.2011 5 z 5

Je úžasné sledovat, jak se z jedenáctiletých dětiček stávají dospělí hrdinové. V jedničce Harry Voldemorta porazí pouze dotekem, ale v dalších dílech už musí použít i něco jiného.

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nemám slov na to, abych vyjádřila, jak úžasná je tato kniha. Patří mezi mé nejoblíbenější a referovala jsem o ní i ve škole, kde si ji půjčovaly i mé kamarádky a mají stejný názor. Jen je škoda, že jsou pouze 3 díly, nejradši bych jich chtěla 50.

Dospívajícím dívkám Dospívajícím dívkám Miriam Stoppard

Možná je to trapné, ale tahle knížka mi dost pomohla :D.

30.09.2011 3 z 5

Metráček aneb Nemožně tlustá holka Metráček aneb Nemožně tlustá holka Stanislav Rudolf

Metráčka mám od Rudolfa nejradši a přečetla jsem ji snad 20krát. Film jsem ještě neviděla, ale určitě ho v nejbližší době zkouknu :).

30.08.2011 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Kniha se mi moc líbila. Chystám se přečíst si další díly a jsem fakt zvědavá, co se dočtu. Jsem moc ráda, jak se Sally na konci rozhodne, Smraďoch Gabe si to zaslouží :))).

27.08.2011 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tato kniha se mi moc líbila.
SPOILER: Smrt S. mě však zasáhla hodně. Pro mě byl nejlepší postavou vůbec, po něm asi Snape, Brumbál a pak až Harry.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Také musím říct, že začátek je trochu nudný, ale bez něj bychom nevěděli nic. Ale potom, co se Poutnice s Melanií vydávají na cestu, mě kniha naprosto strhla a přečetla jsem ji jedním dechem. Všem vřele doporučuji.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Naprosto úžasná kniha. Hluboce Dostojevského obdivuji... S Raskolnikovem souhlasím a nemohu uvěřit, proč Soňou všichni opovrhují. Neměla přeci navybranou.

07.04.2012 5 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

Já jsem nejprve viděla film a až poté četla knihu, ale opět mě smutný konec velmi zasáhl. Leslie byla mou nejoblíbenější postavou.

20.12.2011 5 z 5

Dóóóst dobrý lovestory Dóóóst dobrý lovestory Karen McCombie

Od toho knížky přece jsou. Aby jsi k nim utekla od reality, vplula a splynula s příběhem. Mě naopak baví číst o problémech, které Alice řeší. Aspoň u toho zapomínám na své vlastní a mnohem složitější problémy.

30.09.2011 5 z 5

Dóóóst dobrý rande Dóóóst dobrý rande Karen McCombie

p.anomisss..... dochází ti slova??? Nemůžeš napsat aspoň trochu něco jinýho?? Třeba něco konkrétního, nějakou nejlegračnější scénku nebo tak něco. Psát pořád to samé je otrava, teda aspoň pro mě.
Jinak super knížka jako všechny ostatní. :D

29.09.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Mě se kniha moc líbila a hltala jsem ji od začátku do konce. Co se týče přemisťování z jednoho místa na druhé, tak o to přece šlo. Musel být opatrný.
Snape je určitě nejsložitější postavou a ne každý ji zcela pochopí.
Také se mi líbilo, že Harry nejen přežil smrtící kletbu jako mimino, ale on ji přežil i podruhé. Lituji, že není víc dílů.

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Samozřejmě i já se nemůžu dočkat dalších dílů a neustále přemýšlím, jak to asi skončí. I tenhle díl stejně jako první je naprosto dokonalý.

SPOILER: Jen se mi nelíbí, jak se změnila Awrixelova ruka. Ledová a rozdávající smrt... brrr...

16.02.2012 5 z 5

Lampáři Lampáři D.M. Cornish

Opět se potvrzují moje slova u předchozího dílu. Můžu jen přidat, že jedinou lampářku Threnody jsem si také oblíbila.

16.01.2012 5 z 5

Princeta a kapitán Princeta a kapitán Anne-Laure Bondoux

Knížka mě velmi zaujala a vřele všem doporučuji.

SPOILER:
Opravdu hodně mě zasáhla právě smrt Orfeuse. Vůbec jsem to nečekala a doufala jsem, že s Malvou zůstane navěky :)

16.01.2012 5 z 5

Září Září Gabrielle Lord

Spoiler:
Nemohla jsem uvěřit, že by Gábi byla mrtvá. Moc se mi ulevilo, když se jí podařilo vyváznout a setkat se s Callem. Jejich dopisy s kočkami jsou opravdu roztomilé :).

18.12.2011 5 z 5

Povinnosti princezny Povinnosti princezny Meg Cabot

Knížka mě opravdu nadchla a plánuji si přečíst i další díly :). Filmy o princezně Mie se mi moc líbily, a když jsem měla možnost si o jejích dalších příhodách i přečíst, rozhodně jsem toho využila.

06.10.2011 5 z 5

35. květen 35. květen Erich Kästner

Naprosto neuvěřitelné dobrodružství :D. Moc se mi knížka líbila a nepohrdnu tím, abych si ji přečetla ještě několikrát.

05.10.2011 4 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Úžasný příběh. S Annou naprosto soucítím a nechtěla bych být v její kůži. :) Rozhodně doporučuji

30.09.2011 5 z 5