MartyManCZ MartyManCZ komentáře u knih

Strážci galaxie Strážci galaxie Dan Abnett

Starý příběh překvapivě dobrý. S tím novým jsem ale trochu na vážkách, po těch DC záležitostech co jsem teď četl mi to přijde, jako kdyby Marvel byl jen pro chytrý :)) Zajímavé číst od Abnetta po sobě takhle rozdílné příběhy. Až tolik mě to nebavilo, ale zase je zajímavé to pojetí. Uzavřený prostor, neustálé hádky, loajalita, rozpory začínajícího týmu, zamotaný to je...nic jednoduchého. Myslím že nějaký popcornový fanda Marvelu by z toho vůbec nebyl moudrý. Myslím, že příběh který přijde po tomto začátku by už mohl stát za to...

24.01.2020 3 z 5

Scooby-Doo!: Týmovka Scooby-Doo!: Týmovka Sholly Fisch

Vyloženě pro děti, jednoduché příběhy. Ne jako třeba Batman s Želvama, to mělo kvalitu. První dva příběhy v pohodě, poté klesající kvalita...ale pohádka na odpoledne když sem byl nemocný, tak to bodlo :))

22.01.2020 2 z 5

Na dně Na dně Dan Abnett

Líbí se mi jak v Aquamanovi je na všechno čas, žádné že vše vyřešíme na dvou stránkách a hurá, vyhráli jsme. Všechno má svůj čas a prostor. Tady mi ale přišlo, že se děj až tolik neposunul a místama přešlapoval na místě, ale to je jediná drobná výtka. Je ale hezké jak poznáváme Atlantidu i "ze dna". Sejiče miluju, takže s kresbou sem nadmíru spokojen, ačkoliv prostě tyhle změny kreslířů uprostřed série nechápu a tak dostáváme trochu jinou podobu Aquamana. Murk, Mera, Delfina skvělý, jen tak dál, tahle série je skvělá a Abnett mi to píše na míru :)

19.01.2020 4 z 5

Bože to je blb :)) Strašně dlouhé vyprávění o dokonalosti jednoho pána který nikdy neudělal chybu a pokud se přeci jen něco špatného stalo, tak kvůli věcem za které přeci nemohl :) Jen nadneseně, ale přesně takový pocit sem z toho celkového vyprávní života měl. Kniha je velmi komplexní, velmi podrobná a pro Arnoldožrouty úplná extáze. Já sice mám jeho filmy rád, ale zkrácená verze by mi asi stačila. Poznal sem taky to, že nebudu jeho sympatizant co se názorů a osobnosti týká. Kniha je rozdělena na tři oblasti a těmi jsou přirozeně kulturistika, film a politika. Osobně sem si nejvíce liboval ve filmu, protože to je mi nejbližší. Literárně se proti tomu asi nedá nic říct, proto 5 hvězd. Opravdu Total Recall

15.01.2020 5 z 5

Koruna Atlantidy Koruna Atlantidy Dan Abnett

Po tak velké věci jako byla v minulém díle se těžko hned přichází s něčím kulervoucím...což se také očekává a trochu se to odlehčí, ale to tady platí jen částečně. První příběh s Warheadem mě trochu zklamal, dobře rozjeté a pak laciný konec takového "badassáka", kterého nám autor ale jen tak představoval a realita byla jiná. Škoda, ale třeba se ještě objeví.
Mrtvé vody už byly super napínavé. A koruna Atlantidy...to sem si říkal jen wtf? Po tom všem? Vážně? Myslím že Vás to naštve úplně stejně :))

15.01.2020 4 z 5

Black Mantova pomsta Black Mantova pomsta Dan Abnett

Ach to bylo boží, ještě lepší než úžasnej první book. Atlantida se dostává do brutálně tíživé situace ze které zdá se není úniku a když selhávají další a další možnosti řešení...je to hustý. Hrozně napínavý jak to dopadne. Situace vyhrocená až do krajnosti. Velmi, velmi zábavné čtení. Společně s Flashem, nejlepší co je v Rebirthu. Kam může až zajít třetí book? No, jdu to zjistit...

06.01.2020 5 z 5

Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce Jimmy Palmiotti (p)

Paráda na Vánoce :) Pokud Vás zajímá jaké jsou nejhorší noční můry Johna Constantina, jak Superman shání dárky na poslední chvíli, nebo jak detektiv Šimpy a Batman zachrání Vánoce a další vánoční příběhy...tak do toho jděte. V Gothamu teď žádná kriminalita neprobíhá. Je přece čas Vánoční :)

30.12.2019 5 z 5

Vrah malých pastýřů Vrah malých pastýřů Douglas Starr

Příběh ubožáka Vachera mi v podstatě až tak zajímavý nepřišel. Mnohem zajímavější je právě sledování zrodu forenzních věd a bádání profesora Lacassagneho kterej byl teda velkej frajer, klobouk dolů. To jak se pátralo v tuhle dobu je vždycky zážitek. Pokud tahle tématika někoho zajímá, tak to musím doporučit.

30.12.2019 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Sexy, milá vztahovka a v jistém slova smyslu "holčičí" pocitovka. Není nikterak náročná, ale fakt milá, odpočinková pohodovka. Kresba Sejiče, je fakt reálná a sexy, nehledě na to, že on musí být kromě spisovatele taky módní návrhář :) ale těch oblečků jeho nápaditost vyprodukovala vážně hodně. Vydání je doplněné o autorovo vyprávění o vzniku tohoto příběhu, což někoho otravuje, ale já zrovna patřím do skupiny která to oceňuje.

29.12.2019 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Grafickému zpracování se nedá nic vytknout, děj je krásný a milý. Jenom převezení bohů sem myslel, že bude drobet...chytřejší, nebo velkolepější, ale i tak super. Mohu jen doporučit.

26.12.2019 4 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Ten překlad je trochu divnej a to mi kazí dojem, jinak stará dobrá klasika kterou všichni milujeme :)

16.12.2019 4 z 5

Kmeny Kmeny Vladimír Brož

Přečetl jsem to znovu a kniha mi dala tedy více, než když sem ji četl v roce 2011, ovšem některé kapitoly jsou opravdu jen málo vypovídající. Nafouklý popis jak z encyklopedie ale s malým obsahem. Naštěstí ale převládají ty dobré. Dověděl jsem se že třeba žiju jako punkáč, aniž bych se nějak k tomuto stylu hlásil :) Zpracování knihy je samozřejmě na jedničku. Jdeme na Kmeny 0

03.12.2019 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Já ti nevim Karle... jako jasný, je to v zásadě pro ženy, ale i z druhého břehu se to dá myslím hodnotit. A z toho je tedy můj dojem velmi rozpačitý. Ta protichůdnost vyjádření je rozpolcená tak jak umí názory žen být. Jednou je znásilněná takže hrůza, podruhé chce aby se jí někdo zmocnil. Lepší je bejt sama, ....nebo s někym apod. Nejvíce bodů teda ale strhávám za to, že si to hraje na nějakou rádoby poezii, kterou to podle mého názoru není, přitom, kdyby to bylo popsáno jako tok nějakých zajímavých myšlenek, bylo by to lepší. Ale samozřejmě je to napsané tak, aby se to trefilo všem do života, takže to musí mít logicky úspěch.

25.11.2019 2 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Tak tohle bylo teda něco strašidelnýho. Toma Hankse mam rád a hodně cenim, ale tohle se fakt nedalo. Od někoho jako je on bych čekal něco chytřejšího než vyprázdněné povídky bez drajvu a nakonec i pointy. Nějakym způsobem mě zaujaly tak dvě povídky, jinak to bylo hrozně nudný. Tohle rozhodně nemohu nikomu doporučit, sorry Tomáši.

21.11.2019 1 z 5

Já jsem zhouba Já jsem zhouba Tom King

Bylo to dobrý. Je vidět že i King umí udělat dobrej významnej příběh. Paralely životů Banea a Batmana byly super zpracovaný.

13.11.2019 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Tyhle povídky Vás rozhodně nenechají chladnými. Svým svérázným stylem odvyprávěné hořkosladké příběhy ze života se spoustou paralel ke skutečným charakterům lidí, mě bavily, překvapovaly, štvaly a těšily. Jazyk je také unikátní, kde se ihned vedle naprosto jazykově spisovných slov objevují sprosťárny, to je dost můj styl :) Tohle mi sedlo. Přednes v audioknize v podání herců Dejvického divadla byl na jedničku. Naštvalo mě teda, že v audiopodobě prý chybí povídka "Divotvorné hrnce" ? Je to možné?

11.11.2019 4 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Thrawn je skvělá postava ve SW universu a tak sem byl hodně natěšený... nakonec to nadšení po přečtení nebylo až takové. Začátek a konec skvělý, ale ten prostředek.. quest - řešení, další quest - řešení, nebyl tak záživný a Thrawnovo počínání jsem čekal, že bude více "geniální." Navíc popis taktiky při bitvách asi není úplně to, co by Vás v literární podobě zvedlo ze židle... Rozhodně to není pro nějaké SW začátečníky, spíše taková chuťovka pro ty zasvěcené, kteří chtějí znalosti ještě více prohlubovat
Suma sumárum, akorát to podporuje to, že pořád o té postavě chcete vědět víc :)

27.10.2019 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Pro mě asi nejlepší King jakého sem četl. Dal sem si to teď po letech znovu a úplně mě to dostalo jako tehdy. To jak je Blaze hloupej ale v podstatě dost chytrej, a jak se to pořád pere, to je dokonalé, smutné, komické a vzbuzuje to spoustu emocí...

02.10.2019 5 z 5

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

"Mistrovské dílo" a "naprosté zjevení" jsou slova z titulní strany této knihy a jiná by ji asi lépe nevystihla . Naprosto úchvatný a těžko představitelný příběh osidlování Ameriky. Nečekejte žádný román se šťastným koncem, tady jsou představována holá fakta a situace jsou líčené velmi podrobně a syrově, pokud neholdujete tomuto tématu, nebo Vás nezajímá, tak si asi moc nepočtete. Já jsem z druhého tábora, takže pro mě to bylo strašně zajímavé a obohacující čtení. Komplexnost zpracování tohoto tématu je tu obdivuhodná. Jedinou drobnou výtku mám asi ke skokům a opětovným návratům mezi roky, čili se události dost mísí a po 250 stranách už se v tom člověk ztrácí. Jinak fantazie, doporučuji každému koho tohle téma zajímá.

25.09.2019 5 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Jeden z nejzajímavějších a nejpoutavějších příběhů od Julka sem si taky konečně přečetl v literarní podobě. Jako dítě sem navštívil dvakrát divadelní představení, viděl film a tak a vždycky mě to tajemno Thomase Rocha fascinovalo. Tak co k tomu říct, klasika kterou sem si moc užil.

13.09.2019 5 z 5