marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Dceři jsme dali k 9. narozeninám a je to trefa do černého. Začetla se okamžitě a nemůže se odtrhnout. Miluje dobrodružné knížky.

28.01.2024 5 z 5

Šerá hlídka Šerá hlídka Sergej Lukjaněnko

Četlo se fajn, jenže si nepamatuju skoro nic, a to jsem četla tak před týdnem, což zřejmě znamená, že je tento díl naprosto irelevantní. Na Antona už mám prakticky alergii.

20.01.2024 3 z 5

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

Četla naše devítiletá dcera a líbilo se jí to. První dvě kapitoly trvalo, než se začetla, ale pak už se nemohla odtrhnout. Je to prý úžasné. Neměla problém s porozuměním, jak se tu někteří strachují, bez problému pochopila schizmata. Dobrodružství, magie a zábava, to ji v knížkách láká.

18.01.2024 5 z 5

Ars Sacra Ars Sacra Rolf Toman

U téhle knihy jsem se vrátila do dětských let, dostala jsem ji totiž v němčině a německy neumím ani slovo, takže si "jen" prohlížím obrázky, a je to neskutečná krása. Prohlížíme si s mladší dcerou, která je nadšený kreativec, bavíme se o výtvarných technikách, a některým výtvorům se i smějeme. Říkáme si, co už jsme viděly naživo. Je to naše společné posezení nad knihou.

23.11.2023 5 z 5

Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Šelmy se plíží tmou, nikoho nečapnou! Pavel Brycz

Naší třeťačce se celá série líbila moc, přečetla všech 5 knížek během jednoho dne, donutila mě udělat bramboráky a česnečku. A ilustrace jsou vážně krásné.

21.11.2023 5 z 5

Darebák David Darebák David Francesca Simon

Obě dcery četly prvních 5 dílů v 8 a 9 letech a obě Darebáka Davida milujou, připadá jim jako vtipný a sice zlobivý, ale vcelku normální kluk.

05.11.2023 5 z 5

Vánoce s paní Sovovou Vánoce s paní Sovovou Katja Frixe

Naši skoro devítiletou dceru tohle vůbec nebavilo, nevím, jestli knížku vůbec dočte, je to prý strašná nuda. Tak nedočteno a tento typ knih už nebude vyhledávat.

05.11.2023 2 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

Teď dočetla naše osmiletá dcera, pohádky se jí líbily moc, hlavně proto, že jsou trošku, ale opravdu jen trošku strašidelné. Taky dost obdivovala Bornovy ilustrace.

26.10.2023 5 z 5

Deset Deset Lauren Myracle

Zatím se dceři (8 let) stalo jen jednou, že knížku nedočetla, toto je druhý případ, tedy ještě horší, protože přečetla jen pár stránek s tím, že je to strašná hloupost. Tak buď je na knížku ještě nezralá nebo je to totální propadák.

11.10.2023 1 z 5

Kniha s objektivem: Zvířata Kniha s objektivem: Zvířata Valentina Facci

Osmileté dceři se líbí, baví ji hra s objektivem a obrázky.

08.09.2023 5 z 5

Předposlední utkání Předposlední utkání Daniel Handler

(SPOILER) Dcera (8 let) stále hodnotí vysoko, nicméně hvězdičku ubírá, protože ji zklamali Baudelairovi, že se přidali k Olafovi, asi jí budu muset vysvětlit, co to je stockholmský syndrom.

05.08.2023 4 z 5

Ledová stěna Ledová stěna Daniel Handler

Hodnocení osmileté dcery: Je to dokonalý, prostě dobrodružství s dobrým koncem. Dcera má ráda stereotyp, takže jí schematičnost příběhů, narozdíl ode mě, vůbec nevadí, naopak se jí líbí.

01.08.2023 5 z 5

Tři banány (aneb Petr na pohádkové planetě) Tři banány (aneb Petr na pohádkové planetě) Zdeněk Karel Slabý

Tuhle knížku přečetla před rokem naše tehdy prvňačka třikrát. Tyhle prázdniny ji čte znovu. Většina dětí si v ní něco najde - imaginaci, sci-fi, pohádku, šifrování. Máme nějaké staré vydání. Spolu s Lentilkou pro dědu Edu dceřina nejoblíbenější prázdninová knížka.

20.07.2023 5 z 5

Kniha zábavných experimentů Kniha zábavných experimentů neznámý - neuveden

Tak tohle naši osmiletou dceru strašně chytlo. Vypadá to, že udělá ty pokusy snad všechny.

13.07.2023 5 z 5

Všichni za jednoho Všichni za jednoho Andrea Schütze

Celkem oblíbená série naší 8 leté dcery. Čte se jí dobře a připadá jí místy i humorná.

29.06.2023 5 z 5

Prázdninová kniha nápadů Prázdninová kniha nápadů Jane Bull

Dcera (8 let) si teď na začátku prázdnin knížku hodně oblíbila a vyrábí podle ní kdeco. Doporučuje pro malé kreativce.

26.06.2023 5 z 5

Široké okno Široké okno Daniel Handler

Nemůžu hodnotit, protože nejsem dítě. Četla jsem anglicky, doporučuji od úrovně intermediate, zaručeně si rozšíříte slovní zásobu, nová slova jsou vám vysvětlena jako malým dětem. Stále stejné schéma příběhů je pro mě jako dospělou neskutečně ubíjející, nudné a rozčilující. Česky ani za nic. A další díly už ani anglicky.

02.06.2023 5 z 5

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

02.06.2023 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

(SPOILER) Ubíjející nuda, odpad sice dávat nechci, ale hodně se mu to blíží. Hlavní postava Bella umí jen vařit a kňourat a být zamilovaná. Připravuje se na dvě možné kariéry - žena v domácnosti nebo nesmrtelná žena v domácnosti. Jejím životním úspěchem se nakonec stává to, že porazí Emmeta v páce, to jako fakt? Navíc pro tento pseudoúspěch neudělala vůbec nic. Její manžel Edward patří mezi zlatou mládež, takový prominentní synek, kterému nevadí lhát, krást a podplácet, i když ve skutečnosti je vlastně stoletý stařec a žádný mladík. I jeho chudý mladý rival Jacob se nakonec stane vůdcem a vtiskne se do kojence, nechci si ani nic pomyslet o pedofilii. Kdybych neměla pocit, že aspoň něco dělám pro svoji angličtinu, tak se na to vykašlu. Z celé série jsme neznala celkem asi 10 slovíček, takže teď nově umím anglicky např. mongrel a leech. Slovní zásoba je velmi chudá, těžko vás obohatí. Úroveň wattpadu ( čti vodpadu). A taky mi hodně vadí, že tam cítím nátlakový náboženský podtext, Bella vlastně celou sérii čeká, až se stane novickou v sektě. Jediný užitečný a pracovitý upír je Carlisle, ostatní jen marní čas stále se opakujícím studiem nebo bezúčelným poflakováním, taková nesmrtelnost nemá za pět halířů cenu.

09.05.2023 1 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Když už jsem sérii získala v originále za odvoz, tak se tedy asi prokoušu až do konce. Angličtinu si moc nevylepšíte, slovní zásoba je podprůměrná a zvládnou to přečíst i mírně pokročilí, takže časem opadne i radost z toho, jak skvěle rozumíte. Na mě to začíná být už moc choré a úchylné, ale hlavně neskutečně nudné: vtisknutí do dvouletého dítěte, sektářství, manipulace, obtěžování. Začíná se to blížit odpadu ve všech ohledech. Jak už někdo psal, scény, které by mohly být akční, jsou jen neskonale nudné, protože autorka naprosto neumí pracovat s napětím.

27.04.2023 1 z 5