MartinaF MartinaF komentáře u knih

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Nádherný příběh o Sienně a jejím trápení s láskami. Naštěstí má kolem sebe skvělé přátele, kteří jí jsou oporou. Tato kniha mě hodně překvapila - myslela jsem, že to bude jen předvídatelný román o lásce, ale spletla jsem se. Příběh, kde je vše - láska, přátelství, rodina - takové knihy mám opravdu moc ráda.

25.10.2013 5 z 5

Já se nechtěl stěhovat! Já se nechtěl stěhovat! Daniela Krolupperová

Dětská šikana je vážné téma, ale příběh je psaný tak, aby děti moc nevyděsil, ale poučil. I přes toto vážné téma je kniha psaná s citem a humorem.

25.10.2013 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Další kniha Jodi Picoult je prostě úžasná a zároveň smutná - jak je těžké rozhodnout o osudu někoho jiného. Všechny postavy byly napsané tak, že se vám dostanou do paměti. Nejvíc se mi však líbil Lukův příběh - příběh, který strávil v divočině. Někdy bych chtěla prožít to dobrodružství, co prožil on....

21.10.2013 4 z 5

Food blogeři Food blogeři Blanka Dvořáková

Kuchařka dneska přišla a moc se mi líbí, jak je zpracovaná - už jen z toho důvodu, že jsou tady mí oblíbení kolegové foodblogeři.

18.10.2013 4 z 5

Je to krásný příběh dvou žen, který vás chytne za srdce, pokud máte rádi romantiku, lásku a trochu tajemno.

12.10.2013 4 z 5

Malá princezna Malá princezna Ján Uličiansky

Nádherná pohádka, která si zaslouží vaši pozornost a také to, abyste se také zamysleli nad křehkostí života.

11.10.2013 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Přečteno. O něco slabší než první a druhý díl, ale pořád se mi to líbilo a děj mě vtáhl k sobě. Myslím si, že je to opravdu výborné ukončení série.

04.10.2013 5 z 5

Andělé Andělé Stella Blómkvist

Tři případy, které musí vyřešit těhotná advokátka Stella Blómkvist. I přesto, že se kniha dobře četla, tak jsem se se Stelou úplně neztotožnila.

24.09.2013 4 z 5

Mé slzy zůstaly v Iráku Mé slzy zůstaly v Iráku Jana Švecová

Příběh české dívky, která se provdala do Iráku. Nebyla špatná, ale hlavní hrdinka mi moc nesedla. Je sice fakt, že se z té naivní devatenáctileté slečinky stala dospělá žena, ale nějak mi to nepřipadalo moc věrohodné. Příběh zachránil konec, protože byl hodně realistický a mě jí bylo docela líto.

15.09.2013 3 z 5

Zloději lidí Zloději lidí Robert Crais

Námět byl výborný a zpracování taktéž, takže vřele doporučuji!

10.09.2013 4 z 5

Pohádky na týden a hrátky každý den Pohádky na týden a hrátky každý den Ljuba Štíplová

Pohádky, které neměly chybu a já se u nich upřímně bavila. Kdo nevěří, ať si knížku přečte, protože paní spisovatelka píše tak zajímavé pohádky, že se u nich člověk zasměje.

02.09.2013 5 z 5

Krvavá cesta Krvavá cesta Moira Young

Nemám slov. A ani nejde pořádně popsat slovy, jak mě tahle knížka dostala. Vřele doporučuji k přečtení všem, kdo má rád dobrodružství, napětí i lásku.

01.09.2013 5 z 5

Kočka Sára a její přátelé Kočka Sára a její přátelé Naďa Kučerová

Dojemná knížečka o věrném přátelství a o tom, jak kocourek Oskar hledá kočičku Sáru poté, co se ztratila.

28.08.2013 5 z 5

Smrt na jazyku Smrt na jazyku Jan Bauer

Do knihy jsem se nemohla začíst tak, jak to bývá u ostatních knížek, postavy se mi pletly, nevěděla jsem, co je vlastně cílem. Pořád jsem čekala, že tam bude něco dobrodružného a napínavého. Naštěstí konec se mi opravdu líbil, protože všechny psané věci, které se opravdu v historii odehrály, dostaly smysl.

26.08.2013 3 z 5

Očekávaná Očekávaná Kathleen McGowan

Knihu jsem přečetla a musím říct, že se mi příběh o Ježíšovi a Marii Magdaleně líbil víc, než příběh ze současnosti. Ale jinak to bylo příjemné čtení.

Co mi hodně vadilo, byly chyby.

20.08.2013 3 z 5

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Kniha je určená především dvanáctiletým až třináctiletům čtenářům, kteří mají rádi kouzla, čáry, prapodivná mluvící stvoření - už jenom proto, že Oksa patří k těm dívkám, které si čtenářky oblíbí a budou snít o tom, aby měly takové schopnosti jako má Oksa.

20.08.2013 4 z 5

Štuclinka a Zachumlánek Štuclinka a Zachumlánek František Nepil

Veselé příhody dvou dětí, které musí překonat různé těžkosti jako je obalení studny, naštípání dříví nebo odhazování sněhu. Společně se zasmějeme rvačkám pejska Matlafouska se zajícem Cenítkem a také hajné, která už tak dobře nevidí.

10.08.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Přečteno a jde mi z toho hlava kolem. Tento díl je lepší, než jednička a já děj hltala jedním dechem. Nemůžu se dočkat trojky a doufám, že bude stejně dobrý jako tyto dva díly.

I přesto, že knihu někteří hodnotí velmi špatně, za sebe můžu říct, že to byla jedna z těch knížek, na které se nezapomíná - tolik emocí a citů, tolik děje a zvratů.

A Peetu miluju, říkejte si, co chcete. :-)

10.08.2013 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Já bych tu knížku zas až tak moc přísně nehodnotila. Je sice pravdou, že napínavá nebyla a předchozí román jsem od Nessera nečetla, takže nemám srovnání, ale můžu zase srovnat s jinými severskými detektivkami podobného typu a Čtvrtá oběť patří k těm lepším.

05.08.2013 4 z 5

Potápěč Potápěč Håkan Östlundh

Pokud máte rádi příběhy, které jsou spíše k pochopení lidského myšlení, je to kniha právě pro vás. Postrádala jsem sice napětí, ale Östlundh je mistrem v popisu a věřte, že se určitě nudit nebudete

03.08.2013 4 z 5