Marketplace Online Marketplace komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

DOPORUČUJI Knihu považuji jako jedno z nejpovedenějších sci-fi. Pokud někdo viděl dříve novodobý film, bude překvapen odlišností děje v knize. Kniha 100% předčí film ve všech aspektech. Sci-fi je to sice již pěknou řádku let staré, ale vše je napsáno tak, že se dá děj zařadit i do dnešní doby. Pro milovníky tohoto žánru takřka povinná záležitost.

09.06.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak toto bylo velmi čtivé. Knihu za necelé 3 dny jen tak nedám, ale tohle jsem musel brát do ruky každou volnou chvilku. Jak to dopadne? A ten mráz po zádech, že podobné příběhy se skutečně dějí...

02.03.2024 5 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Krásně napsaná, útlá knížečka. Úžasná práce s mateřským jazykem. "V Lysé nad Labem, tam se nadlabem." Tohle by ve škole měla být doporučená četba.

17.05.2022 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Knížku jsme si četli s dcerou před spaním. Asi po ní později opět sáhneme. Je to opravdu pěkné vyprávění o tom co všechno mohlo malé dítě zažít před pár lety. Kdo by si teď dovolil poslat dítě předškolního věku vlakem k babičce a dědečkovi? A které děti si venku hrají kuličky?... Holt jiná doba.

17.05.2022 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Po shlédnutí mého oblíbeného filmu jsem se konečně rozhoupal k tomu, abych si také přečetl knihu. Díky databaziknih jsem si stáhl do mobilu eknihu a o chvílích klidu si ji přečetl. Nezklamala, potěšila stejně jako film. Jsou to krásně napsané povídky.

16.06.2020 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Strhující, čtivé a napínavé. Zajímavý pohled na práci záchranných složek. Všechna čest hasičům. Nikdy by mě nenapadlo, že 101 minut se dá rozepsat na tolik stránek.

22.03.2023 5 z 5

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Kdo jako malej neměl rád Vinnetoua a Old Shatterhanda? - filmy jsou podle mě super, kniha má trochu jiný příběh, ale o to zajímavější je to čtení. Ano, je to tak trochu dětské čtení, ale proč se v dospělosti nevrátit do dětství.

23.05.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Klasika. Některé pohádky se moc nelíbí, ale noční košilka a pečení dortu je parádní.

25.12.2023 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Kotletovky - dalo by se říct, že knihy, které jdou z akce do akce, jsou nabity spoustou hlášek, sexem a nesmrtelnými hrdiny. V tom posledním se trošku pletu, někteří umírají... I tahle kniha nezklamala, sice tu nejsou upíři, mimozemšťani ani svět po jaderné katastrofě, ale má to spád, čte se to rychle a mě to neuvěřitelně baví.

27.07.2019 5 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

E-knihu jsem měl staženou v mobilu hodně dlouho a většinou si četl jen výjimečně- například v čekárně u doktora - doma totiž raději papír. Povídky jsou moc pěkné, skoro bych po přečtení vyrazil na ryby.

28.10.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Povedená detektivka, u které jsem do poslední kapitoly netušil, kdo za vším stojí. Ze začátku jsem měl trošičku zmatek v postavách, ale tento problém se postupně vyřešil. Detektivky moc často nečtu, ale v poslední době po tomto žánru sahám stále častěji. Ideální kniha na dovolenou, ale hrozí že ji budete mít přečtenou moc rychle.

26.07.2020 4 z 5

Old Surehand I Old Surehand I Karel May

Mayovky prostě nedovedou zklamat. Navíc filmy jsou úplně o něčem jiném, takže čtete příběh, který dovede překvapit. Old Wabble je tu vyobrazen jako stařík a nesouhlasím s některými názory, že pokud znáte filmy, tak si nedovedete postavy představit jinak. Obrázky od Buriana jsou v knížce dokonalé. Jistě se brzy vrhnu na druhý díl.

24.05.2020 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Další úžasná kotletovka. Děj je plný zvratů. Dost mě bavil přístup Amandy jako předáka. Super byly odbory a spousta dalšího. Svět Legie se nám pomalu vybarvuje. Jednoznačně 5*.

17.05.2023 5 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

Aga je super. Je to zase dobrá Kotletovka se spoustou akce a hlášek.

29.01.2023 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Hned začátek knížky je nudný a vůbec mě nebavil. Hláška:"Do prasečí řiti",je trapná a v knížce se objevuje extrémně často. Druhá část knížky byla zajímavější. Snad vyjde další díl dříve a jeho kvalita stoupne.

04.11.2022 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Po slabším a klidnějším třetím díle, přichází opět Kotleta a je tu zase pekelná jízda kapitána Bouchače a lorda Mrdáka. Legie mě prostě baví. Kniha má spád a člověk se ani chvilku nenudí. Nechybí spousta super hlášek. Už se těším na Agu.

13.10.2022 5 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

3. díl série nezklamal. Tentokrát jsme se podívali pod štít těžební stanice. Na několik vesmírných plavidel včetně Salamis a poodhalili se tajemní Korzáři. Pecka. Těším se na další díl a dávám si autora mezi oblíbené.

16.09.2022 5 z 5

Old Surehand II. Old Surehand II. Karel May

Povedené pokračování prvního dílu. Je zde méně indiánů a více bělochů. Jediná vada na kráse je, že Old Surehand je dlouho mimo veškeré dění. Vše se odehrává okolo skupinky Old Shatterhanda, Vinnetoua, Apanačky a dalších.

08.06.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Po knize jsem sáhl, jelikož jsem si přečetl, že je napsána o kamarádech, kteří mají dvacet let po maturitě - což se mě letos také týká :) Moc jsem toho od knihy nečekal, ale je napsána velice čtivě a zvědavost mě neustále nutila číst dál a dál. Jsem zvědav jak dopadne filmové zpracování. Knížka - super.

22.01.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Mnou dlouho očekávaná kniha. Ze začátku mi to přišlo přehnaně akční, ale pak mi došlo, že čtu Kotletu. Takže vlastně splnil veškerá má očekávání. Druhá půlka má zajímavější děj, ale 5 hvězdiček tentokráte ne. 4,5 :)

15.09.2019 4 z 5