medvídě medvídě komentáře u knih

Easy? Easy? Tammara Webber

Wow.. nemám slov.
Poutavě napsaný příběh, o velmi špatné zkušenosti, při které cítíte, jako byste tam opravdu byli. Cítíte strach a bezmoc. Ale pak se tam objeví Lucas a vy cítíte pravý opak - lásku, pocit bezpečí.
Autorce se podařilo napsat knihu, která vás do sebe ihned vtáhne a nepustí.
Jediné mínus a tím myslím opravdu velké, je to, že nepřeložili další její knihy. Takže, kdyby se je někdy někdo rozhodl konečně vydat, budu mezi prvními, co si je koupí.

01.10.2016 5 z 5

Jack Rozparovač / Jack the Ripper Jack Rozparovač / Jack the Ripper Angelo Franklin

Jednoduchou angličtinou podána fakta o Jacku Rozparovači, jeho obětech a možných skutečných identitách. Knižka, kterou máte za dopoledne přečtenou ale dozvíte se z ní pár zajímavých informací.

25.09.2016 4 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Perfektní závěrečný díl, ve kterém nechyběly různé zvraty ani chvíle napětí i potěšení z úspěchu. Jsem plná pozitivní nálady z toho, jak to všechno dopadlo, ale přesto cítím i trochu smutek z toho, že jsem právě opustila svět vampýrů, alchymistů a mágů. Svět, do kterého se tak snadno utíkalo a do kterého se v budoucnu jistě někdy opět vrátím.

I když tato série skončila ukončeně, stejně bych si ráda přečetla ještě další pokračování o budoucnosti všech zúčastněných i Declanovi s jeho otcem.

Tato autorka má neuvěřitelný talent vtáhnout do děje a nepustit. I když mi už nějaký pátek není -náct, mohu sérii vřele doporučit.

24.09.2016 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Další skvělé pokračování ve kterém nechybělo napětí ani zamotanost příběhu. Co se mohlo pokazit se pokazilo, a i když občas to bylo někdy až moc snadné, příběh dokáže vtáhnout a udržet si vaši pozornost až do konce. Jsem velmi ráda, že už vyšel i závěrečný díl, na který nemusím dlouho a s očekáváním čekat.

Líbí se mi pokračování a vyvíjení se vztahu mezi Sidney a Adrianem. I to, jak se tam objevují oblíbené postavy z Vampýrské akademie.

20.09.2016 5 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Skvěle zamotané a napínavé pokračování... ten konec mě dostal, ale mobil mi byl hned jasný, že to bude nějaký problém. Hned se vrhám na další díl

08.09.2016 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Dobře se příběh komplikuje a vyvíjí. Nevím, co mě potěšilo více, jestli to, že si Sydney uvědomila své city a neudělala chybu s odjezdem nebo ten malý Calliastra.. také bych jednoho takového chtěla, ale asi bych musela mít velké zásoby jídla :)
Hned se pouštím na pokračování, abych zjistila, jak to vlastně je s Alchymisty a Bojovníky světla + co dalšího se ještě přihodí.

11.08.2016 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Stále lepší a lepší. A na tu událost, co se stala na posledních stránkách jsem vážně čekala snad většinu knihy!! :D Už jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a jsem ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl.

08.08.2016 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Další skvěle napsaná fantasy od úžasné autorky. Nechybělo napětí ani legrace. Už se těším na její pokračování a jsem tudíž velmi ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl. :)

18.07.2016 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Napřed jsem viděla film, který si mě ihned získal a následně jsem si musela pořídit i knižní verzi. O obsazení hlavních rolí ani nemluvě. I když je to poupravená a zrychlená verze, stojí za shlédnutí.

A teď ke knize. Věděla jsem o čem život Rosie a Alexe je, ale že jsem toho až tolik nevěděla a nebo jsem zjistila, že byly nakonec jinak... Musím smeknout před autorkou této skvělé knihy, která mě dokázala tak vtáhnout do děje, že i učení na zkoušku muselo počkat. Takže nic naplat, napřed jsem musela dočíst knihu. Nikdy by mě nenapadlo, že se ti dva dají dohromady až po tak dlouhé době, po tolika promarněných možnostech a různých osudových chybách. Přála jsem těm dvěma co nejdříve konečně šťastný společný život, i když se ho dočkali až v tak pokročilém věku.

Jestli někdo o této knize byť jen trošku pochybuje, tak nechť všechny pochyby zahodí, vezme knihu a postí se do čtení tohoto pohlcujícího, smíchem i smutkem protkaného příběhu.

PS. Mám teď děsnou chuť se podívat do Irska a v duchu doufat, že tam na Rosie a Alexe někde v malém hotýlku narazím. ...

06.07.2016 5 z 5

Peníze ve středověku Peníze ve středověku Jacques Le Goff

Kniha zde popisuje postavení lidí vůči příchodu peněz jakožto platidla, jejich postavení a také názory církevní, od kterých si často odvíjely i názory občanů.
Autor srovnává i názory některých osob zabývající se tímto období a vkládá mezi to své názory a postřehy.
Kniha stojí za přečtení, zjistíte, jak to bylo ve středověku jiné.

29.06.2016 4 z 5

Strašliví loupežníci a jejich krvavé kousky Strašliví loupežníci a jejich krvavé kousky Martin Pitro

Zajímavě podaná část naší historie. Pro zábavnější doplnění některých informací o lidech, o kterých se moc neví to vidím jako pozitivní řešení. Hlavně pro mládež :)

23.04.2016 4 z 5

I když jsem ságu Stmívání četla před několika lety, je to zajímavé doplnění a zjištění dalších zajímavostí i ze života někoho, kdo se tam jen mihl a bohužel nedostal další šanci na lepší život.
I když je to slabší příběh, nevidím důvod si jej nepřečíst, jen tak pro doplnění a jiný úhel pohledu.

22.04.2016 4 z 5

Lev jménem Kristián Lev jménem Kristián Anthony Bourke

Musím říci, že jsem napřed narazila na video na Youtube a ihned mě chytlo za srdce. Příběh lva Kristiána, který se stal velmi zajímavým díky mnoha šťastným náhodám a dvěma pošetilým mužům, kteří si ho pořídili, vychovali ho jak nejlépe dokázaly a pak mu dopřály volnost v jeho přirozeném prostředí. Příběh, který snad každého chytne za srdce obohacený mnoha fotografiemi a osobními postřehy či dopisy.
Jen si říkám, jak bylo vůbec možné, pořídit si do domácnosti lva či jiné divoké zvíře :)
Také velké dík patří již zesnulému Georgeovi Adamsonu, který si zasloužil o mnohé při vracení lvů zpět do přírody.

19.04.2016 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Další skvěle napsaný příběh od této autorky :) Tento styl spaní se mi začíná velmi zamlouvat a tak doufám, že budou přeložena další její díla. Byla by věčná škoda, kdyby nikoli.

Všem, kteří mají rádi zápletky spojené s historií a popisem krásných exotických míst mohu vřele doporučit. O Sumatře jsem zjistila i věci, o kterých jsem neměla tušení, že vůbec existují (existovaly)

17.04.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Podle mě perfektní doplnění celé série. A vůbec mi nevadilo, že některé pasáže již znám z pohledu Tris. Alespoň jsem se dozvěděla další věci o Tobiasovi a jeho začátcích a počátcích Maxovy zrady.
Pro ucelení a doplnění - stojí to za přečtení. Stejně jako předchozí díly vás tak pohltí, že máte pocit, jako kdyby jste tam byli s nimi.

27.03.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha a i celá trilogie se mi moc líbily a někdy v budoucnu si je to přečtu znovu. A i když jsem to kvůli škole četla poněkud déle, kniha mě do sebe pohltila a musím říct, že i když jsem smrt podle spoilerů čekala, tak mě zasáhla - hlavně z pohledu Tobiase a myslím tím smrt oběma mu blízkých. :(
Jen Tobias a lanovka? To mohlo být více popsáno !!

Nedávno jsem byla na filmovém zpracování první poloviny knihy (a to jsem ji ještě nezačala číst) a teď vážně přemýšlím, jak to všechno bude pokračovat a jak to vůbec skončí. Je tam velké množství změn i v chování určitých jedinců. Ale i tak se za rok na něj půjdu podívat

26.03.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Skvělé pokračování :) při dočtení jsem se hned pustila do čtení dalšího dílu, místo do učení :D

Film je podle mě hodně dobrý, i když je tam dost věcí jinak, takže to beru jako podobné, ale přitom jiné příběhy. Jsem tudíž velmi zvědavá na 3. pokračovaní - jak knižní, tak filmové.

10.03.2016 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Napřed jsem shlédla film a velmi mě nadchnul. Z knihy jsem také nadšená, výborné oddychové čtení :-) takže doporučuji
Určitě si ji někdy přečtu znovu

23.02.2016 5 z 5

Jane Eyre Jane Eyre Anna Claybourne

Mám velmi ráda tento příběh, viděla jsem mnoho filmových zpracování a tohle byla moje první kniha v angličtině. Mohu ji jen doporučit :-)

09.02.2016 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

velmi poutavý příběh, který stojí za přečtení. Viděla jsem hodně filmových zpracování, četla komiks, ale nic nebylo jako tento ucelený příběh.

08.01.2016 5 z 5