markyticka markyticka komentáře u knih

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Nemám ráda horory, ale svět plný hlodavců mne zaujal. A pak jsem na x-té straně zjistila, že se nejedná o malé savce, ale o nemrtvé hlAdovce... Střed knihy byl trošku slabší, musela jsem se trošku nutit pokračovat, ale naděje, že to pro lidstvo dopadne přece jen dobře mne hnala dál a konec mne strhl úplně... Od dočtení nemohu na tu knihu a příběh přestat myslet, chybí mi Eddie, a doufám že se mu narodí Marie...

11.02.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Dočteno, zamáčknuta slza... (ne)Jen pro ten dnešní den... Sbohem Hrdino od Istanbulu, vítej nový světe… Bylo to rozvleklé, ale bylo to dost dobré – od všeho kousek a jen ta dlouhá cesta byla neuvěřitelně neskutečná…

27.01.2018 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

(SPOILER) Za mne rozhodně lepší než Rozkaz zabít. Je to důstojné dovyprávění celého příběhu a mnohé nejasnosti osvětluje. Nicméně ne vždy mi Thomas přijde jako nejchytřejší a pořád netuším, proč ho Tereza "zradila" - proč od počátku více spolupracuje se ZLOSINem a neříká mu vše. Ráda bych se více dozvěděla o ní a o jejích pohnutkách...

17.01.2018 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Pro mne rozhodně zábavnější čtení než 'Pod sněhem'. Tři povídky, mnoho osudů a osobních příběhů, tentokrát jsou příběhy ukončené. I tak mi forma úplně nevyhovuje, občas se v ní ztrácím. Náměty zajímavé...

12.12.2017 4 z 5

Paměti mouchy Gabriely Paměti mouchy Gabriely Frank Wenig

Knihu jsem dostala od babičky, když jsem byla menší a měla jsem angínu. Přečetla jsem jí jedním dechem a smála jsem se i plakala. Knihu jsem četla několikrát a vždy se mi moc líbila. I když její jazyk byl moderní v době, kdy byla malá moje babička.

27.11.2017 5 z 5

Tajný závod Tajný závod Daniel Coyle

O dopinku ve vrcholové cyklistice každý slyšel, ale při čtení této knihy si ho člověk doslova prožije. Asi jsem konečně ztratila iluze…

18.10.2017 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Druhý díl jsem přečetla stejně rychle jako ten první. Zdařilé pokračování příběhu naší planety po jaderné válce, tentokrát s mnohem otevřenějším koncem než jednička – napjatě čekám na listopad a doufám, že třetí a poslední díl vyjde včas. V této sérii je na Kotletu poměrně málo sexu a vůbec to nevadí.

09.10.2017 5 z 5

Garfield o dvou chodech Garfield o dvou chodech Jim Davis

Garfielda miluji už dlouho. Jak začal vycházet i vázaný, tak jsem ho začala i kupovat. Přiznám se, že sešity jsem si vždy jen půjčila v knihovně, ale kniha, to je jiná. Ráda jimi listuji a stále dokola se bavím. Snad se mi Garfield nikdy neomrzí.

28.09.2017 5 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Asi jako každý, kdo četl sérii, jsem se těšila na prequel, abych se konečně dozvěděla, kde se nemoc erupce, labyrint, Zlosin, placeři a Tom vzali. Jen v příběhu bylo více bitek, útěků a jejich popisů, než bylo nutné.

28.09.2017 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Kniha napsaná někým, kdo zjevně není spisovatelem, možná je to opět překladem, že se místy nečte snadno. Ale pro milovníka koček je to kniha i tak krásná, díky osudu a příběku, který je v ní zaznamenán. Muzikant a kocour na pokraji společnosti dostali svou další šanci na o fous lepší život.

28.09.2017 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Kniha, plná příběhů a pocitů, které tak moc všichni známe, kdo máme větší rodinu. Hezky popsané myšlenky. Ale chyběl mi nějaký smysl nebo závěr... Rodinná oslava skončila, nikdo nic nedořešil, nikdo nic moc neřekl a skončila i kniha. Přesto přečtení knihy neberu jako úplně ztracený čas, i já se v tom dost našla.

25.04.2017 3 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Do knihy jsem se začetla hned od začátku, a i když už mi to přišlo až moc překombinované, hodnotím 5 hvězdičkami. Ideální je vyhradit si pár dní a přečíst celou sérii v kuse a to vč. Vlků. Upíry mám ráda, ale o fous sympatičtější mi byly přece jen postavy v sérii Perunova krev. I když Radegast je Radegast :)

29.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na začátku se mi nedařilo začíst se. Hodně příběhu pomáhá, že ho vypráví alkoholička, která díky své závislosti má problémy s pamětí a tak není vše odhaleno blíže. Konec už jsem přečetla jedním dechem. Vyloženě nadšená nejsem, ale na prvotinu je to dost dobré :)

29.03.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Když jsem se do knihy začetla, už jsem se nemohla odtrhnout - čte se opravdu lehce. Při čtení jsem si vzpomněla na film Ostrov. Až mrazí z toho, že by člověk mohl spolu s transplantovaným orgánem získat i část zkušeností-vzpomínek původního majitele.

26.02.2017 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Mám z knihy podobné pocity, jako čtenáři přede mnou. Vcelku jednoduše se četla, příběh byl docela chytlavý, ale často jsem se těšila, až budu mít za sebou rozuzlení na konci a ten konec nakonec nepřišel. A ani mne nemrzí, že nevím, co se stalo s Polly, občas opravdu někdo zmizí a víc se nikdy nedozvíme.

18.02.2017 3 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Dračí pohádka s ne příliš šťastným dějem a vlastně dobrým koncem. Na přečtení stačí hodinka, když jsem si knihu objednávala, čekala jsem delší příběh. Obrázků je v knize více než textu. Ale bavilo mne to.

18.12.2016 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Chvilku mi trvalo zorientovat se v mnoha jménech, ale kniha mne bavila od začátku do konce.

20.11.2016 5 z 5

První kniha příběhů o Koskovi mne musím se přiznat bavila mnohem víc... Tady mi trvalo dlouho, než jsem se začetla a musela jsem se nutit knihu dočíst...

11.09.2016 2 z 5

Sushi – Doma, krok za krokem Sushi – Doma, krok za krokem Roman Vaněk

Skvělá kuchařská knížka o sushi od Pražského kulinářského institutu. Pro mne začíná báječným úvodem, kde jsou například popsané ingredience a hlavně - jsou tam doporučené značky surovin, které se dají sehnat v ČR. Postupy na rolky jsou detailně popsané i nafocené. S touto knihou jsem se nebála zkusit si udělat vlastní sushi a vyšlo to :)
Zkrátím-li to: hezky, pochopitelně a uchopitelně zpracováno.

25.11.2015 5 z 5

Velká Jízda/Na cestu Velká Jízda/Na cestu Terry Pratchett

Nenáročná zábavná trilogie - přečetla jsem ji před lety v překladu od paní Hrychové a bavila mne. Teď se chystám na překlad od mistra Kantůrka. Jsem zvědavá, jak to změní můj náhled na tuto trilogii.

10.10.2015 4 z 5