Země číslo osm

Země číslo osm https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74752/bmid_zeme-cislo-osm-xBZ-74752.JPG 4 24 9

Děj našeho dobrodružného vědeckofantas­tického románu začíná v okamžiku, kdy si skupina vědců uvědomí, že vztah lidstva jako celku k přírodě a životnímu prostředí je tak nelogický a tak odporující základním zájmům lidí, že lidé jsou pravděpodobně někým záměrně řízeni, aby vytvořili prostředí k „antiživotu“. Tato hypotéza se ukáže být oprávněnou – zájem na úplné proměně zemského životního prostředí má vyspělá mimozemská civilizace, která uskutečňuje grandiózní kosmický program, jehož cílem je získat další planety vhodné pro vlastní civilizaci. A tak se v příběhu Země číslo osm začíná odehrávat vzrušující i varovný souboj zdravého lidského rozumu, mimozemské civilizace a lhostejnosti k budoucnosti země.... celý text

murdoch
18.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Za mě úžasná, vtipná, cynická sci-fi... Mimozemšťané, cíleně ničící náš ekosystém mě dost zaujali. Palec nahoru, jde to mimo nastavené žánry, je to fakt originální a to já rozhodně oceňuji.

Meda77
22.11.2021 3 z 5

Taková nijaká kniha, buď jsem autora nepochopil v jeho záměru a nebo žádný neměl. Každopádně tuctový příběh, který se snaží vypadat jiný než ostatní. No nevím něco mezi 2 až 3.

MaxQ
18.02.2021 3 z 5

Pokus o ekosci-fi. Děj nemá spád, zápletka naivní a konec tak uspěchaný, že nechápu, proč potom byla tato kniha napsána.

Čte_nář
23.08.2020 4 z 5

Spousta zajímavých zápletek. Pěkné čtení.

MarketJay
21.07.2020 5 z 5

Řekla bych, že velice nadčasová knížka. Pomalu by člověk i souhlasil, že to tak doopravdy bude. Ač tyhle knihy většinou lovím v knihobudkách, nebo někomu překáží, tak u mě mají v knihovně čestné místo.

KaLiBi
21.03.2020 3 z 5

Některé knihy budou asi stále aktuální, bohudík i bohužel. Zamyšleníhodné..

marek1975
23.03.2016 5 z 5

Zaujímavá sci-fi haluz.
Dobre napísané.

Mantikocka
19.02.2016 5 z 5

Nádherná česká SciFi.
Aufon a Bufon jsou originální ufoni :)

Host do domu
13.02.2013 4 z 5

Ačkoli je prostředí románu (ne tak Vesmír, jako spíše prašná step) mě velmi vzdálené a v podstatě nesympatické, příběh zcela v duchu doby svého vzniku ostentativně proniká podstatu problému přírody, člověka a perspektivy obou. Nikdy nebude dosti varování ohledně naší všeobecné bezohlednosti a nezájmu, aby další byla zbytečná. Autor prožil velice zajímavý život (studoval jsem pod ním) a jeho nadhled není náhodný.

Otakar Štěrba
česká, 1933 - 2017
1986  98%Pramen života
1987  80%Od pramenů k oceánu
2008  100%Říční krajina a její ekosystémy
1989  76%Země číslo osm
1975  93%Kde příroda vládne. Pět výprav do Asie

Kniha Země číslo osm je v