MCGinger MCGinger komentáře u knih

Cesta vojáka Cesta vojáka Michal Černý

Upřímně jsem z knížky docela zklamaný. Nic proti autorovi, práce armády si vážím, byť s ní nemám nic společného, povinná vojna mě už minula a jsem za to rád. Ale četl jsem kdysi podobně zaměřené knížky zahraniční provenience (jmenovitě mě napadá SEAL Team Six), tak jsem čekal něco blíže tomu. Tuhle knížku chápu spíš jako vypsání se z pocitů vojáka, který má rád svou práci, je na ni patřičně hrdý, ale připadá mi, že ji chce až moc prodat. Chvílemi mi to už přišlo už až moc patetické a agitační. A myslím, že by byl prostor i pro lepší korekturu.

11.09.2022 2 z 5

Náraz Náraz Nathan Cowdry

Ulítlé, úchylné, super.

30.08.2022 5 z 5

Deadpool: Klasické příběhy Deadpool: Klasické příběhy Mark Waid

Nenadchlo mě tolik jako první díly novějšího Deadpoola, které jsem četl. Opravdu spíš jen plejáda "pláštěnek" a ne příliš kvalitní scénáře příběhů.

29.07.2022 2 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Další knížka od pana Hájíčka a evidentně mi jeho styl sedí.

Zajímavé téma, chci si o něm načíst víc. Pak pro mě zajímavá volba hlavní postavy, jeho přístupu k okolí. Příběh opravdu graduje, člověk se těší na další a další stránku, dojde i na zvraty...

To byla zákopová válka To byla zákopová válka Jacques Tardi

Na západní frontě klid v komiksu?
Možná ano, ale chybí zde chvíle odpočinku a záběr je víceméně pouze na kritické okamžiky.
Silně popsáno, kresba klidu taky nedodá.
Stylem vyprávění mi připomíná knihy Světlany Alexijevič.

Kočkování Kočkování Jiří Žáček

Moc milá knížka s opravdu krásnými ilustracemi.
Předčítal jsem doma nahlas a smál se u toho. :)

Batman Mikea Mignoly Batman Mikea Mignoly Mike Mignola

První setkání s MM.
Atmosféra hezká, líbí se mi adaptace Batmana do alternativních rovin, navíc do žánrů, které mám rád. Souhlasím víceméně s Delphínem:
Zkáza: 3/5
Kresba super, příběh dobrý, ale přišel mi až příliš natažený a poměrně uměle zatočený do mystična. Na Mignolova Batmana jsem navázal prvním Hellboyem, který mi přijde docela podobný tím námětem, ale o dost lepší ve zpracování.
Lampy: 4,5/5
Výborná adaptace Z pekla, do které je zakomponován Batman. S takovým celistvým dílem jako je Moorův originál se asi nedá úplně srovnat, ale potěší.
Plynárna: 1/5
Heh, tohle mi vůbec nesedlo.
Svatyně: 4/5
Zajímavý koncept, rozjížděla se hezky, ale mohla být výrazně delší.

29.07.2022 4 z 5

Malá krajina Malá krajina Gaël Faye

Silné ...prostě silné.
Škoda, že kniha nebyla přeložena do češtiny. Ne že by mi slovenština vadila, ale pro mnohé to může být důvod, proč knížku nečíst.

17.07.2022 5 z 5

Rémi Rémi Martin Goffa

(SPOILER) Nevím jak hodnotit, možná se časem vrátím a pocit z téhle knížky zkusím napasovat na počet hvězdiček.

Začnu jednoduše, technicky: četla se dobře, mám rád krátké kapitoly, které si člověk může "odškrtávat", i když nemá na čtení moc času.

Podle názvu jsem přemítal, proč píše český autor o nějakém Francouzovi...ok, to bylo brzy vysvětleno. A příběh? Od začátku jsem tušil že to směřuje k podobnému konci, bral jsem to jako sondu do vnitřního světa zkoušeného člověka, což taky je. Pak mě vysloveně překvapil přelom do gangsterky/krváku na opuštěném nádraží. Ale příběh se zas uklidnil, došel svého naplnění, stísněné pocity byly předány...prostě nechá to nějaký dojem.

01.07.2022

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Nečetlo se mi lehce a ne kvůli tomu, že by byla kniha špatně napsána.

12.06.2022 4 z 5

Pole orná a válečná Pole orná a válečná Vladislav Vančura

Přetrpěl jsem to...chápu smysl a význam knihy, ale ten jazyk a konstrukce kapitol mi dávaly zabrat. Co se mi v Rozmarném létu asi i vzhledem k tématu líbilo, tak tady už neplatí a je to pro mě jen komplikace navíc.

28.01.2022 2 z 5

Rakovina Rakovina Jan Těsnohlídek ml.

A mě se tahle "moderní" poměrně depresivní poezie líbila...

25.12.2021 5 z 5

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

Důstojné navázání na Kastu. Krásná kresba, opravdu až fotorealistická. Spousta násilí...což se dalo čekat. A jelikož nebyl příběh tak nabobtnalý do různých časových linií a přes tolik různých postav, tak hodnotím výš než právě Kastu, protože v ní jsem se poměrně ztrácel.

17.12.2021 5 z 5

Aargh! #18 Aargh! #18 Tomáš Prokůpek

Kupoval jsem kvůli komiksu o Širokovi...no a pak jsem byl poměrně překvapen, že tento není příliš dlouhý. :D Ale jinak opět zajímavá sbírka krátkých komiksů.

17.12.2021 4 z 5

Pro pět ran blázna krále Pro pět ran blázna krále Karel Šiktanc

Normálně poezii nehodnotím, protože si na to nepřipadám dost "povolaný" a říkám si občas, že mi beztak "něco uniká" ...ale tahle sbírka básní? nahodilých veršů? mi nedávala vůbec smysl. A to i když jsem četl třeba Magora, kde jsem si zas až tak ztracen nepřipadal.

12.12.2021 1 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

Tato kniha je velmi dobrá.

01.12.2021 4 z 5

Země Země * antologie

Hezké fotografie, ale nešťastný formát. Snímky jsou většinou půlené mezi dvě stránky a někdy je hlavní bod zájmu opravdu v samotném lomu.

24.11.2021 3 z 5

Měsíční stín Měsíční stín J.M. DeMatteis

Skoro jako kombinace Malého prince a Stopařova průvodce. Velmi hezká malba a zajímavá, byť trochu zkratkovitá, forma komiksu (cca 2/3 knížky), který vypráví o mládí Stína. Poslední cca třetina knížky, která vypráví ještě zahuštěněji o zbytku jeho života, mi pak připomíná dětskou knížku, kdy na levé straně je krátký text ve velkém fontu a na pravé straně jedna velká malba nebo nanejvýš pár panelů. Ale celkově se jedná o velmi dobré dílo, které se dobře čte a na které se hezky kouká, i s přesahem, nad kterým člověk může přemýšlet.

19.11.2021 5 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Napínavé čtení, které rychle ubíhá, i forma povídek je vhodná. Velmi přesvědčivý popis reálií nelehkého povolání v nelehké době, který samozřejmě není vždy příjemný. Nedoporučuji číst k nedělnímu obědu.

19.11.2021 5 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Vtipná jízda se spoustou narážek.

25.10.2021 5 z 5