Meda77 Meda77 komentáře u knih

Neviditelná armáda Neviditelná armáda J. M. Troska (p)

Další příběh z říše Nema, stejně kvalitní jako ostatní.

04.03.2022 4 z 5

Plutonie Plutonie Vladimir Afanasjevič Obručev

Taková ruská cesta do pravěku, která je velmi zdařile napsaná a po celou knihu nenudí. Jednotlivé postavy jsou sice poměrně strohé a moc se o nich čtenář nedozví, ale dobrodružné vyprávění chytí až do konce.

20.01.2022 4 z 5

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Na to, že autorka není můj šálek kávy to vůbec nebylo špatné. Děj nijak nekulhal, dialogy fungovaly a ačkoliv nejsem žena jako oddechová záležitost lehce nad průměrem. Četlo se to vážně dobře. Silné 3starsy.

20.01.2022 3 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Další napínavost od Morrella, místy mi přišla trochu utahaná a opakující se,možná trošku méně vymýšlení a vsadit na to co funguje. Na 3 starsy to úplně není, takže slabší 4.

20.01.2022 4 z 5

Testament Testament David Morrell

Opět jeden z nejlepších Morrellových thrillerů. Napětí husté jak mlha u Rákosníčka. Takhle to má vypadat v zábavné beletrii.

20.01.2022 5 z 5

Zelený ráj Zelený ráj Rudolf Luskač

Pro mladé fanoušky myslivosti určitě Luskač není neznámý autor. Jeho díla se točí okolo přírody, zvířat a lovu. Kniha o lovu z prostředí Sovětského svazu je standardní kvalitou pana Luskače. Standardní 4starsy.

17.01.2022 4 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Průměrná mírně akční scifi, téma samozřejmě osahané jak dvířka od ledničky. Tady už skutečně nic nového Blake nevymyslí, autor v pohodě, psát umí a nečte se to nijak zle, ale zápletka tuctová. I jako filmový počin by to byl tak akorát průměr. Jedná se sice o scifi beletrii, ale autor má určitě na víc. Nenadchne ani neurazí. Takže průměr.

09.12.2021 3 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Jedna z nejslavnějších klasik, která to dotlačila až k filmové verzy. Film je trošku zavádějící, působí víceméně jako akční reklama na armádu.V knize je rozemílání nepatřičného hmyzu poněkud méně, ale jako návod na domácí masakr, když dojde biolit úplně vyhovující. Kniha nabádá také k zamyšlení nad hodnotou lidského jedince vůči celku, které je vedeno přes občanství a armádu. Na 20let starou záležitost je to slušné čtení. Standardní 4starsy.

06.12.2021 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Kniha typická pro autora, plná akce, zvratů a napínavého děje, ale opět může působit velmi chaoticky a nepřehledně, když nevíte co od autora čekat.U vulgarit tady samozřejmě platí čím více proužků tím více Adidas. Co je typické pro autora nemusí být nutně pro čtenáře. Svůj okruh fanoušků si určitě najde, proč taky ne, ale pro všechny scifisty určitě nebude.

30.11.2021 3 z 5

Soví jeskyně Soví jeskyně Miloš Zapletal

Pan Zapletal je prostě Pán, a jeho knihy včetně této jsou kus historie. Dnes už knihy takových kvalit neuvidíte a v budoucnu na ně zapomeňte,protože většina soudobých autorů nemá ani ponětí o standardu tehdejší doby. Takže nezbývá než nostalgicky vzpomínat, ale hlavně číst. Jak rád bych se podíval na dnešní kindoše vysazené pěkně do lesů Šumavy mimo civilizaci aspoň na 5 dnů. To by bylo znečistěných pampersů. Myšlenka nepředstavitelná, jako nahánění pokémonů na pevné lince.

30.11.2021 4 z 5

Dobrodružství v zemi nikoho Dobrodružství v zemi nikoho Jaroslav Foglar

Psát komentáře nebo hodnotit autora jako je Foglar je pořád dokola. Je to dobré, je to dobré a pořád je to dobré a jiné to nebude. Foglar je prostě legenda československé doby, kdy mezi Prahou a Bratislavou nebyla žádná zášť a nestrašila pomlčka v názvu. Stejně jako knihy, které se můžou ztratit z povědomí jen když naše generace vymře.Standardně skvělá kniha.

28.11.2021 4 z 5

Křemílek a Vochomůrka Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek (p)

Klasický skvost národního hospodářství,teda pardon bohatství, to víte no zvyk. Bez debat Čtvrtek byl je a bude poklad pro malé i velké. Povinnost ho znát, povinnost ho učit na školách místo té americké havěti. Smradi na nás štěkají anglicky plynně a Vochomůru s Křemajzlem neznají. Ostuda nejen jejich, ale hlavně škol.

26.11.2021 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Kniha, na jejíž motiv byl natočen i film s Arnolďákem, též povedený na svou dobu. King opět nadprůměrný, hlavní hrdina sympatický a oblíbíte si ho hned od začátku. Děj je přímočarý, napínavý a nemá hluchá místa. Skvělý počin.

24.11.2021 4 z 5

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Silva ve svém oboru umí a tohle je jeden z jeho hodně dobrých románu. Má to spád a dějově celkem vyrovnané, místy budete u čtení nalepení jak vosa na bonbónu, takže to docela frčí. Poctivé 4starsy.Na 5 tomu ještě málo chybí.

18.11.2021 4 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

Skvost. Není nutno komentovat. Povinnost pokud si chce čtenář káknout smíchy nebo cvrknout ze stejného důvodu.

06.11.2021 5 z 5

Načisto Načisto Sergej Lukjaněnko

Tento druhý díl navazuje tam kde první zakončil a psán je naprosto stejně. Zlepšilo se filozofování o Rusku a taky ty úvahy na začátcích kapitol. Co bylo pro mě zklamáním je obsah. Přesněji spousta omáčky okolo žádného děje. Zatím nejslabší dílo co jsem od autora četl. Téma knihy přitom bylo docela neotřepané a tady se sním dalo pracovat což Lukjaněnko umí. Nerozumím tomu proč knihu nějak nerozvíjel v ději, jako v ostatních svých knihách. Připadá mi to jako by nemohl chytit nějaký nápad nebo můzu, takové nedodělané něco a konec tomu jen nasvědčuje. No nic zkusíme zase jinou. Tady každopádně pouze standardní průměr 3starsy.

07.10.2022 3 z 5

Dům zarostlý vínem Dům zarostlý vínem Ewa Nowacka

Průměrná prázdninové dobrodrůžo pro mládež, ovšem tak let 90tych, dnes už by nikoho četba neudržela. Průměr i ve své době.

Čertův mlýn Čertův mlýn Ludvík Středa

Sbírka 7 krátkých pohádek na předčítání nejmenším.

Dinosauři Dinosauři David Norman

Krásná kniha o historii dinosauřích potvůrek pro malé i větší potvůrky.

04.03.2022 4 z 5

Běsnění Běsnění Wilbur Smith

Trošku slabší, než jsme u autora zvyklí, ale lehce nad průměr dosahuje. Ztráta času to není, jen jsme zvyklí na vysokou laťku od autora, ale číst se v klídku dá.