MarketJay MarketJay komentáře u knih

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Opět skvělá kniha. Sice celkem zápasím s prvními 100 stranami, ale pak už děj frčí a nejde přestat číst. :)

21.07.2020 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Ke knize jsem přišla úplnou náhodou v bazaru za 10 Kč. Četla jsem ji jedním dechem, a nyní se zařadila mezi mé nejoblíbenější tituly, které se nečtou jen jednou. Jen mě pak zklamal Magnusův osud.

06.02.2018 5 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Taková příjemná, milá oddechovka. :) Barvitě a vtipně popsaná ostrovní mentalita a denní pořádky. Až se člověk zamysli, že se tady nemáme tak úplně špatně. Jen to azurové moře nám tu chybí. Příjemné čtení. Určitě doporučuji jako vsuvku mezi dějově náročné knihy.

07.04.2023 4 z 5

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Příjemná, motivační kniha, která mi přišla pod ruku náhodou, ale v totálně správný okamžik.

23.02.2020 5 z 5

Návrat na planetu Zemi Návrat na planetu Zemi Ivo Železný

Na tu dobu, ve které to bylo vydáno, mi připadá až nadčasová.

03.02.2018 4 z 5

Země číslo osm Země číslo osm Otakar Štěrba

Řekla bych, že velice nadčasová knížka. Pomalu by člověk i souhlasil, že to tak doopravdy bude. Ač tyhle knihy většinou lovím v knihobudkách, nebo někomu překáží, tak u mě mají v knihovně čestné místo.

21.07.2020 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Dávám bohužel jen dvě hvězdy. Kniha bez většího děje, na můj vkus příliš dlouhá... Nemám moc ráda knihy, kde je děj mnohem kratší, než doba po kterou ji čtu. Vyzdvihla bych autorčin talent podrobného popisu všeho, ale nějak mi tam chyběl náboj, něco co by mě chytlo. Konec byl zklamáním, čekala jsem nějakou akci, nebo drama, ale ničeho jsem se nedočkala.

10.03.2020 1 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Z této knihy mám velice smíšené pocity. Hlavní "hrdinka" je bezcitná zlatokopka, která se neštítí asi ničeho. Dočetla jsem to celkem s námahou...

23.02.2020 2 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Dávám plný počet hvězd. Velmi poutavý příběh, téměř do konce jsem nevěděla jak to vlastně dopadne a ač to není od A. Christie, kvalita je pořád stejná. :)

26.09.2020 5 z 5

Krkonošské koření Krkonošské koření František Janalík

Pohodová oddechovka okořeněná lechtivými, avšak vtipnými tématy z Krkonošských samot. Je to první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.

26.02.2020 5 z 5

3x Hercule Poirot 4 3x Hercule Poirot 4 Agatha Christie

Klasika, Poirot. :)

23.02.2020 5 z 5

Obvšeník Obvšeník Daniel Landa

Opět velice čtivé. Tentokrát spíše cestovatelské, ale i to mě velice potěšilo.

18.02.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velice čtivá kniha. Jen jedna připomínka, co ten konec? Chci vědět, jak to dopadlo. :)

06.02.2018 4 z 5