Věznice borská

Věznice borská https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356988/bmid_veznice-borska-y4w-356988.jpg 5 6 2

Podrobná historie jedné z nejvýznamnějších a nejznámějších plzeňských budov. Kniha popisuje její výstavbu, první vězně, zázemí věznice, ale také slavné útěky, známé politické vězně i její chmurnou historii – politické procesy z padesátých let.

martin9929
05.01.2022 5 z 5

Zajímavé čtení o historii borské věznice.

PavlínaAlžběta
10.01.2018 5 z 5

Kniha pro otce, musela projít i mými rukami a oba jsem se shodli na velmi dobře propracované publikaci. Autor pan Paleček si dal záležet. Věznice nedaleko mého domova, na kterou koukám ze svého zaměstnání a přesto člověk o ní nic neví. Kniha nás zavede od úplného začátku historie zbudování věznice a jejího vývoje, zahájení jejího fungování, popisuje reálně život ve věznici jak pro trestance, tak i pracovníky, v publikaci nechybí ani seznam slavných jmen trestanců, kteří věznící prošli od 19. století až po dnešní dobu. Dočtete se i o slavných útěcích, popisuje i dozorce a zajímavá místa v okolí trestnice, závěr je věnován různým zajímavostem a významným událostem spojené s věznicí. Kniha o 180 stranách je doplněna dobovými fotografiemi i obrázky. Výborné počtení

Autorovy knížky

2017  90%Věznice borská