Měsíční stín

Hlavní hrdina, romanticky založený a poněkud nespolehlivý vypravěč Měsíční stín, provází čtenáře obdobím svého dospívání. Pohledem starce vzpomíná na podivné okolnosti svého narození ve vesmírné zoo a na svou snahu přežít ve válkou poznamenaném vesmíru. Přelomový komiks s četnými přesahy do poezie a filozofie bývá označován jako první akvarelem namalovaný americký grafický román. V souborném vydání v kvalitní pevné vazbě je opatřen předmluvou od jeho scenáristy J. M. DeMatteise a bonusovou přílohou, jež obsahuje galerii obálek, poznámky tvůrčího týmu a ukázky z původního scénáře i námětu. Výtvarnou stránku komiksu v podobě překrásných akvarelových maleb obstaral Jon J Muth a kromě hlavního příběhu, nadčasové „pohádky pro dospělé“, obsahuje publikace také ilustrovanou beletristickou povídku Sbohem, Stíne, jež čtenářům přibližuje Stínův život po jeho bouřlivém mládí plném vesmírných cest a dobrodružství ve společnosti podivného tvora jménem Ira. Nedílnou součástí digitálně zrestaurované publikace jsou rovněž dechberoucí ilustrace Kenta Williamse a George Pratta. Užijte si nadčasový příběh na pomezí sci-fi a fantasy, jejž New York Daily News nazvaly „magickou symfonickou básní ve slovech“ a sám její autor DeMatteis o něm prohlásil, že v něm spatřuje „kosmické setkání Dickensova Davida Copperfielda a Hesseho Siddhárthy“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432380/big_mesicni-stin-86l-432380.jpg 4.722
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Comics Centrum

Moonshadow

Kniha Měsíční stín

MCGinger
19.11.2021

Skoro jako kombinace Malého prince a Stopařova průvodce. Velmi hezká malba a zajímavá, byť trochu zkratkovitá, forma komiksu (cca 2/3 knížky), který vypráví o mládí Stína. Poslední cca třetina knížky, která vypráví ještě zahuštěněji o zbytku jeho života, mi pak připomíná dětskou knížku, kdy na levé straně je krátký text ve velkém fontu a na pravé straně jedna velká malba nebo nanejvýš pár panelů. Ale celkově se jedná o velmi dobré dílo, které se dobře čte a na které se hezky kouká, i s přesahem, nad kterým člověk může přemýšlet.

jarynek
07.06.2021

Tak tohle jsem po dočtení nejdřívě nevěděl, jak hodnotit. Nechal jsem si tedy časový odstup na hodnocení a jo, bylo to opravdu dobré. Pohádkový příběh putování po různých světech, který je však pohádkový jen na první pohled. Naopak se jedná o dospělý příběh plný symbolismu, ale i poetismu, mi navozoval atmosféru Malého prince. Hodně zajímavé výtvarné pojetí pak dotváří netradiční čtenářský zážitek.

netopýr088
09.03.2021

Komiksy nečítam, ani ma nelákajú, ale toto mi prišlo, že by som si prečítať mal. A bola to nádhera, plná kultúrnych narážok a múdrosti. Už neplatí, že komiksy nečítam, aj keď toto je nadlho jediný...

RaptoR
30.11.2020

Fantastické a krásné. S nádechem břitkého britského humoru. Více v odkazu v recenzích.

Metal Messiah
04.11.2020

Jeden z nejlepších komiksů, co jsem zatím četl. Ani ne tak kvůli příběhu, ale díky emocím a atmosféře. Famózní

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova