MartinaF MartinaF komentáře u knih

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Byla to velice smutná knížka. Zpočátku je plná naděje, pak už zbyla jenom lež a velká zrada.

05.07.2013 4 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Naprosto vynikající kniha, má rychlý spád a děj. Michael je sice tvrdá žena, která neváhá pro informace vraždit, ale vevnitř je to citlivý člověk. Už se teším na další pokračování.

05.07.2013 5 z 5

Cesta za Krásným ostrovem Cesta za Krásným ostrovem Stanislava Bumbová

Veselé dobrodužství námořnické posádky lodi Matyldy. Cestu ke Krásnému ostrovu doprovází řada bláznivých příhod.

02.07.2013 4 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Knížka mě nezklamala. I přesto, že jsou tu sprostá slova a hovorové výrazy, tak mě kniha bavila a už se těším na druhý díl.

30.06.2013 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Pro mě to byla velice příjemná oddechová krimi. Není tu nic, co by bylo bralo dech a nic mimořádně napínavého, spíš se jedná o psychologii vraha. Ale závěr, tak ten mě opravdu dostal, ten jsem opravdu nečekala.

26.06.2013 4 z 5

Pravidla přitažlivosti Pravidla přitažlivosti Bret Easton Ellis

Po prvních přečtených stránkách jsem měla chuť knížku odložit a prodat ji. Opravdu. Tak jsem byla rozladěná z textu, který napsal tento autor. Nakonec jsem si to rozmyslela, přečetla ji až do konce, ale s tím, že už nikdy více nebudu číst tento žánr.

24.06.2013 2 z 5

Láska jako Řím Láska jako Řím Irena Obermannová

Nemůžu posoudit autorčin styl, když jsem od ní ještě nečetla žádnou knihu. Tahle útlá knížečka mě měla říct, jestli se mi její psaní bude líbit nebo ne. Zatím jsem ale nerozhodnutá.

Kniha se mi docela líbila, četla se dobře, ale Matylda mi prostě nepřirostla k srdci a když bych ji někde potkala, asi bychom si neměly co říct.

24.06.2013 3 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Mario Giordano

Čekala jsem od této knihy mnohem víc, protože anotace byla opravdu skvělá a nalákala mě. Ale z děje jsem byla v rozpacích - příliš mnoho postav, děj, který byl chvílemi dost zmatený a nepříliš přesvědčivé rozluštění záhad a tajemství.

21.06.2013 3 z 5

Já mám v krabici cukr a krupici Já mám v krabici cukr a krupici Jana Havlíčková

Krásné, jednoduché rýmované básničky na procvičení písmenek r a ř. Kniha je doplněná barevnými ilustracemi. Upřímně řečeno - nemůžu se od knížky odtrhnout, tak je opravdu skvělá a doporučuji všem dětem (a nejen jim).

21.06.2013 5 z 5

Půlnoční rekviem Půlnoční rekviem Veronika Černucká

Rychlovka a oddechovka, která je záležitostí na dva večery (rychlejší čtenáři to zvládnou dříve). Zápletka byla vcelku jednoduchá. děj se neměl kde zastavit, až na konci.

14.06.2013 4 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Krásný andělský příběh, který byl pro mě velmi příjemným překvapením. Nebýt těch chyb, které se v knize vyskytovaly, byl by to příběh o pěti hvězdičkách.

14.06.2013 4 z 5

Prapohádky Prapohádky Ljuba Štíplová

Roztomilá knížka o Tlapičce a Pazourkovi a o tom, jak vynalezli hrneček, houstičky a knížku. Tři příběhy jsou velmi krátké, ale krásné a jsou obohaceny o kouzelné ilustrace.

09.06.2013 5 z 5

Anděl s druhým křídlem Anděl s druhým křídlem Jitka Prokšová

Slova plynou a ani se nenadějete a kniha končí a uvědomíte si, že každý potřebuje toho svého anděla. Je možné, že se v knize někdo z vás najde a to nebo ono vám připomene něco, co jste třeba zažívali vy, jako je zažili oba hrdinové. Je to příběh o naději, ale také o smutku, život totiž není vždycky veselý.

08.06.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nebylo to zas až tak příšerný, jak jsem pořád četla na různých stránkách. Mělo to své mouchy, to ano, ale až taková hrůza to opravdu nebyla.

05.06.2013 3 z 5

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Pamatuji si naprosto úžasný seriál, takže tahle knížka byla docela zklamáním - nejsou tady Májiny přátelé jako je Vilík, Hop, Alexandr a další. Sice se Mája seznamuje s různými zvířátky, ale není to ono. A navíc je to určené pro starší čtenáře, protože květnatý popis a dlouhá souvětí nejsou vhodná pro malé děti.

01.06.2013 3 z 5

Za všechno se platí Za všechno se platí Liselotte Hammer

Skvěle napsaná detektivka, která se četla jedním dechem. Na knize se mi hodně líbilo,že komisař Simonsen nepracoval sám, ale že měl kolem sebe velký kolektiv. A nebylo to jenom o vyšetřování, ale i o soukromém životě všech hlavních postav

29.05.2013 5 z 5

Čtyři roční období s Medvídkem Pú Čtyři roční období s Medvídkem Pú Walt Disney

Čtyři pěkné příběhy o ročních období. Kniha je doplněna o nápady a hry, kterými se můžeme inspirovat.

25.05.2013 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Moje první setkání s Harry Holem. Byla to skvěle napsaná detektivka, která se četla opravdu dobře. Ke konci příběhu jsem ani nedýchala.

24.05.2013 5 z 5

Pohádky z Větrné Lhoty Pohádky z Větrné Lhoty Daniela Fischerová

Pamatujete si tento Večerníček o dvou větříčcích a holčičce Jajdě? Přiznám se, že mi zrovna tento z paměti zmizel. Kniha má jen málo kapitol a málo stránek, ale při čtení jsem se opravdu bavila. Kdo má malé děti, je to kniha vhodná právě pro ně.

23.05.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Můj první přečtený román tohoto typu a nebylo to vůbec špatné! Když pominu zvrácenost této realitní show, byla to opravdu kniha, která se četla jedním dechem. Jsem zvědavá i na další díly.

22.05.2013 5 z 5