Potulný lovec

Příhody chytrého a odvážného lišáka, který musí stále bojovat o svůj život a o svou svobodu s přírodou, s nepřáteli ze světa zvířat i s nejobávanějším svým nepřítelem, s člověkem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23465/potulny-lovec.jpg 4.154

Kniha Potulný lovec

Meda77

Příběh téhle rezaté potvůrky si člověk pamatuje i po letech. Pan Nový má krásný vypravečský styl a kniha se čte sama. Silné 4starsy.

LadidaX
21.03.2021

Dobrá volba pro ty, co mají rádi přírodu. Četli jsme s dětmi (4 - 6 let) a líbilo se jim. Jinak ale spíš kniha pro větší čtenáře. Ocenili jsme i výjevy z vesnického života, které se střídají s přírodními pasážemi. Líčení přírody i společnosti lidí celkem reálné a bez příkras. Kniha by asi už potřebovala nějakou jazykovou úpravu, je v ní dost zastaralých výrazů, kterým mladší čtenáři nemají šanci rozumět.

Blue
02.10.2020

Pěkná knížka, něco mezi Setonem a Tomečkem, ale místy nevyrovnaná. Kdyby to zůstalo jen jako příběh lišáka, bylo by to lepší. Poněkud neústrojně tu ale autor zařadil několik rušivých vsuvek ze života lidí, takže příběh je méně kompaktní.

Radka1911
04.07.2019

Pěkná knížka pro mladé čtenáře. Jako dítěti se mi příběhy o zvířatech a přírodě moc líbily.

danny_21
23.11.2018

Milá vzpomínka na dětství o jednom vychytralém lišákovi, řádícím v kurnících a úspěšně unikajícímu lidskému pronásledovateli - 80 %

Argony
17.10.2013

Moc pěkné čtení nejen pro děti. Pokud rádi čtete o přírodě, zvířatech, dobrodružství a humoru, je tohle správná volba.

kivera
09.04.2012

MIrko Hanák patří k mým nejoblíbenějším ilustrátorům. Pár tahy štětce dokáže vytvořit nádherné obrázky.