Martianus Martianus komentáře u knih

Tongolele neumí tančit Tongolele neumí tančit Sergio Ramírez

Fascinující pohled na nikaragujskou společnost a zejména na vládnoucí diktaturu. Kniha je psána velmi čtivým a zároveň vtipným způsobem. Na první pohled se možná řada dění zdá nadnesená a přehnaná, když se pak ale podíváte na to, co se skutečně stalo, až bolestně to odpovídá skutečnosti.

24.04.2024 5 z 5

Vraždy v Canterbury Vraždy v Canterbury E.M. Powell

Zhruba do poloviny jsem byl vyloženě nadšený - skvělá dynamika hlavní dvojice, velmi pěkně popsána atmosféra Canterbury, velice čtivý styl...

S přibývajícími vraždami jsem ale začal mít pocit, že čtu tuctovou záležitost. A více než neuspokojivé vyřešení bohužel moje zklamání umocnilo.

Škoda, velká škoda.

13.04.2024 2 z 5

Dívka s hodinovým strojkem Dívka s hodinovým strojkem Anna Mazzola

Napínavý příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Byl jsem nadšený jak z hutného popisu dobové Paříže (a Versailles), tak i z fascinujícího světa tehdejších mechanických hraček. Funguje to jako historická detektivka, trochu i jako fantasy.

20.01.2024 5 z 5

Já, Iulia Já, Iulia Santiago Posteguillo

Extrémně čtivá a napínavá kniha ze starověkého Říma. Autentický nástupce Gravesova famózního díla "Já, Claudius".

30.10.2023 5 z 5

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Vtipná a čtivá reflexe obsese jednoho národa. Kupodivu mě to bavilo i jako milovníka hor a přírody.

18.07.2023 4 z 5

Zpověď posledního mnicha Zpověď posledního mnicha František Kalenda

Silný a dramatický příběh s dobrými postavami a hodně zajímavé reálie středověkého mnišského života i života v zapadlých portugalských horách. Kniha se mi velmi dobře četla (měl jsem ji přečtenou za jediný večer) a ocenil jsem mapku, seznam postav a historickou poznámku.

23.05.2023 5 z 5

Poslední hodiny Poslední hodiny Minette Walters

Poněkud zdlouhavé a roztrpčovalo mě dost černobílé vylíčení odporných pánů (s jedinou výjimkou osvícené paní) a dobrosrdečných kmánů.

26.04.2023 2 z 5

Putinovy války Putinovy války Mark Galeotti

Hodně se mi to líbilo - jde o komplexní pohled na Putinovo působení v čele Ruska a na stále agresivnější zahraniční politiku, která loni vyvrcholila invazí na Ukrajinu. Kniha je opravdu výživná, má spoustu pěkných barevných ilustrací a vypadá krásně.

06.04.2023 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Stává se to velmi málo často, ale miluju jak tuhle knižní předlohu, tak i pozdější filmové zpracování. Přitom jde ve skutečnosti o dva dost rozdílné příběhy s úplně jinou atmosférou.

11.12.2022 5 z 5

Dcera labyrintu Dcera labyrintu František Kalenda

Velmi fajn knížka ideální pro fanoušky řecké mytologie a románů se silnými ženskými hrdinkami.

09.12.2022 5 z 5

Plná slávy Plná slávy Bruce Marshall

Jedna z nejsilnějších knih, kterou jsem kdy četl.

05.12.2022 5 z 5

Velmi silná kniha, jejíž hlavní poselství obohacuje spousta zajímavých příběhů "ze zákulisí".

Jen mi pořád vrtalo hlavou, co má ten Perry proti Keanu Reevesovi

30.11.2022 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Absolutně nechápu, proč se tohle tolik čte. Nudné, natahované, mdlé...

30.11.2022 1 z 5

Perfektní - čtivé, zajímavé i informativní. A Tom je prostě sympaťák.

29.11.2022 4 z 5

Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Fantastická zvířata. Brumbálova tajemství: Úplný scénář Joanne Rowling

Nezlobte se, ale tenhle scénář je přesně tím důvodem, proč vznikl tak hrozný film.

29.11.2022 odpad!

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Neskutečná jízda.

29.11.2022 5 z 5

V Caracasu bude nejspíš stále tma V Caracasu bude nejspíš stále tma Karina Sainz Borgo

Srdcervoucí.

23.11.2022 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Moje možná nejoblíbenější kingovka a jedno z nejlepších zpracování upírského žánru.

02.11.2022 5 z 5

Don Camillo a jeho svět Don Camillo a jeho svět Giovannino Guareschi

Nádherná knížka, na kterou jen tak nezapomenu.

01.11.2022 5 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Příběhy Dunka a Egga nemají chybu, opravdu doufám, že se dočkají seriálového zpracování.

27.10.2022 5 z 5