Plutonie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Stejně jako každý z nás touží nahlédnout do budoucnosti a poznat, jak bude vypadat život na naší Zemi za pár stovek let, k jakým až výsledkům dojde věda a technika a jak jinak budou myslit a žít lidé příštích letopočtů, stejně tak člověk dychtí vrátit se v čase kus zpět a na vlastní oči uvidět, co bylo a jak to vypadalo před mnoha tisíci a milióny let. Se spisovatelem a vědcem Vladimírem Obručevem se dostaneme do tajuplné Plutónie, kam nás zavede s vědeckou výpravou šesti odvážných Rusů. Kde leží Plutónie? Jaká je to země? Kudy tam? Mnoho prozrazovat nebudeme. Plutónie je tam, kde bychom ji nejméně tušili. Neplatí v ní ani zákony fyziky, ani neúprosný běh času. Je tam věčný den, žijí tam živočichové na naší planetě dávno vyhynulí, seřazení podle geologických dob a druhů jako v obrovité zoologické zahradě, bojují o svůj život a rod jako před milióny let. V Plutonii se pasou mamuti, brontosauři a iguanodoni, v povětří létají draví ptakoještěři, na každém kroku tam leží miliardové poklady vzácných kovů a rud. A kudy tam? I na tuhle otázku najdeme v knize odpověď. Nezbude, než se vydat na cestu. Prožijeme tolik podivuhodného, poznáme tolik zajímavého a uvidíme tolik nevídaného, že se nám až zatají dech. A nebudeme litovat, i když to bude jen cesta fantazií spisovatele. Ale překročit práh století kupředu i zpět, prožít, opravdu spoluprožít napínavá a překvapující dobrodružství v budoucnosti i minulosti, spatřit tajemství zakrytá časem, octnout se uprostřed událostí a v prostředí, o němž se zpravidla jen sní – to dokáže jen čtenář a jen s průvodcem, který má tajemný, ale vždycky spolehlivý klíč od brány ČASU. Tím průvodcem je spisovatel, tím klíčem jeho fantazie. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40593/plutonie-40593.jpg 4.252
Žánr
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Orig. název

Plutonija, 1924

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Plutonie

Přidat komentář
Pavelpi
22.06.2017

Kniha je samozřejmě dneska už překonaná,ale ve své době to byla docela pecka.Četl jsem jí jako malý kluk a docela mě vtáhla do děje a líbila se mi.Pak jsem si jí ještě několikrát přečetl a bral jsem jí už z moderního hlediska.Děj je ale napínavý a má spád,takže se k ní rád zase někdy vrátím.

SiuxBeast
27.02.2017

Četl jsem jako kluk před mnoha lety.Půjčil mi ji známej rodičů. Moc si na ni už nepamatju, ale určitě bych si ji osvěžil. Vím že mě to bavilo i když dnes už by to asi nebylo to pravé....

1972Sixo
16.03.2016

Už asi siahnem na čo sa dá - ilustrované Zdenkom Burianom odohrávajúce sa pod holým nebom. Pred takými 30 rokmi to bola pre mňa fajn kniha. Tak to vysoké hodnotenie aj z nostalgie. Pamätám na boj s mravcami veľkými ako pes a skrývačku v mravenisku.

kalache
21.11.2015

...ilustrace udělaly knihu...

woodward
17.08.2015

Jako kluk jsem takových knížek přečetl hodně. Veřejné knihovny byly ruskými autory přecpané a člověk přečet spoustu blbostí. Tahle knížka ještě nebyla tak zlá, ale už jsem se k ní nevrátil a vracet se nebudu.

Mignard
15.09.2011

Na svojí dobu docela dobrá kniha z žánru sci-fi. Co mě docela drtilo bylo, že cestovatelé co potkali, to zabili. Autor opět ukázal, kdo je na světě největší predátor. Při čtení jsem si ihned vzpomněl na seriál Pravěk útočí. Kdoví, jestli si autoři seriálu nevzali předlohu právě z této knihy.