mataj mataj komentáře u knih

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Výborné zakončení této hrdinské fantasy, tedy alespoň její první epochy. Víceméně všechno se postupně vysvětlilo a hezky to do sebe zapadlo. Autor vymyslel zajímavý fiktivní svět a velmi sympatické postavy, které nešlo si neoblíbit. Po čase se pustím do zbytku série.

28.12.2022 5 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Docela povedená detektivka, čtivá se zajímavou zápletkou. Bobby byl jako policista-ostřelovač velice sympatická postava, zatímco D.D. - podle které je série napsaná, měla velice málo prostoru, tudíž jsem si k ní zatím žádný vztah nevytvořila. Příběh, který z počátku vypadá velice jednoduše a jasně se postupně pěkně zamotá, kdo je vlastně oběť, kdo to všechno narafičil a proč, obviňování z každé strany, frustrace a machinace v pozadí. No a právě v tom spočívá napětí u této knihy. Lisa Gardner píše velice dobře, mám již rozečtenou další knihu "Úkryt" a ta mě chytla hned od začátku.

29.12.2020 4 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Velice hezká (romantická) knížka na pozadí dějin české historie. Jelikož jsem měla dost velké mezery, trochu jsem mezi tím množstvím postav a historických událostí tápala. Nicméně mě to zaujalo tak, že jsem si vyhledávala informace i na netu.

05.02.2020 4 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Mé první setkání s autorkou a jsem mile překvapená. Kniha je plná tajemství a rozhodnutí, které ovlivnili životy mnoha dalších (a to většinou negativně). Osudy hlavních postav nejsou nijak růžové, spíše smutné a dojemné. Velice promyšlený děj, kde nakonec každý detail zapadne na své místo. Nádherná kniha s kouzelně vykreslenou atmosférou.

02.09.2019 5 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc Antje Babendererde

Adam Cameron, soukromí vyšetřovatel a novinář, se vydává do mrazivé kanadské krajiny, aby objasnil deset let starý případ podezřelého úmrtí indiánského mladíka. Zajímavý příběh podle skutečných událostí.

28.12.2022 4 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Velice hezky a mile napsaná kniha (fejetony) o Anglii na začátku 20. století.

30.12.2019 4 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Poslouchala jsem jako audioknihu a byla výborná. Nevěděla jsem co mám od ní čekat a velice příjemně mně překvapila. Zajímavý a napínavý děj, výborně popsaná psychologie postav. Četl Jiří Zavřel a bylo to dokonalé.

28.01.2020 5 z 5

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Docela příjemné překvapení. Tři dívky z různého období se rozhodnou společnými silami vzdorovat nebezpečí. Do toho trocha magie a zajímavá fantasy je na světě.

25.12.2023 4 z 5

Démoni Démoni Karin Slaughter

Čtivá kniha s napínavým a rychle ubíhajícím dějem. Jenom chování a myšlenkové pochody některých postav byly pro mně občas skutečným oříškem k rozlousknutí.

07.10.2022 4 z 5

Anděl zkázy Anděl zkázy Robert Crais

Velmi slušná detektivka, která se četla výborně. Děj měl spád, vyšetřování postupovalo po malých krůčcích až k zajímavému rozuzlení. A i když jsem si hlavní postavy moc neoblíbila, s knihou jsem byla velice spokojena.

02.09.2020 4 z 5

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Vzhledem k tomu, že kniha vyšla na začátku 20. století, je to jistě mimořádná detektivka. A i když jsem "Žabáka" odhalila docela brzy, kniha byla napínavá a akční. Byla jsem velice spokojena.

01.04.2020 5 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Příběh volně navazuje na knihu Na plechárně. Sladký čtvrtek je rovněž výtečná kniha, ale má trošku jinou atmosféru - lehce melancholickou a zádumčivou. A právě pro svoji lehkost a pohodu se mně osobně víc líbila kniha Na plechárně.

12.01.2020 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Mé první setkání s autorem a musím říci, že velice milé. Královský prokurátor Oldřich z Chlumu mi byl velice sympatický hlavně svým postojem k spravedlnosti, stejně jako jeho dva pomocníci Ota a Diviš. Co se týče děje, ten se odvíjel pomalu, ale žádná nuda to nebyla. Četlo se mi to dobře.

15.07.2019 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Tohle je první kniha, kterou jsem od Pratchetta četla a byla super. "Hrdinové" z noční hlídky nemají chybu. Fakt jsem se pobavila a určitě si přečtu i další díly.

14.01.2019 5 z 5

Smrt za zimního slunovratu Smrt za zimního slunovratu Ngaio Marsh

Tato útlá knížka má poutavou atmosféru anglického venkova s velice svéráznými obyvateli. Celý děj se točí kolem tradičního, starodávného "Tance pěti synů", na konci kterého zůstane mrtvola - přímo při vystoupení před celou vesnicí. Bohužel některé rozhovory mi přišly docela chaotické a nesmyslné. Nicméně rozuzlení bylo určitě zajímavé.

13.11.2020 4 z 5

Okurková sezona Okurková sezona Jiří Žáček

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Docela vtipné básně ale nejvíc se mi líbili trefné moudra z části "MIMOCHODEM":

"Daleko častější než zdravý rozum je zdravý nerozum."
"Rozum má své meze, ale omezenost je neomezená."
"Vojevůdce je voják, který statečně prolévá cizí krev."
"Neztrácejte hlavu! Kdo to má po Vás uklízet?"
"Láska hory přenáší, ale s blbostí ani nehne."
"Kdyby tak moudří tušili, co všechno dokážou vymyslet pitomci!"
...

16.02.2020 4 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Poirota já prostě miluji, a i když šlo jenom o krátké povídky, mně se to líbilo.

19.01.2019 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Další úžasná, originální ale hlavně vtipná knížka...

26.01.2020 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Bravurně napsaná kniha povídek. Některé byly super jiné méně ale celkově hodnotím velice kladně.

22.09.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha psaná od konce k začátku příběhu je jedinečná a neotřelá. Rozuzlení bylo nečekané. Jsem nadmíru spokojená...

28.10.2019 5 z 5