martin9929 martin9929 komentáře u knih

Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích Náboženský život a barokní zbožnost v českých zemích Jiří Mikulec

Pro čtenáře se zájmem o tuto problematiku celkem srozumitelně popsáno.

27.01.2023 5 z 5

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Celkem čtivý a napínavý případ od začátku do konce.

23.01.2023 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Kniha o období, které mně zajímá, proto jsem se celkem těšil. Příběh je psaný jinak než detektivky, na které jsme zvyklí. Těším se na pokračování.

04.01.2023 5 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Velice povedený díl. Příběh v klidu plyne až do samotného vyvrcholení a zakončení.

01.11.2022 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Za mě jeden ze slabších příběhů. Celkem rozvleklý děj. Věčné upozorňování na Otovu prostopášnost.

23.10.2022 4 z 5

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

Pozvolný start. Ale napětí určitě nechybí.

02.10.2022 5 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Trochu slabší díl. Celkem vleklí a zmatečný děj s podivným zakončením.

15.09.2022 3 z 5

Konkláve - Tajemství papežské volby Konkláve - Tajemství papežské volby Hubert Wolf

Pro zájemce o křesťanskou historii a papežskou volbu je kniha tou pravou.

01.09.2022 5 z 5

Podoby a příběhy Podoby a příběhy kolektiv autorů

Kniha vyšla jako katalog u příležitosti výstavy Národního památkového ústavu. Čtenář zajímající se o historii, potažmo o šlechtické rody, zde najde základní informace o některých šlechtických rodech v Čechách a na Moravě. I informace o odívání v době renesance. V knize se nalézá výběr z dochovaných renesančních portrétů ze sbírek českých a moravských hradů a zámků.

20.07.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Zpočátku jsem měl s knihou problém vůbec pokračovat. Děj se hrozně pomalu rozjížděl. Nakonec se ale příběh rozběhl dle mého gusta. Uvidíme co další díly.

28.06.2022 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Zajímavý příběh, který částečně připomíná dnešní dobu.

30.05.2022 5 z 5

Podivná úmrtí panovníků a panovnic Podivná úmrtí panovníků a panovnic Jan Bauer

Celkem poutavé vyprávění o osudech asi nejznámějších panovníků a panovnic české historie. Bohužel pro lidi zajímajících se o historii blíže nepřináší kniha nic nového nebo závratného.

02.05.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Kvalita stoupá. Už se těším na další pokračování.

19.04.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Stručně řečeno super.

14.04.2022 5 z 5

Souhvězdí Kata Souhvězdí Kata Rafal Dębski

Tato kniha se mi dostala do ruky náhodou, protože knihy žánru fantasy moc nevyhledávám. A musím říct, že mně příběh vtáhl a pustil až na konci. Opravdu čtivý děj. Žádná hluchá a nezáživná místa.

04.04.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Celkem čtivý příběh. Po dlouhé době jsem se s chutí začetl do příběhu s Oldřichem z Chlumu a jeho pomocníků.

30.03.2022 5 z 5

Šlechta v českých zemích: Aristokracie od středověku po současnost Šlechta v českých zemích: Aristokracie od středověku po současnost Hana Kneblová

Pro zájemce o historii zajímavé čtení.

22.03.2022 5 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Kniha nijak nezaujala.

13.03.2022 2 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Zajímavé téma tohoto dílu. Rád jsem se začetl do poutavého příběhu.

06.03.2022 5 z 5

Věznice borská Věznice borská Lukáš Paleček

Zajímavé čtení o historii borské věznice.

05.01.2022 5 z 5