Návrat na planetu Zemi

Třetí antologie science fiction v Členské knižnici přináší povídky a novely padesáti a jednoho českého a slovenského autora a je dosud největší antologií československé science fiction. Podle původního plánu měla být dokonce víc než o polovinu delší, ale záměr narazil na techniku, která, bohužel, prozatím do věku science fiction nedospěla. Tak tlustá kniha se zkrátka a dobře nedá kvalitně svázat. Nezbylo, než antologii redukovat na maximálních šest set padesát stran. Ale všechno zlé je pro něco dobré a řešení se našlo. Současně s Návratem na planetu Zemi vyjde antologie Stalo se zítra, níž najdete mj. povídky dalších deseti autorů, na něž v Návratu nezbylo místo, celkem vám tedy v obou antologiích představíme jedenašedesát českých a slovenských spisovatelů science fiction v devadesáti povídkách a novelách knižně dosud nevydaných...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17713/navrat-na-planetu-zemi-17713.jpg 4.283
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Svoboda

Kniha Návrat na planetu Zemi

Greenfingers
29.04.2020

V době, kdy jsem si knihu kupoval, jsem pociťoval nevýslovnou radost z toho, že se mi ji nakonec podařilo sehnat. A nelitoval jsem toho v žádném případě.
Antologie podává poměrně solidní přehled o tom, co se v české a slovenské sci- fi "urodilo". Dnes už takový přehled nemám, což je škoda.

Finskej
23.06.2018

S antologiemi je ta potíž, že jsou to... antologie. Nicméně tuto by si příznivci sci-fi přečíst měli, protože i když možná tu a tam některou povídku přeskočíte, číst se jich dá většina a některé jsou vysloveně dobré. To je solidní výsledek.

MarketJay
03.02.2018

Na tu dobu, ve které to bylo vydáno, mi připadá až nadčasová.

Palorizek85
29.05.2016

Líbilo i nelíbilo. Těžko říct. Některé povídky jsou fantastické, ale jiné jsou takové tuctové. Každopádně neuškodí přečíst ;)

pablovendat
17.11.2014

Na tu dobu hodně dobrý výběr povídek.

heavy66
21.06.2014

Dávám 5*. Ne že by všechny povídky byly na 100%, ale "Vesmír je dost nekonečný" od Ondřeje Neffa, to je pecka! A také - "Pozor, zde koordinátor!, Vynález absolutní zkázy, Kupte si knihu od Berthera, Zpátky do Tartaropole, Volání ledového světa, Hydra chondris" a další!

mora.nocna
08.06.2014

Aj mne sa najviac pacila poviedka prorok a potom este kupte si knihu od berthera. Volanie ladoveho sveta ma dojalo, desattisic ton chromu a necakana pamiatka prave naopak :)

Zaujimave je, ze som poviedky citala na preskacku a neviem ci som si to zo zaciatku zle vyberala, ale ku koncu ma bavila kniha cim dalej tym viac.

eraserhead
07.01.2014

Antologie jednapadesáti československých socialistických sci-fi povídek a novel s občasným velmi mírným přesahem až do horroru (Eduard Martin: Prorok, Miloslav Švandrlík: Poslední oběť). Povídky jsou pestré: tu nudné, tu zajímavé, zábavné, poutavé, hloubavké, komické až absurdní. Kvalitativně kolísavé, ale se silným potenciálem uspokojit. Každý si najde to své, mnohdy i ve více kusech. 3,5*

povídky

Autoři knihy