Matt Baker Matt Baker komentáře u knih

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Velmi dobře napsaný příběh z již tak velmi rozsáhlého světa Warcraftu. Jsem velmi spokojen jako čtenář fantasy literatury, tak i jako velký fanoušek a dlouholetý hráč her z prostředí Warcraftu. Vřele doporučuji i ostatním fanouškům.

16.03.2015 4 z 5

Terezín Terezín kolektiv autorů

Zajímavé pojednání o Terezínském koncentračním táboře. Jen zde mohlo být více textu.

11.03.2015 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl.Opravdu velmi výstižně a jednoduše popsané a rozebrané dějiny filosofie od nejstarších filosofiíí až do dnes. Dokonce i příběhová část je zdařile napsaná, autor v ní projevil svůj vlastní filosofický pohled na svět a k čemu se sám osobně přiklání.

10.03.2015 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Až na některé povídky je kniha čtivá s jednoduchým dějem a ani tehdejší jazyk není nijak obtížný. Neruda zde krásně popisuje zážitky své i ostatních obyvatel Malé Strany.

23.02.2015 4 z 5

Konec hry Konec hry Dafydd ab Hugh

Opravdu důstojné zakončení celé série.

17.02.2015 5 z 5

Pekelné nebe Pekelné nebe Dafydd ab Hugh

Mírně lepší než druhý díl. Konec mi přišel trochu uspěchaný oproti rozvláčnějším prvním třem čtvrtinám knihy. Konečně zde došlo k odpoutání od videoherních kořenů a k přeladění na zcela jiné prostředí a děj. Rozuzlení děje nastíněného v herním vzoru je podle mne dostačující a nemám proti němu výhrad.

11.02.2015 4 z 5

Peklo na Zemi Peklo na Zemi Dafydd ab Hugh

Mírně slabší než první díl, ale jinak nemám problém. Možná to patří do nižšího knižního řádu, ale už z pouhé nostalgie musím navyšovat hodnocení.

08.02.2015 4 z 5

Po kolena v mrtvých Po kolena v mrtvých Dafydd ab Hugh

Jako fanoušek herní legendy jsem si vždy přál přečíst i knihu. A byl jsem mile překvapen. Příběh je sice prostinký, ale autoři z něho podle mne dokázali vyždímat maximum. Z nostalgie jsem si hru ihned zahrál a mohu říct, že jí kniha dělá čest. Už se těším na další díly.

30.01.2015 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Výborně napsaný smutný příběh o lidské zkaženosti a nevděčnosti. Nádherně zpracovaný příběh o hammelnském krysaři, ze kterého by si spousta lidí v dnešní době měla vzít příklad.

27.01.2015 5 z 5

Puška a olivová ratolest: Kořeny násilí na Blízkém východě Puška a olivová ratolest: Kořeny násilí na Blízkém východě David Hirst

Tato kniha hodně změnila můj pohled na globální politiku a na neustálé spory Izraele s Palestinou. I přes obrovské množství údajů a dat jsem neměl nejmenší problém tuto rozsáhlou (nechci říct učebnici) knihu dokázal přečíst a vstřebat informace v ní uvedené. Pravděpodobně si ji ještě přečtu, protože informací je v ní moc na pouhé jedno přečtení.

25.01.2015 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Od české autorky 19. století bych takovouto knihu nikdy nečekal. Většina děje knihy mi neustále evokovala mé vlastní zkušenosti s tímto problémem, častém i v dnešní době v některých křesťanských církvích, který se velmi dotkl i mé rodiny, zvláště mých rodičů.

07.01.2015 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Parádně odvyprávěný průběh 1. světové války z pohledu německých vojáků se všemi jejich strastmi i radostmi. Stejně tak autor výborně popisuje zničené životy přeživších vojáků, které po válce již nikdy nečekal stejný život, jako dřív.

06.01.2015 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Ze začátku (si prvních 100-150 stran) jsem nechápal, co se snaží autor povědět. Když jsem ale překonal tuto rozvláčnější část knihy a došel k velmi zábavným satirickým pasážím, které mi připomněly četbu knihy Jak jsem vyhrál válku, ihned se mi zlepšila z knihy nálada. Hlavní postavu Yossariana jsem si oblíbil velmi rychle a ztotožnil jsem se s jeho nechutí k válce a ke všemu, co se jí týká. Držel jsem mu palce až do otevřeného konce knihy.

06.01.2015 4 z 5

Volný pád do podzemí Volný pád do podzemí Roderick Gordon

Ve třetím díle jsem se začal odvracet od událostí v Podzemí a více mne zaujalo dění na povrchu.

04.01.2015 4 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Druhý díl skvěle navázal na díl první. Přibylo tajemnosti a mnou milovaného objevování neznámého světa. Dále se mi zamlouvá větší a dynamičtější akčnost a rostoucí napětí. Výborným nápadem je zde i odhalení dlouhodobého globálního spiknutí obyvatel podzemního světa.

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

Velmi čtivá kniha, jedna z těch, které jsem přečetl několikrát. Ze začátku působila spíše děsivým dojmem, který ale velmi rychle vystřídala ohromná zvědavost, jenž mne hnala a nepustila až do konce knihy.

04.01.2015 5 z 5

De mého názoru lepší než Postřižiny. Postavu číšníka Jana Dítěte jsem si oblíbil, stejně jako filozofii celého díla. Možná také proto, že sám jsem vystudovaným číšníkem.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Hrabalova klasika která neomrzí. Již legendární strýc Pepin je geniální postava, kterou nikdo nemůže přehlédnout. Příběh o mývalovi je nezapomenutelný.

04.01.2015 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Zlatá česká klasika, kterou by dítko ni člověk vyššího věku neměli nechávat ležet (sk)ladem.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Dle mého názoru nejlepší kniha zabývající se čarodějnickými procesy vůbec. Obzvlášť jsem rád za to, že se děj odehrává v mém rodném kraji, kde na tyto tragické procesy upozorňuje kdejaký pomník a kde tato temná kapitola našich dějin zanechala spoustu vzpomínek a nepřehlédnutelných důkazů.