Meda77 Meda77 komentáře u knih

Malpertuis Malpertuis Jean Ray

Podle mne lehce nadprůměrný příběh, žádný děsivý horor s Fredy Krugerem nečekejte, ale čte se to v pohodě. Kniha asi skalním fanouškům hororů moc nesedne, je taková trošku hůře uchopitelná, myšleno obrazně, jinak ji normálně držíte v ruce.

Muž z Pecosu Muž z Pecosu Desmond Reider

Lehce podprůměrná westernovka, psáno úplně běžně a děj hodně obehraný. Opět nevidím důvod to číst, lepší sáhnout po Zane Greyovi.

20.01.2022 2 z 5

Nepište tátovi Nepište tátovi Jurij Gennaďjevič Tomin (p)

Průměrná ruská dobovka, kterou v té době samozřejmě za průměrnou označit nešlo. Čtení není nijak špatné, jen člověk nemá nějak důvod to číst.

Nezvěstný plukovník Nezvěstný plukovník Marc Soriano

Kniha mě vůbec neoslovila ani nezaujala. Průměrná záležitost své doby.

20.01.2022 2 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Mňoukovci jsou klasikou své doby, stejně jako Švandrlík a ilustrace pana Neprakty. Humorné vzpomínkové počtení na pohodu. Silné 4.

Na stopě zkázy Na stopě zkázy Frank Rehfeld

O dost lepší než ostatní díly, ale stále průměrná, víceméně obyčejná beletrie bez výrazného nápadu. Opět o nic nepřijdete.

20.01.2022 3 z 5

Na bílé stopě Na bílé stopě Tim O'Brien (p)

Krásný příběh z prostředí zasněžené Kanady. Hromada přírody, sněhu a dobrodružství, velmi dobře napsáno a velmi dobře čteno.

20.01.2022 4 z 5

O Kubáskovi, Měsíčkovi a modrooké Nanynce O Kubáskovi, Měsíčkovi a modrooké Nanynce Markéta Vítková

Mnohokrát v dětství přečtená a nikdy neomrzela.

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Stará Česká Klasika. Jedna z prvních knih, která se nám dostala do těch našich upatlaných ručiček. Krásné psaní a skvěle ilustrována.. Velmi silné 4.

20.01.2022 4 z 5

Potulný lovec Potulný lovec Karel Nový (p)

Příběh téhle rezaté potvůrky si člověk pamatuje i po letech. Pan Nový má krásný vypravečský styl a kniha se čte sama. Silné 4starsy.

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Jedna z nejlepších verneovek, poutavě a napínavě psaná a pěkné ilustrace ke zkouknutí. Z nostalgie bych je přečetl klidně všechny. Verne snad ani špatnou knihu nikdy nenapsal. Silné 4starsy.

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Jedna z nejznámějších Stevensonových knih a dnes už klasika. Námořní dobrodružství o honbě za pokladem je krásně vyprávěno. V tehdejší době byla kniha oblíbená, jako dnes piráti z Karibiku. Poctivé 4starsy.

Plutonie Plutonie Vladimir Afanasjevič Obručev

Taková ruská cesta do pravěku, která je velmi zdařile napsaná a po celou knihu nenudí. Jednotlivé postavy jsou sice poměrně strohé a moc se o nich čtenář nedozví, ale dobrodružné vyprávění chytí až do konce.

Proti proudu času Proti proudu času Robert Silverberg

Silverberg je profík z 90tých let a tématem časových paradoxů se zabývá velmi rád. Kniha je jedna z jeho lepších a hodně nadprůměrných. Dějově i vypravěčsky zcela v pohodě. Poctivé 4starsy.

Pryč z jejich myslí Pryč z jejich myslí Clifford D. Simak

Mírně nadprůměrný scifi román v kombinaci s fantasy. Dějově vyvážená stará klasika. Autor psát umí a má mnoho kvalitních knih. Tato je lehce nad jeho průměrem, ale přesto nenudí a docela ubíhá.

Poslední vlak z Gun Hillu Poslední vlak z Gun Hillu Gordon D. Shirreffs

Jak film tak kniha výborná záležitost. Pro milovníky westernové tvorby povinnost.

Půlnoční děs Půlnoční děs Scott Siegel

Zcela podprůměrná hororová sešitovka z 90tých let. Netřeba komentovat a ani číst.

20.01.2022 1 z 5

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

Velmi povedený akční thriller od oblíbeného autora. Jedna z jeho nejlepších knih. Přečtete jedním dechem.

20.01.2022 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jako povinná četba mě nebavila, ale s věkem člověk ocení. Velmi pěkně napsáno, vynikne zde české myšlení i jazyk.

Sedm pohádek Sedm pohádek Ondřej Sekora

Nádherná vzpomínka na pana Sekoru a na dětská léta, jak jsme byly z tohoto kousku nadšení coby totalitní kindouši.

20.01.2022 5 z 5