Kde příroda vládne. Pět výprav do Asie

Kniha vypráví o pěti výpravách do asijských končin. Do Západního Mongolska v roce 1964, o Expedici Delgerchan, expedici do Ruského Altaje roku 1968 a roku 1972 a vědecko-sportovní expedici Indus-Harámoš do Himaláje roku 1970.

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79494/kde-priroda-vladne-pet-vyprav-do-asie-79494.jpg 4.65
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Orbis

Kniha Kde příroda vládne. Pět výprav do Asie

eraserhead
06.09.2017

Má druhá kniha od Štěrby a naprosto jiná než ta první, což mě hrozně zaujalo. Tentokrát klasický cestopis o pěti výpravách do nehostinných míst Asie. Trošku jsem sice nechápal, proč ty výpravy nejsou v knize chronologicky za sebou (občas to opravdu mate, když zmiňuje něco z předchozí výpravy, která je v knize ale až za tou, o které zrovna píše), ale i tak zajímavý pohled nejen na přírodu a životní prostředí, ale i lidi, jejich zvyky a schopnost přežít prakticky kdekoliv. Už jsem to asi někde psal u jinhé cestopisu, ale baví mě u těch starších (tahle vyšla v 70. letech, ještě před mým narozenin) si předtavovat, co z toho všeho, o čem zrovna čtu, ještě existuje a jak to tam vypadá asi dneska.

cestopisy Asie Mongolsko Altaj

Otakar Štěrba